7 idejas aktīvām brīvdienām ar ģimeni Latvijas galvaspilsētā Rīgā

Vasaras mēneši ir īstais laiks, lai kopā ar visu ģimeni nodotos aktīvās atpūtas priekiem. Taču, ko īsti nozīmē šis vārdu salikums? Aktīvā atpūta nebūt neapzīmē tikai un vienīgi enerģiju patērējošas darbības. Tā ir aktivitāšu dažādība, kas spēj aizraut ne tikai ķermeni, bet arīdzan prātu. 

Creamcredit.lv aicina iepazīties ar visai interesantām un aizraujošām aktīvās atpūtas iespējām tepat, Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Apskatīsim dažāda veida izklaides ne tikai ārpus telpām, bet arī vairākas vietas Rīgā, kur aktīvi atpūsties iespējams arī iekštelpās, lai brīvā laika baudīšanai netraucētu pat nelabvēlīga laika apstākļu prognoze.

1. Atklājiet lēkāšanas prieku no jauna

lēkāšana pa batutiem

Aktīvā atpūta Rīgā nav iedomājama bez lielā iekštelpu batutu parka apmeklēšanas. ‘’Jump Space Riga’’ ir viens no populārākajiem aktīvās atpūtas galamērķiem galvaspilsētā, kuru iecienījuši ne tikai rīdzinieki. Parka apmeklētāju vidū regulāri manāmi arī vairāki ārvalstu tūristi. 

1600 m2 plašajā izklaides centrā pieejamas vairākas elpu aizraujošas aktivitātes, kas pavisam noteikti spēs uzrunāt gan bērnus, gan pieaugušos. Izbaudiet lēkāšanu pa milzīgas batutu platformas virsmu, ienirstiet vairākos porolonu baseinos, rīkojiet cīņas ģimenes starpā ar dažādiem mīkstajiem elementiem, kā arī baudiet sacīkšu garu, kāpelējot pa kāpšanas sienām. 

Neļaujiet runām par batutu augsto bīstamību Jūs nobiedēt. ‘’Jump Space Riga’’ īpašnieki ir parūpējušies ne tikai par neaizmirstamu izklaižu nodrošināšanu, bet ir rūpīgi padomājuši arī par drošības aspektu. Zālē izmantotie batuti spēj izturēt milzīgi lielu slodzi, un apmeklētāju skaits parkā ir ierobežots. Arī drošības instruktori parkā uzturas nepārtraukti. 

Apmeklējot ‘’Jump Space Riga’’, labs noskaņojums visai ģimenei ir garantēts. Izmantojiet batutu parkā pieejamās izklaides un atklājiet lēkāšanas prieku no jauna.

2. Ļaujieties intelektuālai atpūtai

Tupinot ar aizraujošām aktīvās atpūtas iespējām iekštelpās, noteikti jāpiemin intelektuāli izklaidējošā spēle ‘’Escape Room’’. Šī prātu asinošā uzdevumu istaba ir lielisks piemērs tam, cik ļoti dažāda var būt aktīvā atpūta. Šīs izklaides uzdevums ir likt Jūsu prātam un ķermenim aktīvi strādāt, lai kopā ar ģimenes locekļiem, meklētu norādes, atrisinātu uzdevumus un pielietotu loģisko domāšanu, kas rezultēsies ar izkļūšanu no mīklainās uzdevumu istabas. 

Ienākot telpā, Jums tiks dota tikai viena stunda laika, lai izpildītu visus nepieciešamos uzdevumus. Kas notiek gadījumā, ja telpā apslēptie atjautības uzdevumi netiek atrisināti? Tas, lai paliek noslēpumā tīts!

Atrašanās ‘’Escape Room’’ pavisam noteikti patiks visai ģimenei un sagādās spilgtas emocijas uz ilgu laiku. Asiniet prātu aktīvi atpūšoties ģimenes lokā un attīstiet vajadzīgās prasmes efektīvam komandas darbam. Aktīva darbošanās mīklu istabās pieejama jebkurā diennakts laikā un spēs atdzīvināt zinātkāro bērnu ikvienā no mums.

