8 lieliskas idejas dārza iekārtošanai

Neatkarīgi, cik liels vai mazs ir Jūsu dārzs, mūsdienās iespēja pašiem iekārtot dārzu un dobes nereti tiek uzskatīta par privilēģiju, it īpaši, ja dzīvojat pilsētā. Ja esat nolēmuši izveidot savu zaļo stūrīti, Jums noteikti noderēs daži vērtīgi padomi un idejas dārza iekārtošanai, kuras esam apkopojuši šī raksta turpinājumā. 

Plānojot jebkura projekta īstenošanu, vispirms ir nepieciešama ideja jeb vīzija, kas ietver Jūsu vēlmes, mērķus un vajadzības. Padomājiet, ko vēlaties redzēt savā dārzā vai pagalmā, kāds varētu būt tā izkārtojums, stādāmie augi un puķes, vai tu atradīsies dārza mēbeles, siltumnīcas un citi objekti. Prātīgākais risinājums būtu savas idejas “uzlikšana uz papīra” skices veidā.

Lūk, vairākas idejas praktiskam un skaistam dārzam.

1. Piešķiriet dārzam dzīvību ar dekoriem

dārza dekori

“Kā saglabāt dārzu dzīvīgu un krāsainu visās sezonās?” – šādu jautājumu sev uzdod ne viens vien zaļās platības saimnieks. Šis patiesi ir izaicinājums, taču problēmu var viegli atrisināt, izvēloties dažādus dekorus, ar kuriem papildināt dārzu, turklāt tos var mainīt atbilstoši sezonai, piemēram, Lieldienu laikā tie var būt zaķi, ziemas laikā  – rūķi un brieži un vasarā – krāsainas vējdzirnavas.

2. Dodiet lietām otro elpu!

Realizējot šo ideju, Jūs ne tikai saudzēsit dabu, bet arī iegūsit oriģinālu papildinājumu dārzam. Piemēram, sausus augļu koku zarus var izmantot kāpelējošo augu balstīšanai, kā arī žogu veidošanai. Oriģināli risinājumi dārzam piešķirs īpašu atmosfēru, un iepriecinās gan mājiniekus, gan ciemiņus!

3. Veidojiet augu izkārtojumu pa grupām

Dārza iekārtošana prasa ne tikai finansiālus ieguldījumus, bet arī laiku. Cilvēki nereti sāk stādīt dobēs augus un puķes pa vienai, cenšoties saprast, kā visus vēlamos stādus sakombinēt, taču šī nav pareizā pieeja. Tā vietā gudrāk ir izvēlēties vairākas augu grupas, kuras izvietot pa dobēm, jo atsevišķi stādi viens otru var nomākt.

4. Domājiet par dārzu ne tikai horizontālā, bet arī vertikālā virzienā

Lai arī tas var skanēt mazliet dīvaini, tomēr mūsdienās cilvēki arvien biežāk plāno dārzu dizainu ne tikai uz zemes, bet arī sienām, balkoniem, dažādiem statīviem, arkām un citās vertikālām platformām. Šāda veida vertikālie dārzi ir oriģināls risinājums, kas palīdz nomaskēt dažādas mazāk pievilcīgas zonas, piemēram, ēkas sienu.

5. Izmantojiet ūdeni kā elementu uzmanības pievēršanai

Tie, kuri redzējuši dekoratīvās strūklakas, strautiņus vai nelielus ūdens rezervuārus, kas izvietoti dārzos, piekritīs, ka šāda veida papildinājums piešķir dārzam īpašu šarmu. Izmantojiet šādu papildinājumu arī Jūs, ja vēlaties radīt zaļajā zonā romantisku un relaksējošu atmosfēru.

6. Izvēlieties piemērotas dārza mēbeles

dārza mēbeles

Dārza mēbeles ir neatņemama zaļās zonas sastāvdaļa, kas ļauj baudīt silto laiku un dabas tuvumu. Taču arī mēbeles var pildīt dekoratīvu funkciju, turklāt mūsdienās to piedāvājums ir ļoti plašs un daudzveidīgs, tādēļ izvēlieties tādu komplektu, kas papildina dārza dizainu, nevis ar to kontrastē.

7. Neatstājiet novārtā ēku jumtus

Ja Jūsu rīcībā ir ēkas dārzs, ko var izmantot apzaļumošanai, noteikti nepalaidiet garām šo iespēju! Zaļie jumti ir lieliska ideja, kas pievērsīs uzmanību un ļaus īstenot dažādus netradicionālus risinājumus.

8. Rūpējieties par zāliena kvalitāti

Viens no īpaši svarīgiem darbiem, kas jāiekļauj dārza vai pagalma sagatavošanā, ir rūpes par zālāju. Tam ir jāizskatās vienmērīgam un sulīgi zaļam. Tāpat, protams, nedrīkst aizmirst par zāles pļaušanu. Ja jāpļauj lielākas platības, ir vērts iegādāties jaudīgu un kvalitatīvu pļāvēju, kas būs vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums. Šādam mērķim cilvēkiem nereti noder naudas aizdevumi, kas ļauj atmaksāt summu pakāpeniski, ilgākā laikā. Protams, ar noteikumu, ka tiek pārdomāta nepieciešamība pēc aizdevuma un izvērtēta iespēja to atmaksāt laikus.

Ceram, ka Jums noderēs mūsu idejas dārza iekārtošanai!