8 naudas taupīšanas padomi jaunajiem vecākiem

Jaunie vecāki, kā jebkuri mīloši vecāki, vēlas, lai viņu bērnam būtu viss, tomēr realitāte mēdz būt citāda – viņi bieži vien mēdz pamatīgi pārspīlēt ar bērna vajadzībām, un galu galā bērna vajadzības kļūst gluži vienkārši par vecāku vēlmēm. Jāņem vērā, ka tas var pamatīgi ietekmēt finanses, tādēļ esam apkopojuši 8 naudas taupīšanas padomus jaunajiem vecākiem. 

Šo padomu ievērošana palīdzēs izbaudīt laimi būt vecākiem, neraizējoties par finansēm.

Kā veiksmīgi ietaupīt jaunā ģimenē?

1. Nostādiet vajadzības pirms vēlmēm

bērna vajadzības

Ticiet vai ne, bērniem nav nepieciešamas daudz materiālās lietas. Atcerieties – kad bērna labā tērējat daudz naudas, visticamāk, Jūs to darāt savā labā. Bērnam noteikti nerūp, piemēram, jaunākais dizaineru tērps, kas viņam ir mugurā, un, ja Jūs to uzskatāt par svarīgu, tas nenozīmē, ka tā ir viņa vajadzība. Kā jaunie vecāki, nostādiet vajadzības pirms vēlmēm un centieties iegādāties tikai to, kas tiešām bērnam nepieciešams, tajā skaitā, piemēram, autiņbiksītes.

2. Iegādājieties lietotas preces

Bērni aug neticami ātri, tādēļ apdomājiet iespēju iegādāties lietotas preces! Lietots bērnu apģērbs ir lielisks ieguldījums, jo apģērbs bērniem tiek lietots salīdzinoši īsu laika posmu, un dažreiz pat netiek lietots vispār. 

Kad runa ir par citām bērna vajadzībām, atbildība un gala lēmums pieder tikai un vienīgi vecākiem. Ja esat pret lietotas drošības jostas un automašīnas sēdeklīša iegādi, tad lai tā arī paliek. Ja tomēr šajā gadījumā plānojat iegādāties lietotas preces, vienmēr pārbaudiet to kvalitāti un, galvenais, pārliecinieties par drošību! Atcerieties – lietots nav slikts, tomēr ne vienmēr tas ir labs!

3. Ievērojiet minimālismu

Bērns bieži saņem dāvanas, un nereti tās ir tās pašas lietas, ko vecāki jau ir iegādājušies. Ņemiet vērā – mainīt vai pārdot dāvanu, kas domāta bērnam, ir pavisam normāli. Nav runa par to, vai aizskarsiet dāvinātāja jūtas. Lai ietaupītu, ir svarīgi ievērot minimālismu un gūt maksimālu labumu no lietām, kas bērnam nav nepieciešamas.  Piemēram, ja zināt, ka bērnam nav nepieciešami trīs pastaigu rati, apmainiet tos pret kaut ko noderīgu, kā autiņbiksītes, pārtinamais galdiņš, utt.

4. Nodrošiniet pašu gatavotu ēdienu

Nevienam vecākam nav noslēpums, ka visvairāk naudas nepieciešams tieši bērna ēdienreizēm – dažādām putrām, maisījumiem, utt. Gatavojot ēdienu patstāvīgi, iespējams gan ietaupīt, gan padarīt ēdienreizes veselīgākas. Kā lieliska alternatīva Jums var noderēt tādi vārīti un pēc tam sasmalcināti produkti kā saldais kartupelis, ķirbis, bumbieris, ābols. Tāpat varat gatavot arī dažādas putras. Ņemiet vērā – galvenais, lai bērnam paredzētā pārtika ir mīksta un garšas ziņā neitrāla. 

5. Iegādājieties mazāk zināmo

Neatkarīgi no tā, vai tiek pirktas autiņbiksītes vai maisījums mazulim, vai higiēnas preces, pastāv dažādi veidi, kā ietaupīt. Viens no veidiem – iegādājieties zīmolus, kas ir mazāk zināmi. Tas, ka tie ir lētāki, noteikti nenozīmē, ka tiem ir zemāka kvalitāte. Tāpat izpētiet arī dažādus piedāvājumus un salīdziniet cenas. Pavisam iespējams, ka Jums tuvumā ir kāds veikals, kurš piedāvā atlaides tieši jaunajiem vecākiem, u. tml. akcijas.

6. Izgatavojiet rotaļlietas patstāvīgi

paštaisītas rotaļlietas

Bērni bieži vien ir laimīgāki, kad rotaļājas ar dāvanas iepakojumu, nevis rotaļlietu, kas atrodas iepakojumā. Esiet oriģināls un izgatavojiet rotaļlietas pats! Tā vietā, lai iegādātos rotaļlietu, kas, pavisam iespējams, bērnam nemaz neinteresēs, pamēģiniet savākt grozu ar ikdienas priekšmetiem, piemēram, pudeļu korķīšiem, tualetes papīra ruļļiem vai ko citu. Ticiet – Jums pateicīgs būs gan bērns, gan Jūsu maciņš.

7. Iegādājieties tiešsaistē

Iepērkoties tiešsaistē, ir vienkāršāk salīdzināt cenas, tādējādi varat iegādāties preces izdevīgāk. Turklāt, bieži vien dažādi interneta bērnu preču veikali piedāvā akcijas un piegādi visā pasaulē un, iespējams, varēsiet ietaupīt arī uz nodokļu rēķina, jo PVN tiek iekasēts tikai tad, ja interneta veikalam konkrētajā valstī ir arī fiziska atrašanās vieta. 

8. Nodrošinieties pret neparedzētiem gadījumiem

Kad jāuzņemas rūpes ne tikai par sevi, bet arī par mazuli, centieties radīt drošības spilvenu un laicīgi iekrāt noteiktu summu neparedzētiem gadījumiem! Tomēr zinot, ka visiem nav šādu iespēju, un mēdz būt situācijas, kad finanses nepieciešamas steidzami, radīta tāda iespēja kā  patēriņa kredīts (uzzināt vairāk).

Atcerieties – kredīts ir nopietns finanšu slogs, kas jebkurā gadījumā būs jāatmaksā!