5 priekšrocības, kuras sniedz aizdevums

Teju ikviens vismaz reizi dzīvē ir saskāries ar negaidītiem izdevumiem. Un situācijas, kas var novest pie negaidītiem tēriņiem, ir ļoti dažādas, piemēram, pēkšņas veselības problēmas, sadzīves tehnikas sabojāšanās, auto remonta nepieciešamība un citas.

Ja šādiem gadījumiem ir izveidoti iekrājumi, tad problēmu var ātri vien atrisināt. Tomēr, ja tādu nav, var būt nepieciešami papildu naudas līdzekļi, kas iegūti citos veidos. Piemēram, patēriņa kredīts no Creamcredit.lv.

Naudas aizdevums var sniegt vairākas priekšrocības. Raksta turpinājumā uzzināsiet, kādas tās ir, un kas būtu jāņem vērā.

Aizdevuma priekšrocības

Iespēja saņemt nepieciešamo naudas summu

Aizņemoties naudu pie nebanku kredītdevējiem, Jūs varat pats izvēlēties, kāda naudas summa Jums ir vajadzīga.

Aizņemties varat no dažiem simtiem līdz tūkstošiem eiro. Piemēram, Creamcredit.lv piedāvā aizņemties no 100 eiro līdz pat 10 000 eiro.

Salīdzinoši ātra un vienkārša naudas saņemšana

Lielākā atšķirība starp banku un nebanku kredītu devējiem ir tā, ka nebanku kredītdevēji nodarbojas tikai ar kredītu piešķiršanu. Savukārt bankas piedāvā vēl citus pakalpojumus. 

Līdz ar to kredītu saņemšana pie nebanku kredītdevējiem nereti ir ātrāka, kā arī vienkāršāka, jo šie kredīti ir domāti tieši tiem cilvēkiem, kuriem ir radušās situācijas, kad vajadzīga nauda. Jums atliek vien aizpildīt pieteikumu un noslēgt līgumu, un nepieciešamā naudas summa uzreiz vai pēc dažām dienām tiks ieskaitīta Jūsu bankas kontā. 

Jāsaka gan, ka pirms aizņemšanās jāņem vērā visi kredīta nosacījumi, kā arī vajadzētu salīdzināt vairākus kredītdevējus un to sniegtos pakalpojumus.

Iespēja saņemt naudu dažādiem izdevumiem

Piesakoties pie nebanku kredītdevēja, Jums nevajadzēs norādīt, kam naudas līdzekļus tērēsiet.

Aizdevums var tikt izmantots teju jebkādiem mērķiem, tostarp operācijas izmaksu segšanai, automašīnas remontam, mājokļa labiekārtošanai un citiem mērķiem.

Ērta naudas atmaksa

Aizņemoties pie nebanku kredītdevējiem, Jums tiks piedāvāta ērta un vienkārša naudas atmaksa. Saņemto naudu varēsiet atdot pa daļām. Piemēram, Creamcredit.lv piedāvā patēriņa kredītu, kuru var atmaksāt laika posmā no 3 līdz pat 60 mēnešiem. Tāpat piedāvājumā ir arī kredītlīnija.

Šeit noteikti ir jāizvērtē, kādas ir Jūsu iespējas kredītu atmaksāt, balstoties uz Jūsu ikmēneša ienākumiem. Vislabāk būs, ja kredītu atmaksāsiet pēc iespējas ātrāk, jo tad būs zemāka procentu likme.

Aizņemties no drauga vai noformēt aizdevumu

Vēloties aizņemties naudu, pirmais, kas parasti nāk prātā – aizņemties to no kāda drauga vai ģimenes locekļa. Tas parasti ir izdevīgi, jo ģimene visbiežāk neliks maksāt procentus, un, iespējams, varēsiet sarunāt arī atdot šo parādu pa daļām. Bet jāņem vērā, ka aizņemoties vienmēr jāpadomā, vai varēsiet naudu laikus atdot, jo citādi aizdevuma neatmaksāšana laikus var nozīmēt arī drauga zaudēšanu. Tas ir arī iemesls, kādēļ tik daudzi nekad neaizņemas no tuvākajiem.

Ja Jums nav draugu, kam varētu lūgt finansiālu palīdzību, vai arī nevēlaties likt manīt, ka esat nonācis finansiālās grūtībās, tad pastāv iespēja gūt banku vai nebanku kredītu. Naudas kredīts, piemēram, patēriņa kredīts parasti ir izdevīgs, jo var plānot savu atmaksas summu, atkarībā no termiņa, kādā vēlaties parādu atdot.

Ar ko atšķiras banku un nebanku kredīti?

Banku un nebanku kredīti atšķiras būtība tikai ar to, ka nebanku aizdevēji nodarbojas tikai ar kreditēšanu, savukārt bankām aizdevumi ir tikai viens no pakalpojumiem, kurus tie piedāvā. 

Tādēļ nebanku aizdevumus iespējams saņemt krietni ātrāk, jo to aizņemšanās nosacījumi ir vienkāršāki, jo pārsvarā domāti cilvēkiem neparedzētās situācijās. Pirms aizņemšanās vienmēr vērts apskatīt un salīdzināt visas iespējas un noteikumus!

Kādās situācijās izmantot kredītu?

kredīts

Neparedzētas situācijas

Ikvienam var gadīties, ka tikko nomaksāti visi rēķini, taču notikusi kāda ķibele, piemēram, saplīsis ūdens boileris vai nepieciešams auto remonts, taču iekrājumu pašam šādā reizē nav. Šādās situācijās aizdevums var palīdzēt. Protams, pirms tam svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Lieli pirkumi

Patēriņa kredītu izmanto arī citās situācijās, tostarp plānotiem pirkumiem. Piemēram, tie, kuri vēlas veikt savā mājoklī remontu vai jaudīgāku datoru. Šādām lietām ilgtermiņa kredīts var būt labs risinājums. 

Medicīnas pakalpojumu segšana

Apmeklējumi pie ārstiem par pilnu maksu, dažādas procedūras, operācijas un arī medikamenti mūsdienās nav lēti. Kredīts veselības aprūpei var būt noderīgs šādās situācijās.

Auto iegāde

Tāpat kredīts var būt noderīgs, ja Jums ir nepieciešama jauna automašīna. Aizdevumu auto iegādei var ātri un ērti noformēt internetā.

Sapņa piepildīšana

Daudzi cilvēki naudas aizdevumus izmanto kāda sen kārota sapņa piepildīšanai, piemēram, sava biznesa uzsākšanai, vai arī, lai varētu doties sen pelnītā ceļojumā uz kādu tālāku valsti.

Aizņemieties atbildīgi

Cilvēki aizņemas dažādu iemeslu dēļ – kāds vēlas piepildīt sen kārotu sapni par ceļojumu uz siltajām zemēm, kamēr šeit ir vēss; kāds aizņemas, lai spētu apmeklēt un apmaksāt terapiju pie nepieciešamajiem ārstiem; kādam darba galvenais instruments ir dators, un tas ir jāiegādājas, savukārt kāds cits vēlas veikt remontu savā mājā. Visi šie iemesli ir saprotami un pietiekami nozīmīgi, lai atbildīgi aizņemtos. 

Taču neaizmirstiet, ka aizņemoties naudu, tā vēlāk būs jāatdod! Dzīvojiet atbildīgi un māciet tā dzīvot arī citus! Lai neaizmirstu veikt aizdevuma ikmēneša atmaksu, izveidojiet sev atgādinājumus plānotājā vai viedtālrunī!