8 ieteikumi, kā iegādāties augstas kvalitātes mēbeles

Kā novērtēt mēbeļu kvalitāti?

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas jāizpilda, ievācoties jaunā mājoklī, ir tā iekārtošana atbilstoši savām vēlmēm, iespējām un vajadzībām. Katrai detaļai ir nozīme, jo šīs telpas būs tās, kur pavadīsiet savu ikdienu, un šī būs vieta, ko sauksiet par mājām.

Pirmais uzdevums, kas būtu jāpaveic, iekārtojot telpas, ir mēbeļu izvēle. Ja arī Jums, tāpat kā daudziem citiem mājokļu saimniekiem ir svarīgi iekārtot istabas ar kvalitatīvām mēbelēm, turpiniet lasīt, lai noskaidrotu, kā tādas atrast.

     1. Veiciet precīzus mērījumus

mērījumu veikšana

            Nav svarīgi, cik dārgas vai izsmalcinātas mēbeles iegādājaties, ja tās nav pielāgotas telpas platībai. Pārblīvēta istaba neizskatīsies pievilcīgi, tādēļ pirmais uzdevums, kas vienmēr jāveic, pirms iegādājaties mēbeles, ir pēc iespējas precīzāku mērījumu veikšana. Pārdomājiet, kur mēbeles tiks novietotas un cik daudz brīvas vietas ap tām Jums vajadzēs, bet pēc tam izvēlieties tādus modeļus, kas atbilst iepriekš veiktajiem mērījumiem.

     2. Izpētiet vairākus koksnes veidus

            Daudziem koka mēbeles asociējas ar dabīgas koksnes izstrādājumiem, taču mūsdienās ražotāji izmanto arī dažādus kompozītmateriālus, kā arī skaidu un šķiedru plātnes un citus veidus. Ja vēlaties iegādāties kvalitatīvas mēbeles, noskaidrojiet katra koksnes veida priekšrocības un trūkumus, jo tie var ietekmēt ne tikai galdu, krēslu un citu preču mūžu, bet arī izskatu un lietošanas komfortu.

     3. Pārbaudiet atvilktnes un plauktus

            Aplūkojot mēbeles klātienē, pievērsiet uzmanību to plauktu, durvju un atvilktņu kvalitātei. Pēc tās iespējams noteikt, kāds ir kopējais mēbeļu stāvoklis, kā arī, cik ilgi tās kalpos. Ja atvilktnes vai durvis ir nestabilas, redzamas neprecizitātes un defekti, šī nebūs labākā izvēle. Iegādājoties mēbeles internetā, par šīm īpašībām pārliecināties nav iespējams, tāpēc, pirms pirkuma noformēšanas preci vajadzētu apskatīt klātienē vai izlasīt atsauksmes, ja pieejamas.

      4. Pievērsiet uzmanību savienojumu vietām

            Vēl viena svarīga īpašība, kas parāda mēbeļu kvalitāti, ir to savienojumu vietu stāvoklis. Tie modeļi, kuros savienojumu vietās ir izmantota līme vai naglas, bieži vien izceļas ar zemāku cenu un arī īsāku kalpošanas laiku, tāpēc esiet uzmanīgi, izvēloties mēbeles, un dodiet priekšroku modeļiem, kuru savienojumu vietas ir kvalitatīvi apstrādātas, stabilas un izturīgas.

      5. Ņemiet vērā savu ikdienu

ikdienas paradumi

            Padomājiet – vai mājoklī ikdienā uzturēsies bērni vai mājdzīvnieki? Ja tā, iespējams, jāmeklē tādas mēbeles, kas ir mazuļiem draudzīgas, vai arī tādas, kuras kaķis nevarēs tik viegli saskrāpēt, nosmērēt vai nospalvot. Šeit vērā jāņem ne tikai mēbeļu dizains, bet arī to izturība, krāsa un materiāls. Piemēram, tā vietā, lai izvēlētos gaišu samta dīvānu, iespējams, prātīgāk ir dot priekšroku modelim, kas ražots no vieglāk tīrāma un raiba materiāla, uz kura nevar pamanīt traipus.

      6. Pārbaudiet matraču un spilvenu kvalitāti

            Pērkot dīvānus un citas mīkstās mēbeles, vajadzētu pievērst uzmanību tam, kādā stāvoklī ir polsterējums, piemēram, dīvāna spilveniem. To vislabāk var izdarīt, izmēģinot mēbeles realitātē, proti, tajās apsēžoties vai apguļoties. Ja mēbele tiks lietota ikdienā, ir svarīgi, lai tā spētu nodrošināt savas funkcijas arī pēc dažiem mēnešiem vai gadiem, nevis ātri zaudētu izskatu un funkcionalitāti.

      7. Noskaidrojiet, kādā stāvoklī ir atsperes

            Pēdējais, ko vēlaties darīt, ir iegādāties gultu vai dīvānu, kas rada kaitinošu čīkstoņu katru reizi, kad tajā pakustaties. Lai izvairītos no šādām problēmām, jāraugās, kādas kvalitātes atsperes un mehānismi ir iestrādāti mēbelē. Tiem jābūt augstvērtīgiem un izturīgiem, tāpat nevajadzētu arī aizmirst par prasmīgu mēbeļu salikšanu pēc to iegādes, jo arī šajā procesā pieļautās kļūdas vēlāk var negatīvi ietekmēt mēbeļu lietošanu.

      8. Netaupiet uz sava komforta rēķina

            Mājokļa iekārtošana var prasīt daudz līdzekļu, tādēļ cilvēki nereti meklē veidus, kā ietaupīt. Tomēr mēbeles nebūtu pareizā izvēle, uz kuru rēķina samazināt šīs izmaksas. Ja vēlaties, lai galdi, krēsli un gulta kalpotu ilgi un nodrošinātu komfortu, ieguldiet to iegādē atbilstošu daļu no budžeta. Ir gadījumi, kad tieši Jūsu vēlmēm atbilstoša mēbele ir pieejama ar atlaidi, taču esošajā mirklī nav pieejami brīvi naudas līdzekļi. Šādos un citos gadījumos, kad jāveic svarīgi pirkumi, cilvēkiem nereti noder aizdevumi. Taču, pirms tos izmantojat, vienmēr izvērtējiet savas iespējas atmaksāt summu.