10 ieteikumi lētākam mājas remontam

Mājokļa remonts ir nozīmīgs solis, kas prasa ne tikai laiku, bet arī finansiālus ieguldījumus. Nepievēršot pietiekami daudz uzmanības plānošanas un īstenošanas procesam, izdevumi ātri vien var pārsniegt pieejamo budžetu, un vēl sarežģītāk paveikt uzdevumus ir, ja nepieciešams iekļauties salīdzinoši nelielā summā. 

Tomēr uztraukumam nav pamata – ja ievērosiet turpinājumā minētos 10 padomus, Jums izdosies īstenot ekonomisku mājas remontu.

Nosakiet budžetu jau sākumā un ievērojiet to

Viena no lielākajām kļūdām, kādu pieļauj mājokļu saimnieki, veicot remontu, ir darbu sākšana bez konkrēta budžeta noteikšanas remontam. Tā rezultātā Jūs visbiežāk pārsniegsit iecerēto tēriņu apjomu, un, lai arī ārkārtas gadījumos var noderēt tāda alternatīva kā patēriņa kredīts mājas remontam vai kredītlīnija, drošāk būtu jau sākumā saprast, cik daudz varat atļauties tērēt remontam.

Koncentrējieties uz to, lai ietaupītu naudu par materiāliem

Vēl viena joma, kurā mājokļu saimniekiem rodas problēmas, veicot remontu, ir materiālu iegāde. Ja vēlaties ietaupīt, varat izvēlēties pārstrādātus vai lietotus celtniecības materiālus, kas joprojām ir labā stāvoklī. Izpētiet sludinājumus, aprunājieties ar tuviniekiem, draugiem un paziņām, un, ļoti iespējams, ka atradīsit lētākas alternatīvas.

Meklējiet izdevīgas cenas svarīgākajiem elementiem

Neviens nav teicis, ka Jums sava mājokļa remonta svarīgākajiem elementiem ir jātērē lielas naudas summas. Tā vietā, lai pirktu, piemēram, akmens virtuves virsmu par augstu cenu, iespējams, ir vērts nogaidīt, kad materiāliem pieejamas atlaides, vai arī atrodiet līdzīgu variantu, kas izskatās dārgs, taču maksā lētāk.

Veiciet izpēti un pievērsiet uzmanību atsauksmēm par meistariem

Visticamāk, mājas remontdarbu veikšanai Jums vajadzēs piesaistīt profesionāļus, kas, piemēram, nomainīs grīdas segumu, atjaunos sienu apdari un veiks citus darbus.

Nav ieteicams izvēlēties pirmo firmu, kuru ieraugāt sludinājumos vai citur. Veiciet izpēti un noteikti salīdziniet atsauksmes, kā arī pakalpojumu cenas, lai izvēlētos labāko variantu.

Nesteidziniet remonta procesu

Dažkārt cilvēki tik ļoti vēlas redzēt galarezultātu, ka steidz pēc iespējas ātrāk pabeigt remontdarbus. Taču diemžēl šī var būt liela kļūda, ko pēc tam nāksies nožēlot. Tāpat arī padomājiet par to, kurš no variantiem Jums der labāk – izmantot remontam tādu opciju kā patēriņa kredīts, vai arī pakāpeniski sakrāt naudu nepieciešamajiem darbiem.

Veiciet darbus paši tikai tad, ja Jums ir vajadzīgās prasmes

Lai arī dažādu uzdevumu veikšana pašu spēkiem var palīdzēt Jums samazināt izmaksas, var gadīties, ka ne visus darbus varēsit izdarīt kvalitatīvi. Pārdomājiet, kas būs izdevīgāk – samaksāt cilvēkam, kas nodrošinās labu rezultātu vai arī darīt pašam un sasniegt vidēju rezultātu, kas, iespējams, pēc neilga laika būs atkal jāatjauno.

Izmantojiet materiālus atkārtoti, kad vien tas iespējams

Tā vietā, lai noteiktus materiālus vienkārši izmestu atkritumos, padomājiet, kā tos varētu izmantot atkārtoti. Šis ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu, veicot remontu. Piemēram, varbūt Jūs varat atjaunot un atsvaidzināt vecos virtuves plauktus, un nebūs nepieciešams iegādāties jaunus.

Izvairieties veikt lielus pirkumus, ja tiem nav atlaides

Ja Jūs remontējat virtuvi un plānojat iebūvēt tajā jaunu sadzīves tehniku, vienmēr gaidiet, kad veikalos būs pieejamas atlaides. Protams, šī metode darbosies tikai tad, ja Jums darbi nebūs jāpabeidz steidzami. Veiciet izpēti gan internetā, gan klasiskajos veikalos, lai atrastu labākos piedāvājumus.

Konsultējieties ar draugiem un paziņām par viņu pieredzi

Lai arī katrs remonts būs atšķirīgs, ir lietas, kuras varam mācīties no citu pieredzes. Tieši tāpēc aprunājieties ar pazīstamiem cilvēkiem, kas arī veikuši remontu mājās, un noskaidrojiet, ko viņi Jums var ieteikt.

Pārdodiet lietas, kuras plānojat nomainīt

Ja remonta laikā plānojat nomainīt esošās mēbeles, sadzīves tehniku un citas lietas pret jaunām, taču esošās vēl ir pietiekami labā stāvoklī, noteikti mēģiniet tās pārdot, jo tādā veidā iegūsit papildu ienākumus remontdarbu finansēšanai.