6 ieteikumi, kā parūpēties par mājokļa drošību

Mājokļa remontā un labiekārtošanā tiek iegudīts ne mazums līdzekļu. Daudz pūļu tiek veltīts tam, lai miteklis iegūtu vēlamo izskatu un pilnībā atbilstu iemītnieku prasībām. Tomēr liela nozīme ir arī tā drošībai. Atvaļinājumu un ceļojumu laikā, kad miteklis tiek atstāts nepieskatīts, tas jānodrošina ar vajadzīgajām drošības sistēmām. 

Liela nozīme ir ne tikai mājokļa apdrošināšanai, bet arī dažādiem drošības pasākumiem, kas pasargās to ne tikai no nelūgtiem viesiem, bet arī visdažādākajiem negadījumiem. Kādi tad priekšnosacījumi jāievēro un kas jāņem vērā, rūpējoties par mājokļa drošību, pastāstīsim raksta turpinājumā.

Droša signalizācijas sistēma

Dažādi signalizāciju veidi

Lai mājoklis būtu drošībā, tajā ieteicams ierīkot atbilstošu signalizācijas sistēmu. Mūsdienās pieejamas vadu un bezvadu signalizācijas sistēmas, logu un durvju magnēti, videonovērošanas kameras un trauksmes pogas. Atliek vien atrast savam mājoklim un vajadzībām visērtāko risinājumu.

Padomājiet par drošību jau remonta laikā

Vadu signalizācijas sistēmas visbiežāk tiek ierīkotas līdz ar mājokļa remontu un būvniecību, tādā veidā ir vieglāk iekļaut kopējā mājokļa dizainā sarežģītās vadu sistēmas. Šo variantu nevajadzētu izvēlēties gadījumos, kad, piemēram, izmantots patēriņa kredīts internetā un mājoklī tikko veikts kosmētiskais remonts. Vislabākais risinājums šajā gadījumā būs bezvadu signalizācijas sistēmas ierīkošana, kuras laikā katrā mājokļa telpā tiek izvietots noteikts skaits kustību sensoru.

Signalizācijas magnēti īslaicīgai prombūtnei

Īslaicīgas prombūtnes gadījumā noderēs arī signalizācijas magnēti, kas tiek izvietoti uz logiem un durvīm. Gadījumos, kad tiek veiktas manipulācijas ar logiem vai durvīm, tie atlec no pamatnes un rada trauksmes signālu.

Īpašuma apdrošināšana

No nelaimes gadījumiem nav pasargāts neviens, tāpēc uzreiz pēc mājokļa iegādes jāparūpējas arī par drošu apdrošināšanas polisi. Tā sniegs finansiālu atbalstu gadījumos, kurus pats īpašnieks nu nekādi nav varējis novērst, turklāt sniegs arī zināmu drošības sajūtu, ilgstoši pametot mājokli. Sevišķi aktuāla īpašuma apdrošināšana ir daudzdzīvokļu ēkās, jo nelaimes gadījums var notikt ne tikai Jūsu dzīvoklī, bet arī dzīvokļos, ar kuriem robežojas Jūsu mājoklis.

Logu noformējums

Ja mājoklis atrodas pirmajā stāvā, tad īpaša uzmanība jāvelta logu drošībai. Bieži vien logi tiek atstāti ventilācijas režīmā, sevišķi siltajos gada mēnešos. Lai arī logu ražotāji garantē šī režīma drošību, uz to nebūt nevajadzētu paļauties un katru reizi pametot mājokli, logus rūpīgi aizdarīt.

Tāpat ieteicams padomāt par slēģu ierīkošanu visiem pirmā stāva logiem. Mūsdienās tie pieejami no visdažādākajiem materiāliem un to vadības sistēma atrodas mitekļa iekšpusē, tādēļ tos ir ērti regulēt un noslēgt pilnībā, ilgstošas probmūtnes laikā.

Tuvinieku informēšana

tuvinieku informēšana

Ja plānojat savu mājokli pamest uz ilgāku laika periodu, par to noteikti jāinformē tuvākie kaimiņi un radinieki. Svarīgi, lai mājokli ik pa laikam kāds apmeklētu, tādejādi radot iespaidu, ka mājoklis nav pilnībā pamests un tiek pieskatīts. Ja kaimiņi būs informēti par mitekļa saimnieku prombūtni, daudz lielāka garantija ir tam, ka viņi pievērsīs pastiprinātu uzmanību aizdomīgiem trokšņiem un attiecīgi arī reaģēs.

Rūpes par elektrosistēmām

Lai arī ikdienā mājoklis tiek pamests ar dažādām elektrosistēmām, kas pievienotas elektrotīklam, ilgstošas prombūtnes laikā no elektrības jāatvieno visas elektroierīces. Statistika liecina, ka vislielākais negadījumu skaits reģistrēts tieši no tā, ka no kopējā elektrotīkla nav tikusi atvienota kāda ierīce. Tāpēc ieteicams rūpīgi pārliecināties, ka pilnīgi visas ierīces ir atvienotas no kopējā tīkla. Tāpat pilnībā jāatslēdz arī ūdenspadeve un gāzes padeve, ja tāda ir.

Drošas ārduvis

Mūsdienu tehnoloģijas palīdzējušas izveidot visdažādākās ārdurvis, kas aprīkotas ar īpašām drošības sistēmām un visdažādākās sarežģītības pakāpes slēdzenēm. Tādēļ drošu ārdurvju ierīkošana nudien nav tas aspekts, uz kura rēķina ietaupīt. Tāpēc jau uzsākot mājokļa remontu tās jāierīko kā pirmās un jāizvēlas tieši savam miteklim atbilstošākais ārdurvju sistēmas risinājums.