5 padomi sievietēm karjerai tehnoloģiju pasaulē

Mūsdienu tehnoloģijas attīstās straujiem soļiem, sevišķi tas attiecas uz IT sfēru, kas nu jau kļuvusi par vienu no vislabāk apmaksātajām nozarēm darba tirgū. Tiek uzkatīts, ka tehnoloģiju sfēra ir ļoti sarežģīta un vairāk piemērota ekzakto zinātņu speciālistiem un tajā strādāt izvēlas tikai vīriešu kārtas pārstāvji. Tomēr tā nebūt nav un šis stereotips jau sācis novecot. Statistika liecina, ka aizvien vairāk sieviešu gan Latvijā, gan citur pasaulē kļūst par vadošajiem tehnoloģiju nozares speciālistiem un ar savu piemēru, iedrošina un iedvesmo arī citus.

Kā iet vienā solī ar laiku un pārstāt baidīties no jauniem izaicinājumiem šķietami sarežģītās nozarēs, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Sekojiet līdzi jaunumiem tehnoloģiju pasaulē

Teju ikkatrs ir reģistrējies sociālajos tīklos, kas nu jau ne tikai nodrošina ātru, bezmaksas komunikāciju ar draugiem, paziņām un kolēģiem, bet kalpo arī kā vietne, kas ir neierobežoti plašs jaunāko ziņu un informācijas avots.

Seko vadošajiem uzņēmumiem sociālajos tīklos

Sev interesējošo tur ir ļoti vienkārši atrast un pievienot savam interešu lokam. Ja ieinteresējusi jaunāko tehnoloģiju joma, tad kāpēc gan neatrast sociālajos tīklos, piemēram, facebook.com, vadošo tehnoloģiju uzņēmumu profilus? Šādā veidā Jūs allaž iegūsiet jaunākās ziņas par tehnoloģiju attīstību, nozares inovācijām un noderīgus vadošo speciālistu padomus un viedokļus ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā.

Apmeklējiet tehnoloģiju nozares seminārus un izglītojošus kursus

Lai paplašinātu savu redzesloku un regulāri iepazīstieties ar vietējā un starptautiskā mēroga jaunumiem tehnoloģiju nozarē, izpētiet patlaban pieejamo kursu un nozares semināru klāstu.

Bieži vien arī Latvijā tiek organizētas tehnoloģiju nozarei veltītas konferences un semināri, kuros ar savu pieredzi un zināšanām dalās vadošie Latvijas un pasaules nozares speciālisti.

Nevajadzētu maldīgi uzskatīt, ka šos seminārus drīkst apmeklēt tikai šajā nozarē strādājošie, gandrīz vienmēr šos pasākumus iespējams apmeklēt visiem interesentiem. Turklāt, redzot un klausoties nozares profesionāļus, Jūs gūsiet papildus iedvesmu un motivāciju virzīties iecerētajā virzienā.

Nebaidieties no aizdevuma zināšanu papildināšanai

Protams, iestāties izglītojošos kursos Jūs interesējošā nozarē vienmēr būtu ieteicams. Tas ne tikai palīdzēs Jums iegūt jaunas zināšanas, bet arī kļūt konkurētspējīgai darba tirgū. Nenoliedzami, izglītojošie kursi būs izmaksās dārgāki, tāpēc jau iepriekš vajadzētu tiem atlicināt konkrētu budžetu, ja maksai netiks noformēts, piemēram, patēriņa kredīts.

Jāatceras, ka kursu noslēgumā, Jūs saņemsiet arī diplomu vai sertifikātu, kas apliecinās gūtās zināšanas, tādēļ to noteikti vajadzētu pieminēt arī savā CV.

jaunas zināšanas

Izmēģiniet un apgūstiet jaunas datorprogrammas pašmācības ceļā

Kaut arī iesākumā šķiet, ka jaunas datorprogrammas ir grūti apgūstamas, tomēr teorija bieži vien atšķiras no prakses. Radot jaunas programmas, to izstrādātāji nereti sniedz iespēju visiem interesentiem izmēģināt tās praksē. 

Nevajadzētu baidīties no visa jaunā un balstīties tikai teorijā, jo visbiežāk, izmēģinot jaunu programmu praksē, mēdz izrādīties, ka tā ir patiesi viegli apgūstama. Tāpat vienmēr padomu var prasīt draugiem un paziņām, kas labi pazīstami ar IT sfēru un konkrēto datorprogrammu.

Smelieties iedvesmu internetā

Nekas tik labi neiedvesmos kā reāli piemēri Latvijas un pasaules praksē. Piemēram, gadījumos, kad esat pārliecināta, ka tehnoloģiju nozare ir vairāk piemērota vīriešiem, ielūkojieties internetā pieejamos video arhīvos, kur atrodamas intervijas ar vadošajām tehnoloģiju industrijas profesionālēm.

Nebaidieties pieteikties amatam pat, ja šķiet, ka neatbilstat prasībām

Pieprasījums tikai aug

Ja tehnoloģiju nozare ir Jūs patiesi ieinteresējusi, regulāri pārlūkojiet šajā sfērā pieejamo vakanču sarakstu, kas pārsteigs Jūs ar savu daudzveidību un patiesi plašo piedāvājumu klāstu. Protams, ja Jums vēl nav praktiskas pieredzes šajā nozarē, sākt vajadzētu ar mazumiņu un nepieteikties vakancēm, kuru prasības ir specifiskas vai pārāk augstas. Tomēr nevajadzētu baidīties pieteikties amatiem, kuros minētās prasības atbilst Jūsu vēlmēm un interesēm, jo nereti tehnoloģiju nozares darba devēji nodrošina arī darbam nepieciešamās apmācības.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē ir viens no augstākajiem darba spēka pieprasījumiem un labākajiem piedāvājumiem, tādēļ noteikti vērts padomāt par šo kā reālu karjeras virzienu.

Lai izdodas!