Izaicinošas mīklu istabas piedāvā ne tikai Escaperoom.lv, bet arī Realquest.lv un Mysteria.lv. Izvēlieties sev piemērotāko atrašanās vietu galvaspilsētas teritorijā un ļaujieties sapņainiem piedzīvojumiem, kas mijas ar realitāti un izdomu pasauli. 

3. Apvienojiet aktīvo atpūtu ar pikniku

Kas var būt labāks par piknika baudīšanu svaigā gaisā? Apvienojiet aktīvo atpūtu ar piknikošanu brīvā dabā, apmeklējot Esena Pārdaugavas dārzus. Esena dārzi ir pasakaina vieta, kas ļauj uz brīdi aizbēgt no pilsētas skaļās burzmas un ģimenes lokā izbaudīt visdažādākā tipa atrakcijas. 

Sportiskā gara uzturēšanai varēsiet doties braucienā ar velokartiem un ļauties ūdens priekiem uz SUP dēļa, toties atmosfēras baudīšanai iespējams doties garās pastaigās pa zemes vai gaisa takām. 

Arī paši mazākie ģimenes locekļi nepaliks atstāti novārtā un varēs izmēģināt savus spēkus tvistera, frisbija un dažādās bērnu stafešu spēlēs. Mazākus un lielākus bērnus gaidīs arī Ķiparu taka, kas veidota no dažāda lieluma trosēs iekārtiem tiltiem, vieglas sarežģītības pakāpes kāpelēšanas sienām, šūpolēm un citiem elementiem, kas spēs ilglaicīgi un aktīvi nodarbināt mazo ķiparu rokas un kājas. Nododieties hobijiem un ļaujieties aktīvās atpūtas priekiem Esena dārzos – izcila atpūtas vieta visiem aktīvā dzīvesveida piekritējiem.

Fantastiskajos Esena dārzos itin viegli iespējams nokļūt izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu. Visērtākais variants būs 38.trolejbuss, kas piestāj pavisam netālu no Esena Pārdaugavas dārzu ieejas. 

Ņemiet vērā, ka Esena dārzi ir atvērti un mīļi gaidīs tieši Jūsu ģimenes apciemojumu laika periodā no 1.maija līdz 30.septembrim. 

4. Pavadiet dienu uz riteņiem

izbrauciens ar riteņiem

Riteņbraukšanas, skrituļošanas vai skeitošanas entuziastiem brīvdienās noteikti jādodas uz Lucavsalas pusi. Šī sala no pamestu dārza būdiņu rajona ir kļuvusi par labiekārtotu un rīdzinieku iecienītu aktīvās atpūtas vietu. Lucavsalas celiņi un attīstītais plānojums ir lieliski piemērots laiskam braucienam ar riteņiem visas ģimenes lokā. 

Aktīvākajiem ģimenes locekļiem noteikti jādodas iekarot arī Lucavsalas skeitparka teritorija. Tā kā sala atrodas vien 20 minūšu braucienā no galvaspilsētas centra, varat izveidot nelielu riteņbraukšanas maršrutu. Kā nokļūt Lucavsalā? Dodieties pāri Salu vai Akmens tiltam līdz pašai Lucavsalai. 

Pēc ļaušanās fiziskajai slodzei, ko nodrošina brauciens ar riteņiem, apmeklējiet Lucavsalas kafejnīcu un nododieties jaukām sarunām ģimenes lokā. Brīvdienās Lucavsalas teritorijā iespējams baudīt arī brīvdabas kino sniegto atmosfēru. Jūsu ģimene noteikti būs sajūsmā par kopīgi pavadīto laiku.

Arī Uzvaras parka teritorija ir lieliski piemērota aktīviem izbraukumiem ar velosipēdu. Parks ir pietiekoši plašs un drošības ziņā lieliski piemērots laiskiem izbraucieniem arī pašiem mazākajiem riteņbraucējiem. Uzvaras parka teritorijā visai bieži tiek rīkotas arī riteņbraukšanas sacensības, kurās dalību aicināti ņemt gan pieaugušie, gan mazie aktīvā dzīvesveida entuziasti. 

