6 interjera dizaineru ieteikumi mēbeļu iegādē

6 profesionāļu padomi, iegādājoties mēbeles

Mēbeļu iegādei mājoklim vajadzētu būt aizraujošai un patīkamai nodarbei, nevis uzdevumam, kurš darāmo darbu sarakstā nav tālu no zobārsta apmeklējuma. Taču diemžēl daudziem mājokļu īpašniekiem biežāk nākas sastapties tieši ar otro variantu, jo aizņemtā ikdiena, plašais dīvānu, krēslu, galdu un citu mēbeļu piedāvājums, to cenas un nepieciešamību visu izkārtot pievilcīgā veidā, rada papildu stresu un apjukumu.

Tomēr tā tam nevajadzētu būt. Rūpīga plānošana un pārdomāta rīcība, kā arī izpētes veikšana var palīdzēt padarīt telpu iekārtošanu patīkamāku un samazināt stresu, kas ar to parasti saistās.

Turpinājumā apkopoti seši noderīgi ieteikumi gudrai un efektīvai mēbeļu iegādei.

interjera dizains

1. Nosakiet budžetu

Sākot plānot ikvienu projektu, neatkarīgi, vai tā būtu mēbeļu iegāde, santehnikas komplektācijas atjaunošana, auto pirkšana vai kas cits, pamata kritērijs teju vienmēr būs tieši pieejamais budžets. Tas ne tikai nosaka mūsu iespējas, bet arī sašaurina meklēšanas diapazonu, atvieglojot īsto mēbeļu atrašanu.

Budžeta noteikšana viennozīmīgi jāveic vēl pirms iegādājaties vajadzīgās mēbeles. Ja vēlmju īstenošanai ar iekrājumiem nepietiek, ir iespēja padomāt par tādu alternatīvu kā kredīts, taču tad jāizvērtē, kā ikmēneša maksājumi iekļausies Jūsu budžetā, turklāt nevis viena mēneša ietvaros, bet visā aizdevuma atmaksas periodā.

Summa, kuru ieplānosiet mēbeļu iegādei, būs atkarīga no dažādiem faktoriem, tai skaitā mēbeļu dizaina, materiāliem, izgatavošanas veida (individuāls pasūtījums vai masveida ražojums), detaļām un piegādes/uzstādīšanas. Aizdevumi var būt noderīgi arī tādos brīžos, kad tomēr neizdodas iekļauties plānotajā budžetā vai pēkšņi rodas papildu izdevumi, kas mēdz notikt visai bieži.

2. Nodaliet vēlmes no vajadzībām

Pēc tam, kad būsiet noteikuši nepieciešamo budžetu, izlemiet, kam naudu tērēsiet. Pastāv iespēja, ka Jūsu vēlmju saraksts būs diezgan garš. Taču blakus tam iesakām izveidot arī vajadzību sarakstu. Piemēram, saplīsušos virtuves krēslus vajadzētu aizvietot pret jauniem, savukārt tā skaistā ēdamistabas mēbeļu komplekta iegāde, kas Jums tik ļoti patīk, iespējams, būs vēlme, kas saskan ar Jūsu gaumi.

Šeit svarīgi būtu noteikt prioritātes un saprast, ja Jums nav obligāti jāiegādājas viss vienā reizē. Padomājiet, kas Jums šobrīd ir nepieciešamākais. 

Vai esošā virtuves iekārta joprojām ir lietojama, kamēr iekārtojat viesistabu? Iespējams, tagad vēlaties koncentrēties uz skaistas un omulīgas guļamistabas iekārtošanu un pēc tam ķerties pie dzīvojamās telpas? Kuras no istabām Jūs izmantosiet visbiežāk? 

Lai arī kāds būtu Jūsu lēmums, atcerieties, ka klasiskas mēbeles un vienkārši materiāli nekad neiziet no modes.

3. Izvērtējiet savu dzīvesveidu

dzīvesveids

Mēbeļu izmantošanas veids un biežums ir vēl viens svarīgs kritērijs. Ja Jums mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, ieteicams izvēlēties izturīgu karkasu un viegli tīrāmu materiālu. 

Ja iekārtojat telpu, kas tiks izmantota salīdzinoši reti, koncentrējieties uz estētiskajiem aspektiem. Viegli atcerēties būs to, ka mājoklī ar bērniem un dzīvniekiem nav ieteicamas baltas mēbeles.

4. Ņemiet vērā telpu platību

Katrā istabā var novietot ierobežotu mēbeļu daudzumu, un ar tām nevajadzētu aizrauties, lai neradītu pārblīvētības sajūtu. Tā vietā labāk dot priekšroku dažām, taču praktiskām un pievilcīgām mēbelēm.

Pieejamās vietas mērījumus ieteicams veikt vairākas reizes, lai pārliecinātos, ka konkrētā mēbele patiešām iederēsies vietā, kur to paredzēts likt. Noderīgi ir arī plāna veidošana uz papīra, lai redzētu, kā viss iekārtojums izskatīsies kopskatā.

5. Atrodiet savu stilu

stils

Padomājiet, kas Jums patīk – vai dodat priekšroku klasiskam, minimālisma vai moderna stila iekārtojumam? Telpa, kurā katrs elements būs rūpīgi izvēlēts un saskaņots, izskatīsies ne tikai interesanti un pievilcīgi, bet arī saskanēs ar Jūsu personību. 

Atcerieties, ka svarīgākā ir Jūsu gaume un izvēle, jo Jūs būsiet tas cilvēks, kas ikdienā mēbeles lietos.

6. Ziniet, kas ir kvalitatīva mēbele

Neatkarīgi no tā, vai iztērējat 100 vai 1000 eiro par mēbelēm, Jūs noteikti vēlēsieties, lai tās kalpotu vismaz dažus gadus. Lai neviltos pirkumā, izglītojieties un izpētiet to, kā noteikt, vai mēbele būs kvalitatīva un ilgi kalpojoša, kuri ir labākie materiāli, furnitūra, pildījumi un apdares.

Ceram, ka Jums šie padomi noderēs, lai atrastu sev nepieciešamās mēbeles, kas ne tikai skaisti izskatīsies, bet arī pildīs savu funkciju!