5 kreatīvi veidi, kā iekrāt naudu un apmaksāt bērna izglītību augstskolā

Izglītībai ikviena cilvēka dzīvē ir liela nozīme. Jo izglītotāks cilvēks, jo labāku darbu viņš var iegūt, kā arī iegūtās zināšanas var pielietot dažādās dzīves situācijās, ne tikai darbā. Tomēr, lai iegūtu izglītību, cilvēkam ir jābūt gatavam šķirties no diezgan lielas naudas summas. Protams, ir arī budžeta grupas, kas nodrošina iegūt augstāko izglītību bez maksas, tomēr šo grupu skaits ir diezgan mazs.

Liela daļa cilvēku mēdz izmantot tādu iespēju kā naudas aizdevumi studijām, lai segtu studiju maksu. Šis ir viens no variantiem, kas var palīdzēt iegūt augstāko izglītību. Otrs veids – naudas krāšana. Protams, krājot naudu, var paiet ilgs laiks, tomēr tas būs bez riska, atšķirībā no kredītu ņemšanas.

Vai Jums ģimenē aug mazi bērni, kuri pēc vairākiem gadiem uzsāks studijas augstskolā? Ja tā, tad ir īstais laiks domāt par naudas krāšanu studijām. Iespējams, ka Jūs domājat, ka līdz studijām vēl ir pārāk ilgs laiks, tomēr tā nav. Laiks paskries tik ātri, ka nespēsiet pat aptvert, ka Jūsu bērni jau dosies studiju gaitās. Raksta turpinājumā atradīsiet 5 veidus, kā iekrāt naudu, kas būs nepieciešama, lai apmaksātu savu bērnu studijas.

1. Atlieciet katru mēnesi noteiktu naudas summu

Šis varētu būt viens no populārākajiem naudas krāšanas veidiem. Iegādājieties lielu krājkasi vai kādu citu trauku, kurā katru mēnesi atliksiet noteiktu summu. Ja Jūsu bērnam līdz studijām ir vēl vairāki gadi, tad šī summa var būt mazāka, taču, ja bērnam ir atlicis pabeigt vairs tikai vidusskolu, tad šajai summai ir jābūt jau lielākai. Apsoliet sev, ka šo naudu izmantosiet tikai un vienīgi studijām.

2. Samaziniet transporta izmaksas

Transporta izmaksas mēnesī var sastādīt lielu daļu no kopējā budžeta. Ja Jūsu darba vieta atrodas tuvu mājām, tad, lai ietaupītu naudu, uz darbu dodieties ar kājām vai velosipēdu. Šādā veidā Jūs gan ietaupīsiet, gan arī uzlabosiet savu veselības stāvokli.

3. Samaziniet izklaižu skaitu

Nav noslēpums, ka bērni katras brīvdienas vēlas doties kaut kur ārpus mājās, lai atpūstos un labi pavadītu laiku. Tomēr šādas izklaides prasa līdzekļus. Vairākas nedēļas šādi atpūšoties, varat radīt pamatīgu tukšumu savā maciņā. Lai tas nenotiktu, meklējiet alternatīvas šādām izklaidēm. Ir pieejamas daudzas un dažādas izklaides, kas maksā minimālu naudas summu, vai arī ir bezmaksas. Varat sarīkot atrakcijas arī mājās.

4. Izvairieties no impulsīviem pirkumiem

impulsīvi pirkumi

Vai esat parēķinājuši, cik daudz naudas iztērējiet iepērkoties impulsīvi? Atbilde – ļoti daudz. Ja vēlaties iekrāt, tad, dodoties iepirkties, turieties pie iepriekš sastādīta iepirkumu saraksta. Šādā veidā izslēgsiet iespēju iegādāties nevajadzīgas lietas.

5. Atmetiet sliktos ieradumus

Smēķēšana ne tikai kaitē veselībai, bet arī tukšo maciņu. Tāpat arī regulāra neveselīgās pārtikas un dzērienu lietošana nav ieteicama. Atmetiet šos sliktos ieradumus un Jūs redzēsiet, kā pildās Jūsu krājkasīte, kā arī uzlabojas veselība un pašsajūta.

Pat, ja sākumā liekas, ka šāda naudas taupīšana nespēs iekrāt vajadzīgo summu studiju apmaksai, Jūs kļūdāties. Gadu gaitā Jūs spēsiet ietaupīt diezgan lielu naudas summu. Protams, varbūt ar to pilnībā nepietieks, lai segtu visu gadu studijas, bet arī puse no nepieciešamās summas ir daudz. Šādos gadījumos, kad nedaudz pietrūkst, var izvēlēties izmantot arī tādu iespēju kā patēriņa kredīti. Tie arī spēj palīdzēt segt izdevumus, kas radušies studiju laikā.