5 lietas, ko darīt pēc aizdevuma atmaksas

Atbrīvošanās no parādiem ir milzīgs solis pretī finansiālai drošībai. Taču brīdī, kad ir atmaksāti visi esošie aizdevumi rodas jautājums – ko darīt tālāk? Neuztraucieties, Jūs neesat vienīgie, kas nonākuši šādā situācijā. 

Koncentrēšanās uz aizdevumu atmaksu prasa laiku un pūles, taču, kad mērķis sasniegts, rodas neliels apjukums. Taču tas nebūt nenozīmē, ka varam aizmirst par finanšu kontroli un sākt dzīvot bez rūpēm. 

Kad tik liels solis ir sperts uz priekšu un, piemēram, patēriņa kredīts atmaksāts, piedāvājam piecas lietas, ko varat darīt, lai saglabātu finansiālo stabilitāti un uzlabotu savu ikdienu.

Kā rīkoties, kas visi esošie aizdevumi ir atmaksāti?

personīgais budžets

1. Turpiniet budžeta plānošanu

Nav šaubu, ka Jūs esat smagi strādājuši, lai apmaksātu aizdevumus, neatkarīgi no tā, kāds kredīta veids tas bijis, un citas parādsaistības. Tieši tādēļ var šķist vilinoši mazliet “atvilkt elpu” no raizēšanās par naudu un ļauties bezrūpībai.

Iespējams, Jūs pat esat apsvēruši domu beigt striktu budžeta plānošanu ar ienākumu un izdevumu uzskaiti. Taču, Jūs vairs nepievērsīsiet uzmanību savas naudas plūsmai, riskējat ātri vien nonākt atpakaļ tajā pašā situācijā, no kuras nupat esat izkļuvuši. Tāpat bezrūpība var apgrūtināt Jūsu jauno finansiālo mērķu sasniegšanu, piemēram, jauna auto vai mājokļa iegādi, došanos ceļojumā vai sevis attīstīšanu.

Tas nozīmē, ka pat tad, ja Jums šķiet, ka šobrīd finansiālā situācija ir stabila, nekad nepārstājiet plānot budžetu, jo tā ir galvenā atslēga uz drošu nākotni.

2. Sāciet veidot iekrājumus “nebaltām dienām”

Kad aizdevumi ir atmaksāti (cerams, ka aizņēmāties saprātīgi), ļoti iespējams, ka tagad Jums katru mēnesi ir pieejami brīvi līdzekļi, kurus izmantot konkrētam mērķim. Izmantojiet iespēju, lai veidotu iekrājumus ārkārtas situācijām. Ietaupījumi ir vērtīgs un nepieciešams finanšu rīks, kas darbojas kā “drošības spilvens”, kad pēkšņi rodas izdevumi, piemēram, saplīst mašīna, Jums vajadzīga medicīniska palīdzība, jāiegādājas jauna sadzīves tehnika un citos gadījumos.

Vairums ekspertu iesaka veidot iekrājumu bāzi vismaz sešu mēnešalgu apjomā. Tas nozīmē, ka, ja pēkšņi paliksiet bez darba, vismaz pusgada garumā varēsiet nodrošināt rēķinu apmaksu un ikdienas izdevumu segšanu sešus mēnešus, kamēr atradīsiet jaunu darba vietu.

3. Domājiet par vecumdienām

vecumdienas

Pie mums diezgan reti mēdz runāt par personīgo iekrājumu veidošanu vecumdienām, taču patiesībā šis ir ļoti nozīmīgs aspekts, par kuru vērts padomāt, ja vēlaties droši un patīkami pavadīt vecumdienas. Šobrīd, kad esat nonākuši situācijā, kas ļauj daļu ienākumu novirzīt dažādiem mērķiem, Jums ir iespēja veidot ne tikai iekrājumus ārkārtas situācijām, bet veidot arī savu personīgo pensiju fondu. Šo naudu varat noguldīt, piemēram, krājkontā. Tāpat varat papētīt arī citas programmas un plānus, kas piedāvā veidot stabilu pamatu savām vecumdienām.

4. Plānojiet savu nākotni

Pateicoties aizdevumu atmaksai, Jums tagad ir pieejami brīvi finanšu līdzekļi, ir vairāki veidi, kā tos izmantot. Varat tos novirzīt iepriekš minētājiem piemēriem vai paši radīt savus mērķus, sperot soli uz priekšu savā dzīvē. Pārdomājiet, kas Jums šobrīd ir svarīgākais un ko Jūs vēlaties sasniegt nākotnē.

Ja īrējat mājokli, iespējams, ir pienācis laiks padomāt par sava dzīvokļa vai mājas iegādi. Ja Jums ir bērni, varbūt nepieciešams veidot iekrājumus viņu skološanai?

5. Ieprieciniet sevi

Apsveicam! Jūs esat sasnieguši svarīgu mērķi savā dzīvē! 

Finansiālā stabilitāte ir nozīmīgs aspekts ikviena cilvēka ikdienā, tāpēc ir vērts šo notikumu atzīmēt! Iespējams, ir pienācis laiks sākt plānot savu sapņu ceļojumu? Vai arī beidzot nopirkt to skaisto mēbeļu komplektu, par kuru jau sen sapņojāt? 

Ieprieciniet sevi, taču neaizmirstiet turpināt sekot līdzi saviem izdevumiem.