15 idejas brīvdienu pastaigu vietām: Dabas takas Pierīgā

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā atgūties no saspringtā darba dienu ritma un atvilkt elpu no mājasdarbiem, kas teju vai uzglūn no katra stūra, pavisam noteikti ir nesteidzīga pastaiga pie dabas krūts. Svaigais gaiss un dzīvīgo dabas elementu klātbūtne nereti tiek dēvēti par lieliskiem palīgiem cīņā pret stresu un pārslodzi. 

Šajā rakstā apskatīsim to, cik pastaigu vietu, dabas taku un citu atpūtas objektu ir atrodami netālu no Rīgas, proti, Pierīgā un tās apkārtnē, lai katrs pilsētnieks varētu pilnvērtīgi izbaudīt pastaigu, kā arī uzņemt brīnišķīgus foto kādā no Latvijas burvīgākajām pastaigu vietām.

Ragakāpas dabas parks

pastaigu takas

Ragakāpas parks ir īpaši aizsargājama teritorija, kas atrodas Buļļuciemā, aptuveni pusstundas braucienā no Rīgas. Šī vieta apmeklētājiem piedāvā relaksējošas pastaigas 2 kilometru garumā, ērti pārvietojoties pa koka laipām, tiltiņiem un kāpnēm. 

Ragakāpas parka teritorijā pieejamas veselas 3 pastaigu takas – Augu, Kukaiņu un Priežu takas. Katra taka izceļas ar īpašu tematiku un informatīvi aizraujošiem vizuālajiem stendiem.

Doles sala

Trūkst ideju kur aizbraukt brīvdienās pavisam netālu no Rīgas? Dodieties uz Salaspils pusi! Salaspils novadā atrodas savdabīgi ainaviskā Doles sala, un tās teritorijā pieejams arī dabas parks. 

Pēc nesteidzīgas pastaigas pa salu, ieteicams iegriezties arī Daugavgrīvas muzejā, kur iespējams apskatīt unikālus foto, zvejas rīku kolekciju un pat arheoloģiskos atradumus. Centrālo salas daļu aizņem priežu mežs – burvīga vieta piknikam.

Ogres zilie kalni

Ikšķiles novadā iespējams baudīt gan laiskas pastaigas skujkoku mežā, gan aktīvu kāpelēšanu pa aizraujošām koka trasēm. Šīs un vairākas citas aktivitātes var pieredzēt dabas parkā ar nosaukumu ”Ogres Zilie kalni”. 

Pastaigas maršrutā noteikti jāiekļauj arī Dubkalnu ūdenskrātuve, pie kuras atrodas vairākas skaisti iekārtotas atpūtas vietas. Šo vietu pavisam noteikti ir vērts apmeklēt arī ziemā – ”Ogres Zilo kalnu” teritorijā iespējams doties fantastiskā izbraucienā ar suņu vilktām kamanām.

baltā kāpa Saulkrastos

Saulkrastu baltā kāpa

Piejūras maršrutu cienītājiem noteikti jāizbrīvē laiks, lai apmeklētu Saulkrastu raksturīgāko apskates vietu -Saulkrastu Balto kāpu. Šis izcilais dabas veidojums ir veselus 18 metrus augsts un papildina Saulkrastu apburošo vidi ar smilšakmenim līdzīgiem smilšu slāņiem. 

Baltās kāpas teritorijā apskatāma arī tā dēvētā Saulrieta taka, kas vijas veselu 4 kilometru garumā – lieliska lokācija miermīlīgām pastaigām.

Medema purvs

Purva skatu mīļotājiem noteikti jādodas uz Mārupes novadu, kur veselu 3400 hektāru platībā plešas Medema purvs. Lielā purva augu daudzveidība un citi purvam raksturīgie elementi Jūs aizvedīs burvīgā ceļojumā pa purvā atrodamajām takām, kas laikā gaitā ir dabiski izveidojušās un ir pilnīgi drošas apmeklētājiem. Medema purvā apskatāmi ne tikai skaisti dabas skati, bet arī tādi zīdītājdzīvnieki kā stirnas, aļņi un staltbrieži.

Daugavgrīvas mols

Ja arī Jūs visai bieži saskaraties ar jautājumu, ko darīt Rīgā, kurp doties un ko apskatīt, noteikti ir vērts apdomāt došanos baudāmā pastaigā pa Daugavgrīvas molu. 

