6 izplatītākie mīti par naudu, kuriem Jums nevajadzētu ticēt

Jau izsenis sabiedrība ir diskutējusi par naudu un finansēm, un allaž ar vienu domu, katram sava taisnība. Tomēr būtiski ir saprast, ka ikkatram dzīve nebūtu tāda, kāda tā ir, ja nauda zem tā neslēptos. Tā nu tas ir, nauda mums ir vajadzīga, un diemžēl tie, kas reiz godā un cienīt ciena naudu, kādu dienu to arī zākā ar vārdiem. 

Tāpēc turpinājumā sabiedrībā izplatītākie mīti par naudu, kuri nav patiesi.

Mīti par naudu, kuri bieži vien nav patiesi

1. Nauda Jūs darīs laimīgus

Vēl šodien pētnieki un psihologi asi apmainās ar viedokļiem, kā kurš spēj attaisnot savu domas pavedienu par to, ka nauda spēj darīt laimīgu un otrādi, bet arvien vairāk miljardieru ir pierādījuši tieši pretējo.

Nauda nespēj sniegt laimi un nepavisam nedara cilvēkus laimīgus. Laimi sniedz ģimene, saticība, mīlestība un veselība. Tās ir vērtības, ko nemūžam nenopirks par naudu. Jā, neapšaubāmi, bez naudas ir grūti! Nauda ir nepieciešamības un vajadzības izteiksme. Cilvēkiem ir jumts virs galvas, ēdiens, drēbes – primārais, kas ikvienam ir nepieciešams, pateicoties finansēm. 

Šī ir atsevišķa tēma un šeit komentāri ir lieki, bet ja runājam par pārmērīgu naudas izšķiešanu, vai bagātība spēj sniegt laimi? Tīru, pateicīgu un nesavtīgu? Viela pārdomām.

2. Parāds nav brālis

Teiciens, kas savu atzinību ir guvis jau neskaitāmās paaudzēs. Tomēr ir jāpadomā arī racionāli, proti, dzīve ir dzīve, un tā mēdz izspēlēt ne to vien, un reizēm gadās arī tā, ka mēs paliekam ar dažiem centiem makā. Un bieži vien doma par aizņemšanos vai kredītiem ir visai baisa, jo tā vien liekas, ka sirdī nebūs miera un naktis būs bezmiega stundās pavadītas, tomēr tā viss nav.

Rēķini uz vietas nestāv un cilvēkiem ir jādomā, kā dzīvot stabili. Un, lai arī bieži vien tā viss neliekas, tomēr tas, ka Jūs esat, kādam finansiāli parādā, nenozīmē neko negatīvu, tas nozīmē tikai to, ka Jūs apzināties savus B un C variantus, ja kaut kas ir aizgājis ārpus ierastā. Jūs rodat risinājumu un tas nenozīmē, ka netiksiet galā. Arī kredīts ir variants, kā atrisināt savas neplānoti radušās problēmas, bet tikai situācijā, kad ziniet, ka atmaksāt to varēsiet laikus.

3. Šī brīža apstākļi noteiks Jūsu finansiālo stāvokli nākotnē

finansiālais stāvoklis

Jūsu šī brīža dzīves apstākļi nepavisam nevada un nediktē, kāda būs Jūsu finansiālā situācija nākotnē. Tikai un vienīgi domāšana to kontrolē. Katru mirkli, katru dienu Jums ir iespēja mainīt savu šī brīža finansiālo stāvokli, kas ietekmē nākotni.

Ja Jums ir sajūta, ka Jūs pelnāt par maz, Jums ir iespēja mainīt savu šī brīža darbu. Ir ļoti daudz profesionāļu, kuri savā jomā ir izcili, bet nepelna kā nākas. Ir jāsaprot, ka esošo situāciju var mainīt. Ir vajadzīga tikai gribēšana.

4. Ja Jūsu finanšu konsultants ir draugs vai paziņa – viņš darbosies tikai un vienīgi Jūsu interesēs

Ja Jums šķiet, ka, ja finanšu konsultants ir Jums labi pazīstams, tad šis cilvēks vienmēr rīkosies tikai un vienīgi Jūsu interesēs, tad tie ir maldi. Tāpēc, ka ne vienmēr konkrētais profesijas pratējs rīkosies tā, lai tikai Jums būtu izdevīgāk.

 Ir jāsaprot, ka arī finanšu konultantam ir darba specifika un noteikumi, kuri jāievēro.

5. Kāpēc gan ne? Lai mana otrā pusīte pārvalda arī manas finanses

Katru dienu notiek neapšaubāmas un neatgriezeniskas situācijas. Cilvēki melo. Cilvēki zog. Cilvēki diemžēl šķiras. Un ņemot vērā vairākus aspektus, ieteicams apdomāties vairākas reizes, pirms ļaut savam dzīves draugam kontrolēt Jūsu finansiālo pusi, ko bieži vien sauc par kopīgo ģimenes budžetu.

Ierasti ir tā, ka sievietes ir kāras pēc vēl lielākas finansiālās brīvības un bieži vien vīrieši, jā, mīlestības vadīti, gan atļauj, ka viņu dzīves biedrenes pārvalda arī viņu makus, tomēr ar to vajadzētu uzmanīties. Neviens nevar būt drošs par rītdienu un vārdi, katram tikai savs maciņš, tomēr zināmu taisnību pauž.

6. Ja nabags esi piedzimis, tad nabags arī nomirsi – no likteņa izvairīties nav iespējams

sociālie apstākļi

Šis ir tipisks piemērs, kurš apliecina, ka tie ir meli. Katrs ir savas dzīves režisors, katrs krāso pats savu dzīvi. Ikvienam ir izvēle – cīnīties par saviem sapņiem, par savu vietu uz šīs pasaules vai pazust un pazudināt sevi pašu. 

Pēc vidusskolas absolvēšanas, iestāties augstskolā, sūri un cītīgi mācīties, lai saņemtu stipendiju, iegūt prestižu prakses vietu un pierādīt sevi, paliekot uzņēmumā kā izcils sava amata pratējs, tas ir tikai viens no neskaitāmiem piemēriem, kā tikt pāri tam, ka neesat piedzimis finansiāli bagātā ģimenē un uzskatat, ka tas Jūs un Jūsu nākotni ietekmēs.

Tas, kādu ceļu dzīvei Jūs izvēlaties, ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša. Un ir neskaitāmi miljardieri, kas nākuši no finansiāli trūcīgām ģimenēm, bet tas nenozīmē, ka liktenis ir viens, gluži otrādi – pats savas laimes kalējs.