5 priekšrocības, kuras sniedz aizdevums

Teju ikkatrs cilvēks dzīvo, domājot par savām finansēm, rēķinot ikmēneša tēriņus, un ikviens no mums ir pieredzējis brīžus, kad nākas saskarties arī ar neplānotiem izdevumiem. 

Situācijas ir dažādas, un reizēm, kad esam nonākuši līdz brīdim, kad ar savām finansēm nepietiek, taču steidzami nepieciešama finansiāla palīdzība, nākas arī domāt par aizdevumiem.

Aizdevumiem ir savas priekšrocības:

  • Iespēja saņemt finansiālu palīdzību teju jebkāda veida izdevumiem;
  • Ātra un salīdzinoši vienkārša pieteikšanās un naudas saņemšana;
  • Iespēja saņemt gan mazāku, gan lielāku aizdevuma summu;
  • Tūlītēja iespēja rīkoties ar naudu;
  • Ērta naudas atmaksa, iespēja naudu atdot pa daļām ilgākā laika posmā.

Aizņemties no drauga vai noformēt aizdevumu

Vēloties aizņemties naudu, pirmais, kas parasti nāk prātā – aizņemties to no kāda drauga vai ģimenes locekļa. Tas parasti ir izdevīgi, jo ģimene visbiežāk neliks maksāt procentus, un, iespējams, varēsiet sarunāt arī atdot šo parādu pa daļām. Bet jāņem vērā, ka aizņemoties vienmēr jāpadomā, vai varēsiet naudu laikus atdot, jo citādi aizdevuma neatmaksāšana laikus var nozīmēt arī drauga zaudēšanu. Tas ir arī iemesls, kādēļ tik daudzi nekad neaizņemas no tuvākajiem.

Ja Jums nav draugu, kam varētu lūgt finansiālu palīdzību, vai arī nevēlaties likt manīt, ka esat nonācis finansiālās grūtībās, tad pastāv iespēja gūt banku vai nebanku kredītu. Naudas kredīts, piemēram, patēriņa kredīts parasti ir izdevīgs, jo var plānot savu atmaksas summu, atkarībā no termiņa, kādā vēlaties parādu atdot.

Ar ko atšķiras banku un nebanku kredīti?

Banku un nebanku kredīti atšķiras būtība tikai ar to, ka nebanku aizdevēji nodarbojas tikai ar kreditēšanu, savukārt bankām aizdevumi ir tikai viens no pakalpojumiem, kurus tie piedāvā. 

Tādēļ nebanku aizdevumus iespējams saņemt krietni ātrāk, jo to aizņemšanās nosacījumi ir vienkāršāki, jo pārsvarā domāti cilvēkiem neparedzētās situācijās. Pirms aizņemšanās vienmēr vērts apskatīt un salīdzināt visas iespējas un noteikumus!

Kādās situācijās izmantot kredītu?

kredīts

Neparedzētas situācijas

Ikvienam var gadīties, ka tikko nomaksāti visi rēķini, taču notikusi kāda ķibele, piemēram, saplīsis ūdens boileris vai steidzami jādodas pie zobārsta, taču iekrājumu pašam šādā reizē nav. Šādās situācijās aizdevums būs kā glābējs īstajā brīdī.

Lieli pirkumi

Patēriņa kredītu izmanto arī citās situācijās, piemēram, tie, kuri vēlas veikt savā mājoklī remontu vai iegādāties mašīnu vai jaudīgāku datoru. Šādām lietām ilgtermiņa kredīts var būt labs risinājums, taču aizņemoties jābūt atbildīgam. 

To nevajadzētu darīt, ja neesat pārliecināts par saviem ienākumiem un neesat drošs, ka varēsiet laikus naudu atdot! Aizņemieties tikai tad, ja tas patiesi ir vajadzīgs!

Esiet atbildīgs!

Cilvēki aizņemas dažādu iemeslu dēļ – kāds vēlas piepildīt sen kārotu sapni par ceļojumu uz siltajām zemēm, kamēr šeit ir vēss; kāds aizņemas, lai spētu apmeklēt un apmaksāt terapiju pie nepieciešamajiem ārstiem; kādam darba galvenais instruments ir dators, un tas ir jāiegādājas; kādam pietrūkst līdzekļu ikmēneša rēķinu nomaksai, savukārt kāds cits vēlas veikt remontu savā mājā. Visi šie iemesli ir saprotami un pietiekami nozīmīgi, lai atbildīgi aizņemtos. 

Taču neaizmirstiet, ka aizņemoties naudu, tā vēlāk būs jāatdod! Dzīvojiet atbildīgi un māciet tā dzīvot arī citus! Lai neaizmirstu veikt aizdevuma ikmēneša atmaksu, izveidojiet sev atgādinājumus plānotājā vai viedtālrunī!