8 ieteikumi, kā iekrāt pietiekami daudz naudas mājokļa remontam

8 padomi, kas palīdzēs iekrāt nepieciešamos līdzekļus dzīvesvietas remontam

Plānojot mājokļa labiekārtošanas darbus, būtisks aspekts ir finansiālās iespējas. Lai arī kādas pārmaiņas iecerētas, tām nepieciešami konkrēti naudas līdzekļi. Turklāt dažkārt vajadzīgā summa ir diezgan liela, tādēļ jāmeklē risinājumi, kā šo projektu īstenot.

Viens no variantiem ir patēriņa kredīts, kas ļauj aizņemties arī lielākas naudas summas, atmaksu veicot vēlāk – ilgākā laika posmā. Tas var būt noderīgi, ja remontdarbus nevar atlikt un līdzekļi nepieciešami steidzami. Tāpat to var izmantot situācijās, kad remonts jau iesākts, taču izrādās, ka mazliet pietrūkst, lai to veiksmīgi pabeigtu.

Otrs variants ir nepieciešamās naudas summas iekrāšana. Tas, protams, ir laikietilpīgāks process, taču nevienam neko neesat parādā. Tiem, kuri domā par naudas krāšanu, aktuāls var būt jautājums – kā to izdarīt? Īpaši, ja vajadzīgā summa ir liela. Neatkarīgi no tā, kādam mērķim nauda tiek krāta, visgrūtākais parasti ir to iesākt. Pēc tam, kad ar jauno situāciju un budžeta plānu aprasts, kļūst vienkāršāk. Tādēļ galvenais ir gluži vienkārši sākt. 

Lūk, 8 padomi, kā iekrāt pietiekami daudz naudas mājokļa remontam.

krāt naudu

1. Uzskaitiet savus izdevumus

Pirmais solis, lai iekrātu finanšu līdzekļus, ir noskaidrot, kādi ir Jūsu pašreizējie naudas tērēšanas paradumi. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir sekot līdzi visiem saviem izdevumiem – sākot no kafijas pa ceļam uz darbu, beidzot ar lielākiem pirkumiem.

Lai gūtu patiesāku priekšstatu, vēlams uzskaiti veikt ilgāku laika posmu – mēnesi vai divus. Pēc tam iegūtos skaitļus var sadalīt pa kategorijām, piemēram, pārtika, transports, mājokļa uzturēšanas izmaksas un citi tēriņi.

2. Izveidojiet budžetu

Kad ir skaidrs priekšstats par to, kam un cik daudz tērējat, laiks izveidot jaunu, aktuālajām vajadzībām atbilstošu budžeta plānu. Lai izveidotu iekrājumu, Jūsu izdevumiem ir jābūt mazākiem par ienākumiem. Tas var nozīmēt dažu tēriņu ierobežošanu.

Ja šķiet, ka naudas visam nepietiek, ir vērts kritiskāk aplūkot savu izdevumu sarakstu un atrast liekos tēriņus, bez kuriem vismaz kādu laika posmu var iztikt. Tā varētu būt jau pieminētā kafija pa ceļam uz darbu vai kaut kas cits, bez kā patiesībā var iztikt.

Otra opcija ir ienākumu palielināšana. Ja ir laiks, var atrast papildu peļņas iespējas, tādā veidā parūpējoties, ka krājkonts piepildās ātrāk.

Jebkurā gadījumā, plānojot budžetu, svarīgi tajā iekļaut ne vien regulāros izdevumus, bet arī tos tēriņus, kas aktuāli ik pa laikam, piemēram, automašīnas remonts, kādi lielāki pirkumi.

Budžeta plāna izveidei var izmantot papīru un rakstāmo, labi zināmās Excel tabulas vai kādu no tieši šim nolūkam paredzētajām mobilajām aplikācijām.

3. Ieplānojiet uzkrājumu

Iekļaujiet budžeta plānā arī uzkrājumu kategoriju. Parasti tiek ieteikts šim mērķim novirzīt vismaz 10 – 15 % no ienākumiem, taču katra situācija, protams, ir individuāla. Pat, ja sākumā varat atlikt tikai nedaudz, nezaudējiet apņēmību!

4. Nosakiet konkrētus mērķus

Lai naudas krāšana veiktos raitāk, nepieciešams izvirzīt konkrētus mērķus. Ir vērtīgi padomāt arī par to, kāda naudas summa vajadzīga, un cik ilgā laikā to plānots sakrāt. Tad varēsiet izrēķināt, cik daudz katru mēnesi būtu jāatliek, lai sasniegtu mērķi. Jāatceras, ka mērķiem jābūt reāli sasniedzamiem – tātad vispirms svarīgi izvērtēt savas reālās iespējas.

5. Nosakiet prioritātes

prioritātes

Ir skaidrs, ka budžeta plānošana ir viens, bet ievērošana – pavisam kas cits. Lai saglabātu motivāciju, jāpatur prātā izvirzītais mērķis. Kā labs atgādinājums var kalpot, piemēram, vizuāls atgādinājums uz datora ekrāna.

6. Izvēlieties atbilstošākos uzkrājuma risinājumus

Uzkrāto naudu var turēt atsevišķā bankas kontā, likt krājkasītē, noguldīt krājkontā. Iespējas ir dažādas, tādēļ gudri izvērtēt vairākas opcijas un izvēlēties piemērotāko. Daudzi, piemēram, izvēlas uzkrājumu veidot krājkontā, jo tādā veidā naudai piekļūt ir sarežģītāk un ir mazāk kārdinājumu to iztērēt citām lietām.

Līdzīgi ir arī ar sekošanu budžeta plāna izpildei – kāds visu atzīmē pierakstu kladē, citam ērtāk šķiet mobilā lietotne, kas var palīdzēt sekot līdzi ne vien naudas plūsmai, bet arī progresam ceļā uz mērķi.

7. Pieslēdziet automātiskos maksājumus

Laba iespēja ir banku piedāvātie automātiskie maksājumi. Jūs varat izvēlēties, kad, cik daudz un uz kuru kontu pārskaitīt naudu – izvēlētais maksājums tiks veikts automātiski, un Jums par to pašam nebūs jādomā. Tas mazinās kārdinājumu tērēt naudu nelietderīgi.

8. Sekojiet līdzi progresam

Regulāri pārskatiet savu budžetu un sekojiet līdzi progresam. Tas palīdzēs ne vien turpināt iesākto, bet arī ļaus atpazīt problēmas un savlaicīgi tās novērst. Regulāra sekošana līdzi progresam un priecāšanās par mazajām uzvarām var sniegt iedvesmu iekrāt vēl vairāk.

Lai sakrātu lielāku naudas summu, nepieciešama apņēmība un efektīva stratēģija. Izvērtējiet savas vajadzības un iespējas, lai atrastu risinājumus, kas noderēs tieši Jums!