5 ieteikumi, kā pārdot savu māju

Kā veicināt mājokļa pārdošanas procesu?

Mājokļa pārdošana ir nozīmīgs solis, kuram nepieciešama atbilstoša sagatavošanās. Katrs potenciālais pircējs koncentrējas uz atšķirīgām iezīmēm un īpašībām, turklāt arī viņu gaumes ir dažādas. Ieguldiet laiku un pūles, lai padarītu māju pēc iespējas pievilcīgāku.

Turpinājumā lasiet padomus, kas palīdzēs atvieglot īpašuma pārdošanu. 

1. Uzlabojiet mājokļa ārējo izskatu un apkārtni

mājokļa apkārtnes uzkopšana

Arī Jūs noteikti zināt to, ka pirmajam iespaidam ir īpaši svarīga loma ne tikai attiecībā uz cilvēkiem, bet arī īpašumiem. Un šajā gadījumā pozitīva iespaida radīšana tiešā veidā ietekmē to, cik ātri un veiksmīgi māju izdosies pārdot.

Palūkojieties uz savu īpašumu no pircēja perspektīvas un padomājiet, kāds būtu viņa pirmais iespaids, ieraugot šo īpašumu. Analizējiet mājas un tās apkārtnes izskatu, tā priekšrocības un trūkumus. Ja uzskatāt, ka nespējat objektīvi novērtēt savu māju, lūdziet kaimiņiem, draugiem un kolēģiem sniegt savu vērtējumu. Šis ir īstais laiks, kad veikt nepieciešamos uzlabošanas un remontdarbus, kurus līdz šim esat atlikuši.

Pārliecinieties, ka ainava ap māju izskatās pievilcīgi – zāli ir nopļauta, pagalmā ir apstādījumi, puķes, arī visas taciņas un ietves ir tīras un sakārtotas.

2. Apzinieties, kas ir Jūsu mājas pārdošanas “atslēga”

Šis ir nozīmīgs aspekts, kuru vajadzētu pārdomāt, ja vēlaties māju pārdot pēc iespējas ātrāk. Jums ir jāzina, kas mājai ļauj izcelties uz citu īpašumu fona. Lai arī var teikt, ka ikviens mājoklis ir unikāls, atcerieties, kādēļ Jūs izvēlējāties par savām mājām saukt tieši šo īpašumu. Iespējams, šī īpašība varētu palīdzēt piesaistīt jaunos pircējus. Ja Jums ir grūtības noteikt, kas ir tieši šīs mājas pārdošanas “atslēga”, to palīdzēs izdarīt nekustamo īpašumu aģents.

3. Centieties saglabāt neitralitāti mājokļa iekārtojumā

neitrāls interjers

Ja esat mājā dzīvojuši kādu laiku, nav šaubu, ka tā Jums saistās ar atmiņām un dažādiem notikumiem. Tāpat arī mājokļa iekārtojums ir bijis veidots atbilstoši Jūsu gaumei, vēlmēm un vajadzībām. Taču, ja Jūsu mērķis ir pārdot īpašumu ātrāk, ir pienācis laiks atbrīvoties no personīgajām mantām un izveidot neitrālu telpu iekārtojumu. Tas nenozīmē, ka telpām jābūt pilnīgi tukšām, taču jāparūpējas par to, lai tajās neatrastos tādas lietas kā: personīgie foto, dažādi apbalvojumi, suvenīri, diplomi, zīmējumi un citi objekti.

Mājai ir jābūt iekārtotai tā, lai potenciālais pircējs varētu sevi tajā iztēloties, nevis justies tā, it kā būtu ienācis svešā mājoklī kā ciemiņš. Ievērojiet neitralitāti un atbrīvojieties un visa liekā, kā arī, protams, uzturiet tīrību.

4. Atbrīvojieties no nepatīkamiem aromātiem

Neliela, taču ļoti nozīmīga detaļa mājas pārdošanā ir aromāts telpās. Nepatīkamas smakas aizbiedēs ikvienu potenciālo pircēju, samazinot iespēju pārdot īpašumu. Lai pēc iespējas samazinātu sliktu aromātu varbūtību mājoklī, ieteicams veikt sekojošas darbības:

  • Veiciet notekcauruļu un mazgāšanas tvertņu tīrīšanu;
  • Atbrīvojieties no ēdiena aromāta virtuvē;
  • Veiciet profesionālu paklāju tīrīšanu;
  • Atbrīvojieties no vecajām mēbelēm, paklājiem, aizkariem un citiem interjera elementiem, kas laika gaitā absorbējuši dažādas smakas un vairs nav iztīrāmi.

Domājot par aromātu mājoklī, vēlams parūpēties par to, lai smarža telpās piesaistītu potenciālos pircējus. To palīdzēs izdarīt, piemēram, svaigi maltas kafijas, kanēļa vai neuzkrītoša vaniļas smarža.

5. Piedāvājiet saprātīgu cenu

Cenas noteikšana ir īpaši svarīgs faktors, kas nosaka to, cik ātri izdosies māju pārdot. Šādos gadījumos ieteicams meklēt nekustamo īpašumu aģenta palīdzību, taču netrūkst arī tādu māju saimnieku, kas nolemj taupības nolūkos paši veikt šo uzdevumu. Atcerieties, ka vairumam cilvēku mājokli un citas ar to saistītās preces iegādāties palīdz kredīts mēbeļu iegādei, tādēļ, nosakot cenu, centieties būt godīgi gan pret sevi, gan pircējiem, kā arī noskaidrojiet mājokļu cenu situāciju tirgū konkrētajā brīdī.

Ceram, ka Jums šie padomi noderēs, un mājas pārdošana izdosies ātri un veiksmīgi!