5 iemesli, kādēļ vērts apmeklēt kursus

Arvien lielāku popularitāti gan bezdarbnieku, gan jau profesionāļu vidū gūst dažādi kursi, kurus piedāvā mācību centri, augstskolas un citas iestādes. Tā ir iespēja iegūt papildus zināšanas, nostiprināt esošās vai apgūt ko pavisam jaunu. Vairāk par to, kādēļ vērts apmeklēt kursus, raksta turpinājumā.

1. Ieraksts CV un plašākas darba iespējas

Nav noslēpums, ka darba devēji pieņem darbā cilvēkus ar atbilstošākajām zināšanām, prasmēm un pieredzi. Ja Jūs plānojat mainīt darba vietu vai atrast labāk apmaksātu darbu, ir svarīgi gūt zināšanas, kas Jūs izcels citu kandidātu vidū.

Mūsdienās iespējams mācīties ne tikai klātienē, bet arī tiešsaitē, kas nozīmē, ka apgūt jaunas zināšanas varat sev ērtā laikā un vietā, turklāt paralēli strādājot vai mācoties augstskolā.

2. Jaunākās aktualitātes

Neatkarīgi no tā, vai plānojat mācīties pēc ilgākas bezdarbības vai jau uzreiz pēc maģistra grāda iegūšanas, tā kā kursus vada jomas speciālisti, tā ir iespēja uzzināt jaunākās aktualitātes konkrētajā jomā. Pasniedzējs sniegs ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī pastāstīs par savu pieredzi, kas vēlāk arī Jums palīdzēs nepieļaut kļūdas vai tieši otrādi – sekot veiksmīgiem piemēriem.

3. Jauni kontakti

Kursi visbiežāk notiek grupās, kas nozīmē, ka Jums ir iespēja iepazīties ar citiem domubiedriem. Nereti tie ir cilvēki, kuriem jau ir bijusi pieredze praktiski darbojoties. Tas nozīmē to, ka arī no viņiem varat mācīties. 

Turklāt jaunas iepazīšanās nevienam nav traucējušas. Varbūt nākotnē radīsies jaunas sadarbības iespējas.

4. Pašdisciplīna

Bieži vien jau pāris mēnešus pēc tam, kad esam sākuši strādāt, esam aizmirsuši, kā tas ir – mācīties. Mācīšanās process nav tikai skolas apmeklēšana. Tā ir arī laika plānošana, režīms, sava darba organizēšana, lai iekļautos termiņos, noteikumi – pašdisciplīna. Jūs attīstāties, turklāt atsakāties no bezjēdzīgas laika pavadīšanas.

Līdz ar pašdisciplīnu Jūs attīstat arī neatlaidību, centību un gribasspēku, kas virza uz mērķu piepildīšanu, piemēram, augstākas atzīmes iegūšanu, taču ne tikai skolā, bet arī turpmāk dzīvē.

Mācoties Jūsos rodas vēlme iekļauties starp pārējiem, varbūt – būt labākam, pierādīt sevi. Tā ir lieliska iespēja sevi disciplinēt un attīstīt vēl daudz citu prasmju un rakstura īpašību.

5. Komunikācijas prasmes un konfliktsituāciju risināšana

komunikācija

Spēja pielāgoties dažādiem apstākļiem un sarunas partneriem, lai sasniegtu sev vēlamu rezultātu, ir ļoti svarīga, īpaši, ja ikdiena, piemēram, darba vietā būs jāpavada komunicējot ar cilvēkiem.

Iepazīstiet cilvēku tipus

Kā zināms, cilvēkus iedala introvertos un ekstravertos, lai gan “tīrus” introvertus vai ekstravertus ir grūti sastapt, jo parasti cilvēki apvieno sevī abus rakstura tipus.

Introverti cilvēki bieži vien ir noslēgti sevī, nereti komunikācija ar citiem, īpaši vēl neiepazītiem cilvēkiem, var sagādāt grūtības. Viņi ir labāki klausītāji, nekā runātāji. Savukārt ekstravertiem cilvēkiem patīk būt uzmanības centrā un sarunāties ar citiem, iepazīties.

Izkopiet savu runas prasmi

Mūsdienu pasaulē, kad, šķiet, bez komunikācijas arī darba vietā neiztikt, šī prasme ir jāattīsta, un gan ekstravertiem, gan introvertiem ir ko mācīties. Un būšana starp cilvēkiem, arī kursa biedriem, kuri, visticamāk, ir raksturos atšķirīgi, ar dažādu pieredzi un zināšanām, ir iespēja izkopt savu runas stilu, saprast, kā veidot pirmo iespaidu par sevi, izprast un iemācīties sastrādāties ar dažādu tipu un temperamentu cilvēkiem. 

Papildu tam visam Jūs varat iemācīties arī to, kā risināt un novērst dažādas konfliktsituācijas, pārvarēt stresu un uztraukumu.

Izglītība – ieguldījums sevis attīstībā

Jebkura veida zināšanu apguve un pieredzes gūšana ir ļoti vērtīga, jo māca ne tikai redzamās lietas, bet arī attīsta Jūs kā cilvēku.

Ja esat atradis interesējošos kursus, taču Jums pietrūkst personīgo finanšu uzreiz, kredīts kursiem var palīdzēt, taču pirms pieteikšanās izvērtējiet savu maksātspēju!