Veselus 6 kilometrus garais pastaigu ceļš izvedīs Jūs pārsteidzoši interesantā pastaigā gar seniem un pamestiem bunkuriem, kā arī acīm baudāmām pludmales krasta konstrukcijām. Pašā mola galā interesentiem apskatāma arī Daugavgrīvas mola bāka. Izcila lokācija atmiņā paliekošu foto uzņemšanai.

Biķernieku trases meži

Lielākā daļa Rīgas iedzīvotāju neapšaubāmi ir pabijuši Biķernieku trasē, lai aizrautīgi sekotu līdzi kādai no motosporta sacensībām, kas trasē aizrit visai bieži. Taču, vai zinājāt, ka trases blakus esošajos mežos iespējams nodoties arī aktīvu pastaigu priekiem? 

Biķernieku meža celiņi ir rūpīgi iekopti un samarķēti, lai tajos varētu ne tikai laiski baudīt dabā atrodamās ainavas, bet arī nodarboties ar skriešanu, nūjošanu un pat riteņbraukšanu. 

Ziedleju klintis

Viena no noslēpumainākajām vietām, ko apskatīt Latvijā, ir Inčukalna pagastā atrodamās Ziedleju klintis. Šo noslēpumiem apvīto objektu iespējams apskatīt dodoties pastaigā gar Gaujas vecupes krastu. Kādēļ tāda noslēpumainība? 

Ziedleju klintis, mērojot ceļu pa netālu esošo taku, ir visai grūti pamanāmas – to apskatei būs nepieciešama kāda zinoša vietējā iedzīvotāja palīdzīgā roka. Ziedleju klinšu teritorija ir izcila lokācija sēņu cienītājiem – šeit atrodamas vairākas bagātīgas sēņu vietas.

Mangaļsalas mols

Foto entuziastiem noteikti jādodas Mangaļsalas mola virzienā. Šeit iespējams vērot un iemūžināt ne tikai nesteidzīgi skaistos piejūras dabas skatus, bet arī nogrimušā zviedru kuģa ”Lady Kotlin” vraku. 

Paša mola garums mērāms aptuveni 2240 metros un pastaigu svaigā gaisā iespējams ērti turpināt netālu no mola esošajā Mangaļsalas veselības takā. Miers, čivinošas putnu balsis un ainaviski skati Jūsu foto objektīvam.

Cenas tīreļa laipu taka

Visiem tiem, kas pastaigas laikā vēlas baudīt absolūtu mieru un šarmantas tīreļa ainavas, jādodas ceļā uz Cenas tīreļa laipu takām. 

Šīs taciņas, kas vijas aptuveni 6.3 kilometru garumā, iepriecinās jebkuru dabas mīļotāju ar tīreļa ārkārtīgi plašo floru un faunu. Visā koka laipu garumā iespējams iepazīties arī ar tīreļa teritorijā sastopamo putnu aprakstiem. Labiekārtotās koka taciņas ved arī gar vienu no salām bagātākajiem ezeriem Latvijā – Skaistezeru. 

Ziemeļblāzmas parks

Interesantām pastaigām tepat Pierīgas teritorijā itin efektīvi kalpo arī Vecmīlgrāvja teritorijā atrodamais Ziemeļblāzmas parks. Šis parks ir ideāli piemērots romantiskām pastaigām divatā un savdabīgi šarmantiem foto uzņēmumiem starp parkā apskatāmajām vēstures liecībām. 

Par vienu no modernākajiem parka elementiem tiek uzskatīts jaunizveidotais skatu tornis, kas slejas 35 metru augstumā un apmeklētāju ērtībai ir aprīkots ar liftu.

Dzintaru Mežaparks

Nedaudz tālāk no Rīgas atrodas lieliska platība aizraujošām pastaigām ar bērniem- Dzintaru Mežaparks. Tajā varēsiet izbaudīt atspirdzinošo skujkoku smaržu, kā arī vērties bezgalīgi plašajā ainavā, ko iespējams vērot no Dzintaru skatu torņa augstumiem. 

Lai atpūta ar bērniem būtu izdevusies, mazo ķiparu uzmanības noturēšanā lieti noderēs parkā izveidotais rotaļu laukumiņš. Pieaugušāki bērni noteikti būs sajūsmā arī par parka teritorijā izvietoto piedzīvojumu trasi ”Jūrmalas Tarzāns”. 

