4 iemesli, kāpēc mazlietota auto iegāde ir laba doma

Daudziem no mums automašīna ir nevis luksusa prece, bet gan ikdienas nepieciešamība. Nonākot pie lēmuma iegādāties mašīnu, pircējiem ir vairākas iespējas, no kurām izvēlēties. Divas galvenās transportlīdzekļu grupas ir jauni un lietoti auto, bet šajā rakstā mēs parunāsim vairāk tieši par “zelta vidusceļu” jeb kādēļ vērts apdomāt mazlietotas automašīnas iegādi.

1. Cena, kas padara auto iegādi pieejamu plašākam interesentu lokam

zemākas izmaksas

Daudzus pircējus vilina doma par jauna auto iegādi, taču vienlaikus no šīs idejas piepildīšanas attur fakts, ka visbiežāk šādu automobiļu cena ir vismaz 20 000 eiro. Tas savukārt padara šādu pirkumu par apjomīgu ieguldījumu. Un nedrīkst aizmirst arī to, ka pirmajā gadā pēc jaunas mašīnas iegādes, tās vērtība krītas vidēji par trešo daļu no sākotnējās vērtības, savukārt trīs gados vērtība samazinās jau pat uz pusi.

Tas savukārt nozīmē, ka vidēji trīs līdz piecus gadus vecas automašīnas jeb mazlietoti auto ir pieejami par krietni pievilcīgāku cenu, nekā pilnīgi jauni transportlīdzekļi. Turklāt to nolietojuma pakāpe ir visai neliela, tāpēc, izvēloties šādu variantu, pircējs varēs ievērojami ietaupīt un vienlaikus iegūt savā īpašumā augstas kvalitātes transportlīdzekli.

Zemāka cena nodrošina to, ka mazlietota auto iegāde ir pieejama plašākam pircēju lokam, kas vēlas iegūt savā īpašumā kvalitatīvu mašīnu, taču viņu budžets nav tik liels, lai atļautos jaunu automobili. Vienlaikus nevajadzētu arī aizmirst par piesardzību un vienmēr veikt nepieciešamās pārbaudes, pirms iegādāties mazlietotu auto.

Ja esat nolēmuši par labu mazlietota auto iegādei un apsverat dažādus tā finansēšanas veidus, ir vērts apdomāt tādu variantu kā auto kredīts mašīnas iegādei. Neatkarīgi no tā, kuru alternatīvu izvēlēsieties, esiet atbildīgi un vienmēr pārdomājiet savas iespējas to laikus atmaksāt!

2. Iespēja iegādāties auto, kas aprīkots atbilstoši Jūsu vajadzībām

Ja stingri esat nolēmuši, ka Jūsu mērķis ir jauna auto iegāde, taču budžets ir salīdzinoši neliels, visticamāk, nāksies sastapties ar visai ierobežotu iespēju skaitu.

Ja, piemēram, Jūsu ideja ir pirkt jaunu mašīnu, iekļaujoties pāris desmitos tūkstošu eiro, nāksies pavadīt diezgan ilgu laiku, meklējot sakarīgāko variantu no tiem, kas iekļaujas šajā summā. Turklāt visbiežāk šādos gadījumos pircējiem nākas samierināties ar budžeta klases modeli, kuram ir tikai vienkāršākais pamataprīkojums, taču tas ne vienmēr atbilst mūsu vajadzībām un vēlmēm.

Turpretī, aplūkojot mazlietotas automašīnas, redzēsiet, ka to piedāvājums ir krietni daudzpusīgāks gan konkrētā cenu līmenī esošā modeļu piedāvājuma ziņā, gan arī aprīkojuma ziņā.

Neļaujiet idejai par savu automašīnu ar ādas sēdekļiem, apsildāmo stūri vai lielisku skaņas sistēmu palikt nepiepildītai tikai tāpēc, ka koncentrējaties uz jauniem auto. Mazlietotas mašīnas iegāde no privātpersonas bieži vien ir gudrāka izvēle, kas atbilst tam, ko sagaidāt no sava transportlīdzekļa gan aprīkojuma, gan komforta un cenas ziņā. 

