7 personīgo finanšu mīti, kuriem Jūs ticat

Mūsdienās pastāv daudz priekšstatu un mītu par finansēm. Diemžēl daudzi no šiem mītiem nav patiesi, tādēļ grūti saprast, kam vajadzētu ticēt. Ikvienam ir viedoklis šajā jautājumā, taču bieži vien šie viedokļi atšķiras.

7 priekšstati par personīgajām finansēm, kas nav patiesi

Personīgo finanšu jomā ir pārāk daudz kļūdainu mītu, kuriem Jūs ticat, tādēļ raksta turpinājumā sniegsim ieskatu mītos, kuriem būtu jāpārstāj ticēt.

1. Lai sastādītu budžetu, nepieciešami lieli līdzekļi

Jums vajadzētu plānot budžetu neatkarīgi no tā, cik lielas ir Jūsu finanses. Situācijā, kad tiek dzīvots no algas līdz algai, sastādīt budžetu ir vēl svarīgāk, jo tikai tā iespējams izanalizēt savus tēriņus un atrast piemērotākos veidus, kā ietaupīt. Budžets sniedz iespēju precīzi saprast, kur paliek Jūsu finanses. Ir svarīgi, lai Jūs kontrolējat naudu, nevis nauda kontrolē Jūs.

2. Lai prastu apieties ar finansēm, jābūt matemātikas ģēnijam

Protams, matemātisko procesu izprašana ir tikai un vienīgi ieguvums, taču no tā nav atkarīgas Jūsu finanses, to plānošana. Ja nepieciešams veikt aprēķinus, kā tas varētu būt situācijā, ja Jums ir kāds aizdevums, tiešsaistes kalkulatori visu nepieciešamo izdarīs Jūsu vietā.

Daudz svarīgāk šajā gadījumā ir tas, kā Jūs protat ietaupīt naudu. Diez vai jābūt ģēnijam, lai ik pa laikam noliktu malā kādu konkrētu summu, kas vēlāk Jums var patiesi noderēt. Tam nepieciešams vien gribasspēks un spēcīga vēlme mainīt līdzšinējos paradumus.

3. Personīgās finanses var pagaidīt

Ja Jūs gaidīsiet pārāk ilgi, lai sakārtotu savas finanses, tas var radīt lielas problēmas. Jebkuram cilvēkam ir svarīgi būt finansiāli nodrošinātiem, lai sakārtotu savu dzīvi un neiedzīvotos parādos. Izvairieties no liekām galvassāpēm, sastādot plānu uzreiz!

4. Lai ieguldītu, nepieciešami lieli līdzekļi

Ieguldījums ir nozīmīgs solis Jūsu nākotnes uzlabošanā. Tam nebūt nav nepieciešamas pārlieku lielas summas – Jūs varat ieguldīt, piemēram, konkrētu summu no katras algas. Šajā brīdī varētu šķist, ka ieguldījums ir lieks naudas tēriņš, taču nākotnē Jūs novērtēsiet šādu soli.

ieguldījums

5. Kamēr varat visu atļauties, varat veikt arī neplānotus pirkumus

Tā nav taisnība! Iepirkšanās, balstoties tikai uz to, ka Jums ir liekas finanses vai konkrētajā situācijā varat to atļauties, ir ļoti nepareizs solis, kas var pamatīgi ietekmēt Jūsu turpmāko finansiālo stāvokli. Veicot pārdomātus pirkumus, varat izvairīties no dažādām parādsaistībām, kā arī ātrāk uzlabot savu finansiālo situāciju, ietaupot naudu, kas dotajā brīdī nav iztērēta.

6. Nauda pavisam noteikti nepadara laimīgu

Protams, ka vienmēr par visu svarīgāka ir Jūsu labsajūta un veselība, taču to visu ietekmē arī nauda. Lai arī cik ļoti to negribētos atzīt, nauda tomēr spēj mūs iepriecināt, īpaši tad, ja esam nonākuši finansiālās grūtībās.

Šajā gadījumā jāsaprot, ka nauda nevar atrisināt problēmas, kurām nav finansiāls raksturs – tad tā noteikti nepadarīs Jūs laimīgu. Ja Jums kāds saka, ka nauda Jūs nepadarīs laimīgu, padomājiet divreiz!