4 lietas, ko Jums vajadzētu darīt ar brīvajiem naudas līdzekļiem

Ne vienmēr, tomēr bieži var gadīties, ka tad, kad nomaksāti visi tekošie rēķini, kredīti un iegādātas nepieciešamās sadzīves un higiēnas preces mēnesim, tad paliek brīvie naudas līdzekļi.

No ienākumiem var sadalīt naudu trīs daļās – 50% ikdienas esošajiem rēķiniem un vajadzībām, 30% izklaidei, apģērbam un izglītībai, bet atlikušie 20% jāatliek nebaltām dienām – dažkārt tieši šādi iesaka darīt. 

Padomi vienmēr ir labi un noderīgi, tomēr ne vienmēr tā dzīvē sanāk un brīvie līdzekļi ne katru mēnesi atļauj mums ar finansēm rīkoties brīvi, iegādājoties visu, ko sirds vēlas. Ja Jūs esat arī cilvēks, kam finanses mēdz dažkārt palikt pāri un rodas šie brīvie naudas līdzekļi, bet neziniet, ko ar tiem darīt, tad lasiet tālāk un uzziniet dažus piemērus, kā gudri un prātīgi ar tiem rīkoties.

Ilgi loloti pirkumi

Mums bieži vien katram ir kas tāds, ko sen jau esam kārojoši un tas noteikti nav finansiāli lētākais pirkums. Ja attiecīgajā mēnesī paliek brīvie naudas līdzekļi, Jūs varat savu vēlamo lietu beidzot iegādāties, jo visai iespējams, ja neieguldīsiet šajā lietā to nopērkot – nauda bieži vien pati iztērējas kur citur. Lai no tā izvairītos, izmantojat naudu ilgi kārotās lietas pirkšanā. Tad aprēķiniet, cik Jums ir brīvo līdzekļu, cik maksā šī lieta, un vai Jums pietrūkst naudas pilnai apmaksai.

Ja gadījumā trūkst, tad varat izmantot iespēju aizņemties. Aizdevums , kredītlīnija šādā gadījumā Jums nebūtu vajadzīgi pilnā apmērā, tieši pretēji, ja trūks, tad varēsiet iegādāties sev vēlamo un vajadzīgo lietu un atlikušo summu maksāt daļējos ikmēneša maksājumos. Tātad tā ir izdevība iegādāties vajadzīgo preci, samaksājot jau daļu vai pusi summas.

Maksājumi uz priekšu

Kredītu atmaksa

Padomājiet labi, vai bieži ir tā, ka paliek diezgan pieklājīgi daudz naudas un nākamā alga jau ir klāt? Ja nē, pārskatiet savus papildu maksājumus – ja ir aktīvi kredīti vai līzingi, tad veiciet maksājumus arī uz priekšu. Laikus nomaksājot tos, varēsiet iegādāties citas lietas, vai izbaudīt laiku, kad vienkārši ir vairāk finanses. Domājiet uz priekšu, pēc tam būsiet sev pateicīgs!

Krāt nākotnei

krāt vecumdienām

Vai apzinieties, ka nākotne nav utopiski tāla dzīves sastāvdaļa, un ir vajadzība jau šodien sevi nodrošināt vecumdienām?

Pensiju fonds

Ja apzinieties, ka, jā – tā ir, tad viens no variantiem ir brīvos līdzekļus noguldīt trešajā pensiju fondā, proti, Jūs varat atvērt savā interneta bankā vai bankā Trešā pensiju fonda uzkrājumu un katru mēnesi tajā ieguldīt sev pieņemamu naudas summu.

Kad sasniegsiet 55 gadu vecumu, šo uzkrāto naudu Jūs varēsiet izņemt vai rīkoties pēc saviem ieskatiem, vai turpināt saglabāt šo naudu, lai pensijas laikā būtu nauda, ko varat savā ikdienā realizēt. Labā ziņa ir, ka no katra gada uzkrājuma varat atgūt Iedzīvotāju ienākumu nodokli savā gada dekarācijā.

Krājkonts

Ja saprotiet un redziet, ka finanses šajā mēnesī paliek pāri, turklāt tuvojas nākamā algas diena, tas nenozīmē, ka jādodas nekavējoties atlikušo naudu iztērēt. Tieši pretēji – Jūs šo naudu varat ielikt savā bankas krājkontā. 

Krājkonta būtība ir tā, ka tajā naudu ielikt ir viegli, bet noņemt steidzamos gadījumos ir grūtāk, bieži vien naudas pieprasījums tiek apstrādāts un pārskaitīts nedēļas laikā, tādejādi ierobežojot krājkonta turētāju no spontāniem pirkumiem un naudas tēriņiem.

Rīkojieties atbildīgi ar savām finansēm, un pārdomājiet savus pirkumus. Ja finansiāli esat ar brīvajiem naudas līdzekļiem – esiet gudri, un lai izdodas realizēt nākotnes sapņus un pirkumus!

Kredītsaistības

  • Laicīgi veiciet kredīta atmaksu;
  • Aizņemieties tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams;
  • Pirms kredīta noformēšanas rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju

Pozitīva kredītvēsture mūsdienās ir ļoti svarīgs rādītājs – īpaši, ja plānots noformēt hipotekāro kredītu vai īstenot kādas citas lielākas ieceres.

Prasmīga naudas līdzekļu pārvaldīšana ļauj sasniegt un saglabāt finansiālo stabilitāti, kā arī veiksmīgāk īstenot nozīmīgus plānus. 

Pieņemot gudrus lēmumus un izvairoties no tipiskajām kļūdām, varēsiet justies drošāk par savu finansiālo situāciju gan tagad, gan nākotnē.