3. Ekspluatācijas izmaksas un pieejamās rezerves daļas 

Lai arī visām jaunajām automašīnām sākotnēji ir garantija, kas visbiežāk iekļauj dažādu sīkāku defektu novēršanu un tiek piedāvātas arī citas priekšrocības, jāņem vērā, ka šāds transportlīdzeklis būs regulāri jāved uz apkopēm pie dīlera, kas attiecīgi var izmaksāt pat vairākus simtus eiro, atkarībā no tā, kādi darbi jāveic. Apkopes ir nepieciešamas rūpnīcas garantijas saglabāšanai.

Taču, ja rūpīgi veiksiet izpēti un atradīsiet labu mazlietotu automašīnu, tā ekspluatācijas izmaksas, salīdzinot ar jaunu mašīnu, var būt zemākas. Mūsdienās veidu, kā uzzināt informāciju par auto vēsturi un iepriekšējiem īpašniekiem, netrūkst, atliek tikai veltīt tam mazliet laika un pūļu. Turklāt izpēte var palīdzēt atrast pat mazlietotas mašīnas, kurām vēl ir spēkā garantija, kas ir liels pluss. Parasti šāda priekšrocība piemīt mazlietotiem auto, kuru vecums ir līdz trim gadiem. 

Vēl viena priekšrocība, kas piemīt mazlietotām mašīnām – Jūs varat iegādāties rezerves daļas, kas atbilst Jūsu finansiālajām iespējām. Lai arī šo aspektu ietekmē arī automašīnas modelis, mūsdienās mazlietotiem un lietotiem auto ir iespēja izvēlēties dārgākas rezerves daļas, OEM vai lētākus analogus, kas kvalitātes ziņā nebūt nav sliktāki, taču ļauj ietaupīt. 

Arī apdrošināšanas cena mazlietotam, lētākam auto nereti var izmaksāt mazāk nekā dārgam un jaunam automobilim.

4. Iespēja biežāk mainīt transportlīdzekļus un izvēlēties no plaša klāsta

plaša izvēle

Jaunas automašīnas iegāde neapšaubāmi ir pamatīgs finansiāls ieguldījums, kura īstenošanai nereti tiek izmantots ilgtermiņa aizdevums vai auto līzings. Tas arī nozīmē, ka uz ilgāku laiku nolemjam izmantot vienu un to pašu transportlīdzekli. Taču, ja Jūs neesat pārliecināti par to, ka vēlaties ar vienu automobili pārvietoties vairākus gadus, mazlietota mašīna būs labāka izvēle.

Pateicoties zemākai cenai, mazlietoti automobiļi ļauj mums brīvāk plānot savu budžetu un piepildīt ieceres vienkāršāk. Piemēram, ja iegādāsities mazlietotu auto par savām iespējām atbilstošu cenu, pēc pāris gadiem to varēsit pārdot un tā vietā iegādāties kādu citu modeli.

Par piedāvājumu mazlietoto automobiļu tirgū mūsdienās jāsūdzas nav, tāpēc pircējiem gadu gaitā ir iespēja izmēģināt vairākus spēkratus. Tas neattiecas tikai uz izmaiņām gaumes jautājumos, bet arī, piemēram, dzīvesveida pārmaiņām. Pieņemsim, ka esat iegādājušies jaunu, divvietīgu automobili, ar kuru ērti pārvietoties pa pilsētu. Taču pēc pāris gadiem Jūs satiekat cilvēku, ar kuru izveidojat ģimeni, rodas vajadzība pēc lielāka transportlīdzekļa. Ja iepriekš pirkts jauns auto, cita modeļa iegāde var būt sarežģītāka. Savukārt, ja būsiet iegādājušies mazlietotu modeli, nomainīt to pret ērtāku ģimenes auto nereti ir vienkāršāk.

Izvēle starp jaunu un lietotu auto ir aktuāla daudziem pircējiem. Kā redzams, mazlietotas mašīnas ietver sevī virkni priekšrocību, par kurām daudzi pat neaizdomājas.