ķengaraga promenāde

Ķengaraga promenāde

Saturīgām pastaigām Ķengaraga apkaimē īpaši jāuzsver Ķengaraga promenādes piedāvātais šarms. Par tās sākumu dēvējama Maskavas iela, kas stiepjoties vairāk kā kilometra garumā, ved līdz pat Daugavas krastam pie Viberta salas. 

Konkrētā promenāde ir visai iemīļota rīdzinieku vidū – tā veiksmīgi savieno urbāno pilsētas garu ar vijīgi plūstošās Daugavas krastu. Perfekta lokācija enerģiskām pastaigām netālu no galvaspilsētas centra.

Lidmašīnu vērotava

lidmašīnu vērošana

Mārupes novadā ierīkotā lidmašīnu vērotava liks Jums pilnībā pārvērtēt savus līdzšinējos uzskatus par saturīgas pastaigas jēdzienu. Tā sauktā lidmašīnu vērotava atrodas apmēram 15 kilometru attālumā no Rīgas centra – perfekts galamērķis aizraujošām brīvdienu pastaigām.

 Šī pastaigām piemērotā platība nekad nav tukša – tajā vienmēr atradīsiet pa kādam interesentam, kas rūpīgi cenšas iemūžināt lidaparātu pacelšanās un nolaišanās brīžus. Ņemiet vērā, ka lieliskākie foto šajā vietā uzņemami vakara stundās, brīdī, kad iededzas dekoratīvie gaismekļi.

Zirgzandeles

Ja vēlaties ko vairāk par vienkāršu pastaigāšanos, Jums noteikti jāapmeklē turpat Mārupes novadā esošās ”Zirgzandeles”. Par šīs vietas šarmu var noprast jau no nosaukuma vien. 

”Zirgzandeles” saviem apmeklētājiem piedāvā gan izjādes, gan pastaigas cēlo dzīvnieku pavadībā pa blakus esošajām meža un pļavu teritorijām. Izbaudiet reibinošo pļavas zāļu smaržu un ļaujieties zirgu klātbūtnes dziedinošajām īpašībām.

Ņemiet vērā, ka izjāde vai pastaigāšanās, neatkarīgi no tās vēlamā garuma, ir pieteicama iepriekš sazinoties ar atpūtas vietas pārstāvjiem. 

Pastaiga – ceļš uz labāku veselību

pastaiga mežā

Vai zinājāt, ka pat šķietami ikdienišķa pastaiga var ne tikai uzlabot Jūsu pašsajūtu, bet arī sniegt pozitīvu pienesumu Jūsu vispārējam veselības stāvoklim? Regulāras mērenas intensitātes pastaigas svaigā gaisā ir lielisks veids, kā saglabāt veselīgu ķermeņa masu. 

Mērenas gaitas pastaigas ir ļoti ieteicamas cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu, jo raitā soļošana ir tikpat iedarbīga asinsspiediena līmeņa normalizēšanā kā nodarbošanās ar regulāru skriešanu. Uzsvars gan būtu jāliek tieši uz regularitāti, jo laiska pastaigāšanās pie dabas krūts reizi mēnesī negarantē īpašus uzlabojumus.

Pastaigāšanās ir teju vai visiem pieejams fiziskās aktivitātes veids, kura realizēšanā nav nepieciešams speciāls ekipējums. Pietiek vien ar vēlmi apmeklēt un izbaudīt Latvijas skaistākās vietas. Arī Jūsu organisms pavisam noteikti priecāsies par šo brīnišķīgo pieredzi.

Kā sagatavoties garākām pastaigām vai pārgājieniem?

Ja vēlaties doties garākās pastaigās vai pat doties vienas dienas pārgājienā, noteikti rūpīgāk jāpiedomā pie līdzi ņemamās somas satura. Garākai pastaigai, kas varētu ilgt aptuveni 2 līdz 3 stundas, pilnīgi pietiks ar vienu vai divām pudelēm dzeramā ūdens, lietussargu vai lietusmētelīti, un dažām veselīgām uzkodām enerģijas līmeņa atjaunošanai. Vajadzētu piedomāt arī par minimālas aptieciņas esamību, piemēram, dažiem plāksteriem un ziedi, kas paredzēta vieglu sasitumu sāpju mazināšanā.