Ja Jūsu īpašumā velosipēdu nav, tos itin ātri un vienkārši iespējams iznomāt uz dažām stundām vai pat veselu dienu. Ja esat nolēmuši doties izbraukumā tieši pa Uzvaras parku, droši iegriezieties pie kāda no Rīgas velo nomas pārstāvjiem, lai iznomātu Jūsu vajadzībām atbilstošāko velosipēdu.

5. Īstiem piedzīvojumu meklētājiem

Meklējat izdevību ļauties īstiem piedzīvojumiem? Viens no piedzīvojumu parka sērijas ‘’Mežakaķis ‘’ parkiem atrodams tepat Rīgā, Mežaparkā. Atpūta Rīgas ‘’Mežakaķī’’pārsteigs pat visenerģiskākos ģimenes locekļus. Parkā ierīkotas 8 atšķirīgas grūtības pakāpes trases, kas izvedīs Jūs cauri koku galotnēm pat 15 metru augstumā virs zemes. 

Dzeltenā trase būs ideāli piemērota mazākajiem parka apmeklētājiem. Par mazo ķiparu drošību nudien nav jāuztraucas, jo, dodoties trasē, bērni tiek ietērpti drošības aprīkojumā. Šī trase slejas aptuveni 1 metra augstumā no zemes, tāpēc būs gana piemērota arī tiem ķipariem, kas baidās no augstuma. 

Lielāku bērnu uzmanību nepārprotami pievērsīs zilā un zaļā ‘’Mežakaķa’’ trase. Tās nepieprasa pārāk lielu fizisko piepūli, taču atrodas apmēram 4 metru augstumā no zemes un ir aprīkotas ar visai interesantiem šķēršļiem. 

Piedzīvojumus alkstošiem tīņiem un pieaugušajiem savukārt paredzēta melnā, sarkanā un baltā trase. Šīs trases prasīs lielāku enerģijas atdevi, vairāk drosmes un sagādās neaizmirstamu emociju buķeti.

Rīgas ‘’Mežakaķis’’ patiesi ir lielisks piedzīvojumu parks, kurā no garlaicības nav ne miņas. Izaiciniet ģimenes locekļus iekarot viņu vecumam atbilstošās trases un dienas beigās remdējiet slāpes, un izsalkumu pašu ierīkotā piknika vietā, vai ‘’Mežakaķa’’ kafejnīcā ‘’Kaķītis’’. 

6. Labirinti, tornado un anti-gravitācija 

Gadījumā, ja brīvdienu laikapstākļi ir Jūs pievīluši, Rīgā pieejamas neskaitāmi daudz aktīvās atpūtas iespējas arī iekštelpās. Viena no šīm vietām ir ‘’Illusions Rooms’’ jeb ‘’Ilūziju istabas’’, kas atrodas Valņu ielā 19. Šīs telpas piedāvā nebeidzamas izklaides iespējas, kas vienaldzīgu neatstās nevienu no ģimenes pārstāvjiem. 

Ilūziju istabā iegūsiet neaizmirstamu pieredzi un atbildes uz visai neatbildamiem jautājumiem, piemēram, kādas sajūtas pārņem cilvēka ķermeni atrodoties tornado tunelī vai veikli griežoties veļas mašīnā. ‘’Ilūziju istabu’’ apmeklējums ir Jūsu brīvā laika vērts. 

Kopīgi dodieties izejas meklēšanā pa spoguļu labirintiem, iekarojiet tornado tuneļa apvāršņus vai izmēģiniet kādu no anti-gravitācijas istabām. Pēc piedzīvojumiem šajās telpās katrs apmeklētājs aiziet ar platu smaidu uz lūpām, līdzi ņemot neiedomājami trakus un ārkārtīgi interesantus foto attēlus. 

