5 veidi, kā iegādāties māju lētāk

Mūsdienās daudzu cilvēku sapnis ir iegādāties personīgo māju. Diemžēl šī sapņa realizācija beidzas vien ar domu par tā īstenošanu, jo mājas iegāde ir pietiekami sarežģīts, laikietilpīgs un dārgs process. Lai tas nebūtu vien sapnis, un nākotnē Jums tomēr rastos iespēja iegādāties māju, sniedzam Jums ieskatu tajā, kā iegādāties māju lētāk.

Konsultējieties ar speciālistu

Patstāvīgi iegādāties māju ir liels risks, jo tas ir sarežģīts process. Zinoša speciālista palīdzība un konsultācija šādā situācijā ir ļoti nepieciešama, ja vēlaties sevi pasargāt no dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem. Tas, protams, nav lēti, taču jebkurā gadījumā ietaupīsiet, jo pārmaksāt nāktos vien gadījumā, ja iegādātā māja neizrādītos tāda, kāda Jums tā šķita pirms iegādes.

Speciālists piemeklēs Jums piemērotāko variantu, kā arī palīdzēs nokārtot formalitātes. Jūs nošausiet vairākus zaķus ar vienu šāvienu, jo nekustamo īpašumu speciālisti orientējas gan īpašumu tirgū, gan naudas pasaulē.

Laicīgi parūpējieties par pirmo iemaksu

Nevienam nav noslēpums, ka, iegādājoties māju, nepieciešams veikt pirmo iemaksu. Bieži vien cilvēkiem nav tik lielas naudas, lai uzreiz veiktu šo maksu, tādēļ lieliska opcija ir patēriņa kredīts, kas vēlāk jāapmaksā pa daļām. Ja būsiet apzinīgs, ar aizdevumu grūtību nebūs.

Ja mājas iegādi esat plānojuši jau sen, pavisam noteikti esat parūpējušies par pirmo iemaksu. Atcerieties, ka arī pēc tam būs nepieciešams maksāt par māju, tādēļ taupiet finanses!

Celiet savu māju ‘‘pats’’

Mūsdienās arvien populārāk kļūst nevis iegādāties jau gatavu māju, bet gan pasūtīt to pie māju izgatavotājiem. Tas ir ne tikai lētāk – māja tiek izgatavota pēc Jūsu vēlmēm un iespējām. Tā Jūs varat būt droši, ka ikviens jaunās mājas stūrītis būs piemērots tieši Jums.

Ja Jums pieder zeme, tad mājas iegādes process varētu būt vēl lētāks, jo iegādāto māju varat novietot uz zemes, par kuru nebūs nepieciešams atdot pamatīgu summu. Jūsu iegādātā māja uz Jums jau piederošās zemes – tā Jūs pamatīgi ietaupāt.

Rūpīgi plānojiet izdevumus

izdevumu plānošana

Iegādājoties māju, jāapzinās, ka tas jebkurā gadījumā būs pietiekami dārgs process. Varam Jūs iepriecināt – apzinīgi plānojot visus ar māju saistītos izdevumus, Jūs varat ietaupīt ar šo procesu saistītās milzīgās raizes un uztraukumus.

Kā risinājums var kalpot aizdevums. Tas atvieglos iegādes procesu, piedāvājot Jums nepieciešamo summu, ko pēc tam varēsiet atmaksāt pamazām, pēc Jūsu iespējām. Plānojot izdevumus, Jūs varat uzzināt aptuveno summu, ar kādu Jums jārēķinās – tādējādi varēsiet aizņemties tik, cik būs nepieciešams.

Apzinieties savas vēlmes

Mājas faktiskā cena lielā mērā atkarīga no Jūsu vēlmēm. Šajā gadījumā jāņem vērā tādi faktori kā mājas atrašanās vieta, tās platība, zeme, uz kuras tā atrodas, iekārtojums, būvniecības materiāli, utt. Pirms iegādājaties – apzinieties savas patiesās vēlmes, protams, izanalizējot arī Jūsu iespējas.

Sākumā Jums varētu šķist, ka mājas iegāde ir dārga, un tā tas patiešām var būt, taču, iespējams, tā domājat pirms vēl esat apzinājis savas vēlmes un iespējas. Pamēģiniet provizoriski aprēķināt, cik izmaksās Jūsu vēlmju īstenošana – izpētiet tirgus cenas, aplūkojiet arī māju izgatavotāju piedāvājumus. 

Varbūt Jūsu sapnis ir sasniedzamāks, nekā Jūs šobrīd varat iztēloties!