4 mērķi, kurus vērts sasniegt 2020. gadā

Jaunais gads ir piemērots laiks, lai kaut ko mainītu savā dzīvē. Ne velti šajā periodā daudzi cilvēki veido tā saucamās “Jaunā gada apņemšanās”, taču ar to piepildīšanu nemaz tik viegli neiet. Lai iecerēto izdotos piepildīt, svarīgi atcerēties, ka mērķiem jābūt nelieliem un sasniedzamiem konkrētā laika periodā. Tas nozīmē, ka vienu lielu mērķi varat sadalīt vairākos mazākos, lai atvieglotu ceļu uz sapņa piepildīšanu.

Ja tomēr vēl neesat izlēmuši, ko šogad varētu savā dzīvē sasniegt, turpinājumā ir četri iedvesmojoši mērķi 2020. Gadam.

jaunā gada mērķi

Sākt plānot mēneša/nedēļas budžetu

Budžeta plānošana ir svarīgākais veiksmīgas finansiālās situācijas pamatlikums. Ir daudz cilvēku, kas pelna pietiekoši labi, taču tik un tā katru mēnesi sastopas ar finanšu problēmām. Un bieži vien tam par iemeslu ir neprasmīga naudas līdzekļu pārvaldība.

Izveidot personīgo budžetu pirmo reizi var šķist sarežģīti un pat biedējoši, taču patiesībā tas nemaz nav tik grūti. Atliek tikai papētīt informāciju internetā par to, kura no metodēm Jums der vislabāk. Piemēram, ja apzināties, ka Jums ir grūti turēties pie plāna par to, cik tērēt katru nedēļu, iespējams, labākā būtu aplokšņu sistēma.

Galvenie mērķi Jūsu budžeta īstenošanai

  • Nosakiet katra mēneša budžetu un to ievērojiet;
  • Samaziniet izdevumus konkrētām preču un pakalpojumu kategorijām;
  • Veidojiet budžetu kopā ar partneri vai citiem ģimenes locekļiem/draugiem.

Atbrīvojieties no parādiem

Parādsaistību sakārtošana ir vēl viens nozīmīgs solis ceļā uz savas finansiālās situācijas pilnīgu pārvaldību. Koncentrējoties uz atbrīvošanos no parādiem, Jūs ātrāk varēsiet atmaksāt aizdevumu un pēc tam sākt piepildīt citas ieceres, kuras pirms tam nevarējāt īstenot finanšu trūkuma dēļ. Lai aizdevums tiktu atmaksāts vieglāk un ātrāk, pārdomājiet, kurās budžeta kategorijās Jūs varētu samazināt izdevumus. Daudziem cilvēkiem tā ir pārtika, jo nereti mēs par to izdodam ļoti lielas naudas summas.

Papildu ienākumu iespējas

Tāpat padomājiet par iespēju strādāt virsstundas, vai darba atrašanu nedēļas nogalēm/vakariem. Papildu naudas līdzekļus varat rast arī, izšķirojot mājās esošās lietas, piemēram, apģērbu, mēbeles un tehniku, pārdodot to, kas Jums vairs nav nepieciešams.

Un, visbeidzot, pārdomājiet savus aizņemšanās paradumus. Aizdevums var būt noderīgs dažādās situācijās, taču vispirms rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to laikus atmaksāt.

iekrājumi

Sāciet veidot iekrājumus

Nākamais solis pēc atbrīvošanās no parādsaistībām ir finansiālā “drošības spilvena” veidošana. Naudu krāt būs vieglāk, ja jau sākumā izlemsiet, kādam mērķim to novirzīsiet, piemēram, pensijai, ceļojumam, neplānotām situācijām, jaunam auto vai mājoklim. Vidējais apjoms, kuru cilvēki visbiežāk atvēl iekrāšanai, ir 10% no algas, taču katram šo summu vajadzētu izvērtēt, vadoties pēc ienākumiem un izdevumiem.

Samaziniet ikdienas izdevumus

Atcerieties, ka Jums nav jāatsakās no pilnīgi visām izklaidēm vai sevis palutināšanas. Naudas krāšanai vajadzētu būt pašsaprotamam procesam, kas neapgrūtina Jūsu ikdienu. Šeit atkal vajadzētu pārdomāt, kam Jūs ikdienā visvairāk tērējat. Iespējams, ka varat samazināt izdevumus par pārtiku, izklaidi, kā arī ēšanu ārpus mājas. Tāpat varat kļūt taupīgāki, lietojot ūdeni, elektrību un apkuri.

Izglītojiet sevi par personīgo finanšu pārvaldību

Budžeta plānošana, iekrājumu veidošana un pilnvērtīga personīgo finanšu pārvaldība var tikt īstenota dažādos veidos. Tāpēc, lai katrs varētu atrast tieši sev piemērotāko metodi, ir vērts sevi izglītot par naudas kontroli. To varat darīt gan lasot grāmatas vai blogus, gan arī skatoties video vai pat apmeklējot kursus.

Ceram, ka šīs idejas Jūs iedvesmos jaunu mērķu sasniegšanai 2020. gadā!