7. Kārtīga izskriešanās un sportiskais gars

lāzerpeintbols

Aktīvu un aizraujošu atpūtu visai ģimenei nodrošinās enerģiskā lāzertaga jeb lāzerpeintbola spēle. Šī atrakcija, pateicoties speciāli izveidotajiem lāzera tipa ieročiem, ir pavisam nesāpīga un būs piemērota arī bērniem. 

Spēles noteikumi ir gaužām vienkārši. Ģimene tiek sadalīta 2 komandās, kurām ar kopējiem spēkiem ir jānodrošina savas komandas uzvara pār pretinieku. Lāzertaga spēle sevī ietver slēpšanos, aktīvu skriešanu, šaušanas elementus un komandas gara un  saspēles attīstīšanu. 

Aktīvā atpūta ar lāzertaga palīdzību var būt tik kareiviska vai tieši pretēji – samērā mierīga, cik vien Jūs to vēlaties. Visai spēles gaitai uzmanīgi sekos līdzi arī lāzertaga tiesnesis, kurš pirms spēles uzsākšanas nodrošinās Jūs ar pilnvērtīgu apmācību gaitu. 

Šī atrakcija ir ideāli piemērota Jūsu ģimenei, ja esat pietiekoši aktīvi un vēlaties likt lietā savu sportisko garu. Lāzertaga apmeklējums pavisam noteikti garantē kārtīgu izskriešanos un izsmiešanos gan ģimenes, gan draugu lokā. Nebaidieties talkā aicināt arī pašus mazākos ģimenes locekļus – ļauties lāzerpeintbola priekiem var jau no 4 gadu vecuma.

Ar aizraujošajām lāzertaga aktivitātēm iespējams nodarboties gan iekštelpās, gan svaigā gaisā. Plaši un izgaismoti āra lāzerpeintbola laukumi atrodami gan Mežaparka, gan Andrejsalas teritorijās. Ticat vai nē, bet lāzertaga spēle iekštelpās ir tikpat aizraujoša . Slepenas ejas, dažādi šķēršļi un bāzes, kā arī ēkas ar vairākiem stāviem lāzertaga spēlēm pieejamas Juglas izklaides parka robežās. Vienkārši izbaudiet brīvdienas vai sarīkojiet neaizmirstami jautru vakaru visai ģimenei!

Drošība un labsajūta pirmajā vietā

Ņemiet vērā, ka, dodoties aktīvās atpūtas meklējumos pie dabas krūts, rūpīgi jāpiedomā arī pie esošajiem laika apstākļiem un citiem ārējās vides faktoriem. 

Noteikti apbruņojieties ar saules aizsargkrēmu un ielāgojiet, ka laikā starp pulksten 11 un 16 saulē ilgstoši uzturēties nudien nav ieteicams. Īpaši jāparūpējas tieši par mazāko ģimenes locekļu labsajūtu – atrodoties saulē noteikti valkājiet atbilstošas galvassegas un neļaujiet bērnu ādai apdegt tiešo saules staru ietekmē. 

Svelmainās dienās jāatceras arī par pietiekošu dzeramā ūdens uzņemšanu. Izvairieties no mākslīgi saldinātiem dzērieniem. Slāpju remdēšanai vislabāk noderēs tīrs dzeramais ūdens. Lai atpūta sagādātu tikai patīkamas emocijas, dodoties ceļā, neaizmirstiet arī par kādu efektīvu pretinsektu līdzekli, kas būs piemērots arī bērnu maigajai ādai. 

Aktīvā atpūta ir saliedējoša un sagādās brīnišķīgi pozitīvas emocijas ikvienam ģimenes loceklim, kas paliks prātā ilgu laiku. Sagādājiet sev un pārējai ģimenei neizmirstamus kopā būšanas mirkļus un apmeklējiet kādu no augstāk minētajām aktīvās atpūtas vietām.

Lai aktīva atpūta Rīgā sagādā Jums jaukas un darbīgas brīvdienas!