Garāki un laikietilpīgāki pārgājienu maršruti pieprasa īpašākus sagatavošanās darbus. Pirmkārt, noteikti neiztikt bez kartes un kompasa – šī kombinācija Jūs nepievils arī bieza un nepārredzama meža apstākļos. 

Otrkārt, vajadzētu nodrošināties arī ar maiņas apģērbu, jo laika apstākļi nereti mēdz būt visai neparedzami. Galvenais – piedomāt pie ērtiem un elpojošiem apaviem, jo apgrūtināta iešana var izraisīt visai nepatīkamas sajūtas vai pat sāpes. Neaizmirstiet arī foto kameru neaizmirstami skaistu foto uzņemšanai.

Kā nodarbināt mazos ķiparus pastaigas laikā?

bērnu nodarbināšana

Ja pastaigā esat iecerējis doties kopā ar bērniem, ieteicams padomāt arī par kādu interesantu izklaidi. Ķipariem, kas jaunāki par 3 gadiem, pilnīgi pietiks ar kādu līdzi paņemtu rotaļlietu, taču lielāku bērnu uzmanības noturēšana pieprasa sava veida aktivitātes.

Šeit talkā nāks aizraujoši foto uzdevumi. Lieciet bērnam pastaigas laikā uzņemt vairākus foto, kuros redzama apkārtējā daba un citi pastaigas elementi. Pēc pastaigas šos foto varēsiet kopīgi apskatīt un pārrunāt tajos redzamos augus, celtnes vai pat mākoņu izveidotās figūras. Ar foto uzņemšanu saistītās aktivitātes atraisīs bērnos fantāziju un vēlmi rūpīgi sekot līdzi pastaigas gaitai.

Ja tuvojošos brīvdienu plāni Jūsu ģimenē vai draugu lokā vēl nav līdz galam izlemti, noteikti izmantojiet iespēju, lai apbrīnotu skaistākās apskates vietas Latvijā un piepildītu savu personīgo foto albumu ar neaizmirstamiem meža, purva vai pastaigu taku skatiem.

Ja Jums pirms izbrauciena vēl nepieciešams veikt auto remontu, noderē var aizdevums auto remontam, taču pirms aizņemšanās izvērtējiet iespēju to atmaksāt!

Kredīta Summa
300 €+
AIZDEVUMA TERMIŅŠ
30 mēneši+

* Patēriņa kredīts ir pieejams no 3 līdz 60 mēnešiem ar aizdevumu summu no 100 € līdz 10 000 € un procentu likmi gadā (GPL) – no 21.93% līdz 53.95%. Piemērs: aizdevuma summa – 500 €, termiņš 12 mēneši, patēriņa kredīta komisijas maksa – 64.73 €, mēneša maksājums 47.07 €. Kopējā atmaksājamā summa – 564.73 € un GPL – 25.54%, ņemot vērā, ka patēriņa kredīts tiek atmaksāts laikus. Aprēķins ir ilustratīvs, balstīts uz iespējamo zemāko aizdevuma likmi, 1.57% mēnesī. Lūdzu, reģistrējieties un saņemiet personalizētu piedāvājumu. Uzzināt vairāk

MĒNEŠA MAKSĀJUMS
1472.83
×

Aprēķina pamatojums

Kalkulatora aprēķinātie dati ir informatīvi, taču sniedz priekšstatu par to, cik liels varētu būt patēriņa kredīta ikmēneša maksājums.
Patēriņa kredīta iespējamie ikmēneša maksājumi aprēķināti, izmantojot šādus pieņēmumus:

  • kredīta summa – 2 000.00 EUR
  • kredīta termiņš – 12 mēneši
  • Procenti par kredīta lietošanu, mēnesī: 2.08
  • kopējā maksājamā summa – 2 280.95 EUR
  • gada procentu likme (GPL*) – 27.99%

*GPL (gada procentu likme) – ir procentos izteiktas kredīta kopējas izmaksas, ieskaitot aizdevuma procentus, līguma komisiju un citas izmaksas, kas jāmaksā par kredīta piešķiršanu

 Lai Latvijas daba un vietējās dabas mīļu takas Jūs patīkami pārsteidz un liek atgriezties turp vēl un vēl!