5 naudas ietaupīšanas veidi šai ziemai

Kurš gan nevēlas pēc iespējas vairāk ietaupīt? Pieredze gan rāda, ka tikai retajam tas izdodas, jo ir daudz un dažādu izdevumu. Tuvojas ziema, tāpēc pieaugs izmaksas gan par elektrību, gan par siltumapgādi. Dažkārt šķiet, ka šīs izmaksas ir neizbēgamas. Tā, protams, ir, taču šīs izmaksas var samazināt. Atliek vien piedomāt pie tā, ko un kā darīt.

Raksta turpinājumā atradīsiet pāris padomus, kā ietaupīt naudu ziemas laikā.

1. Mājokļa siltināšana


Viens no efektīvākajiem veidiem, kā saglabāt mājoklī siltumu un samazināt rēķinu par apkuri, ir tā siltināšana. Tomēr mājokļa siltināšanai ir nepieciešami diezgan lieli naudas līdzekļi, it īpaši, ja māja ir liela. Nereti cilvēki izmanto tādas iespējas kā kredītlīnija vai kredīts patēriņam, lai nosiltinātu savu mājokli. Taču ne vienmēr ir jāveic pilnīga mājokļa siltināšana. Aukstais gaiss mājā parasti ieplūst pa dažādām spraugām. 

Pārliecinieties, ka Jūsu mājoklī visas spraugas ir aiztaisītas. Ja ap logiem ir plaisas, tās var aizpildīt ar silikonu, ko var nopirkt ikvienā būvmateriālu veikalā. Ja aukstais gaiss ieplūst arī caur spraugu starp ārdurvīm, tad pie to apakšdaļas var piemontēt metāla apmali, tādējādi aukstais gaiss vairs neieplūdīs mājoklī.

2. Siltāks apģērbs


Iespējams, ka arī Jūs papildus apkurei savā mājoklī vēl izmantojat sildītāju. Dažkārt tas ļoti labi noder, tomēr vajadzētu rūpīgi izvērtēt, kad to lietot. Iespējams, ka Jūs mēdzat ieslēgt sildītāju brīžos, kad paliek vēsi, jo esat plāni saģērbies. 

Uzvelciet biezāku džemperi, kā arī zeķes, un Jūs jutīsiet, ka paliek siltāk. Saģērboties siltāk, nevajadzēs izmantot sildītāju, tādējādi varēsiet ietaupīt, jo elektrības rēķins būs krietni vien mazāks.

3. Aizkari

aizkari


Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku pat neaizdomājas par to, ka arī aizkariem ir liela nozīme siltuma saglabāšanā. Gan žalūziju, gan aizkaru izmantošana var lieliski ietaupīt enerģiju un naudu.

Tajās dienās, kad ārā spīd saule, atveriet aizkarus un žalūzijas. Saule piepildīs telpu gan ar gaismu, gan siltumu. Vakaros tos atkal aizveriet. Aizkari vai žalūzijas palīdzēs ilgāk saglabāt telpā siltumu, jo kalpos kā barjera starp telpu un logu, pa kurieni izplūst laukā lielākā daļa no telpā esošā siltuma. Ziemas laikā ir pat ieteicams izmantot pēc iespējas biezākus aizkarus.

4. Telpas sildīšana


Ir reizes, kad nepietiek ar to, ka cilvēks ir saģērbies siltāk. Tāpat ir vēlme pēc siltākām telpām. Šādos gadījumos noderēs sildītājs. Taču, lai tā izmantošana krietni nepalielinātu elektrības rēķinu, ir pareizi jāizmanto tā dotais siltums. Piemēram, ja Jūs atrodaties dzīvojamajā istabā pie televizora un vēlaties, lai šajā telpā būtu siltāks, tad noteikti aizveriet ciet visas dzīvojamās istabas durvis. 

Šādā veidā telpa ātrāk iesils, kā arī siltais gaiss neaizplūdīs uz citām telpām. Sildītāji vairāk ir piemēroti mazām telpām. Ja būsiet aizvēris dzīvojamās istabas durvis, tad, lai tā iesiltu būs nepieciešamas aptuveni 30 minūtes. Taču, ja durvis būs atvērtas, varēsiet pat vairākas stundas izmantot sildītāju un tāpat neiegūt vēlamo rezultātu.

5. LED spuldžu izmantošana


Iestājoties rudens un ziemas sezonai, daudz ātrāk satumst, līdz ar to nākas patērēt vairāk elektrības. Tāpēc, ja vēlaties vēl vairāk ietaupīt, tad noteikti izmantojiet LED spuldzes. LED spuldzes ir dārgākas, tomēr tās patērē daudz mazāk elektrības nekā parastās spuldzes, kā arī tās kalpo ilgāk.