Septiņi mīti par nebanku kredītiem

Lielākiem vai mazākiem mērķiem, bet gadās situācijas, kad to sasniegšanai nepieciešama palīdzība no banku vai nebanku aizdevējiem. Ne mazums laika jāvelta tam, lai salīdzinātu piedāvājumus, atrastu izdevīgākās procentu likmes un sev visatbilstošākos atmaksas noteikumus. Tas, kuram kredītdevējam uzticēties, ir katra paša ziņā. Cits izvēlas tikai savas bankas pakalpojumus, bet cits – jau pārbadītu nebanku aizdevēju.

Latvijā ir diezgan liels nebanku aizdevumu izsniedzēju klāsts, tādēļ, lai izvēlētos savām vajadzībām atbilstošāko, laiks jāatvēl piedāvājumu un izdevīguma izvērtēšanai, kurus sevišķi apgrūtina sabiedrībā valdošie stereotipi.

Kādi tad ir izplatītākie mīti par nebanku kredītiem un vai tie ir patiesi, pastāstīsim raksta turpinājumā.

1. Kredīta noformēšana aizņem daudz laika

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, sev piemērotu kredīta piedāvājumu var saņemt 2 minūšu laikā, bet kredīta noformēšana aizņem vien 5 minūtes.

Kredīta noformēšana internetā mūsdienās ir padarīta maksimāli ērta, vienkārša un izdevīga laika ziņā. Iesākumā Jums tikai jānorāda aizdevuma un ikmēneša maksājuma apmēri, tad jāaizpilda klienta anketa, kurā Jums jānorāda daži svarīgākie privātie dati, tad jāapstiprina reģistrācija un jau pēc pāris minūtēm ar Jums sazināsies klientu dienesta pārstāvji.

2. Kredīta noformēšana pie nebanku aizdevēja iejūdz parādos

Šis ir viens no izplatītākajiem mītiem. Tomēr to gluži vienkārši var atspēkot. Visbiežāk tā atgadās, ja cilvēks nav nopietni izvērtējis savu kredītsaistību apjomu un savas spējas to atmaksāt. Visizplatītākie kredīti nebanku aizdevēju piedāvājumā ir tie, kas tiek izsniegti uz noteiktu laiku, piemēram, kad tas tiek atmaksāts jau nākošajā mēnesī, kad saņemta alga. Turklāt lielākā daļa nebanku aizdevēju jaunajiem klientiem piedāvā iespēju pirmo kredītu noformēt bez maksas, kas nozīmē, ka, to atmaksājot, nav jāatmaksā procenti.

3. Atmaksas process ir sarežģīts un nepārskatāms

Nebūt ne! Ja, piemēram, patēriņa kredīts ir noformēts Creamcredit.lv, Jūs jebkurā brīdī varat pieslēgties savam klienta profilam, kurā redzams atmaksas grafiks, ikmēneša maksājuma apmērs, atlikusī kredīta summa un ikmēneša atmaksas datums. Tādējādi Jums pašam nav jāveic savi pieraksti un jādomā par atgādinājumiem, jo klienta profilā Jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju.

4. Procentu likmes ir daudz augstākas nekā bankā

procentu likmes

Arī šis ir mīts. Ne vienmēr banka, kuras klients esat jau gadiem, spēs piedāvāt Jums visizdevīgāko procentu likmi un atmaksas termiņu. Nebanku aizdevēji savu kredītu izsniegšanas procesu padarījuši maksimāli ērtu un izdevīgu. Protams, pirms kredīta noformēšanas, procentu likmes ir noteikti ieteicams salīdzināt un pārliecināties, ka noformējat izdevīgu kredītu. Tomēr arī laiks ir nauda un nebanku kredītdevēji padarījuši pieteikšanos kredītam un tā noformēšanu tik operatīvu, ka kredīta summu savā banas kontā varat saņemt pat tajā pašā dienā un pat ātrāk, bet bankā šis process aizņems salīdzinoši ilgāku laiku.

5. Atdot kredītu pirms termiņa ir neizdevīgi

Valda uzskats, ka atmaksāt kredītu pirms termiņa ir neiespējami vai pat neizdevīgi. Tomēr tā nebūt nav. Daudzi nebanku aizdevēji šādos gadījumos ir pretimnākoši un neiekasē ne soda naudu, ne nākotnes procentus, tie tiek aprēķināti līdz dienai, kad atmaksāta visa kredīta summa. Protams, šajā gadījumā ieteicams vispirms sazināties ar aizdevēju un noskaidrot šīs procedūras norises kārtību. Tāpat viegli var mainīt atmaksas grafiku uz sev ērtāku.

6. Patēriņa kredītu var noformēt tikai ar labu kredītvēsturi

Protams, katra situācija tiek vērtēta individuāli, tāpēc vienmēr pirms kredīta noformēšanas internetā ir vērts sazināties ar nebanku aizdevēja klientu servisu un uzzināt savas iespējas. Tas, ka iepriekš gadījies kavēt maksājumus, nebūt nenozīmē, ka ceļš uz kredīta saņemšanu ir slēgts. Iespējams, ka patēriņa kredīts var tikt piešķirts mazākā apmērā, jo aizdevējs var Jūs uzskatīt par nedrošu klientu. Tomēr lielāka nozīmē ir tam, kādā apjomā un cik regulāri tiek saņemti ienākumi un kāda apmēra kredītsaistības klientam ir šobrīd.

Jāatceras, ka likums nosaka konkrētu procentu apmēru, kuru nedrīkst pārsniegt kredītmaksājumi, tāpēc, ja klientam jau ir saistības pie kāda cita aizdevēja, tas var pieņemt lēmumu kredītu neizsniegt.

7. Ar maziem ienākumiem nevar noformēt kredītu

ienākumi

Noformējot kredītu, nozīme ir ne tikai tam, kāds ir ienākumu apjoms, bet, cik tie ir regulāri. Ienākumu apjoms vairāk ietekmē pieejamā kredīta summu, jo arī kredītdevējs izvēretē to, lai Jūsu iespējas to atmaksāt nebūtu ierobežotas.

Tāpat kredītdevējs var Jums piedāvāt garāku atmaksas termiņu, lai mēnesī maksājamā summa būtu atbilstoša Jūsu ienākumiem. Protams, katra situācija tiek vērtēta un izskatīta individuāli, tomēr ikmēneša aizdevuma maksājums nedrīkt pārsniegt 50 % apmēru no Jūsu ikmēneša ienākumiem.