Apceļojiet savu zemi! TOP velomaršruti Latvijā

Vai esat dzirdējis par tādu jēdzienu kā velotūrisms?

Šis tūrisma veids pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāks. Kas vajadzīgs, lai kļūtu par pilntiesīgu velotūristu? Darba kārtībā esošs velosipēds, izvēlēts velomaršruts, ieplānoti apskates objekti un lielisks noskaņojums. Lai velomaršruta izvēlē nebūtu jāaizvada ilgas stundas, pētot karti, Creamcredit.lv piedāvā nelielu ieskatu Latvijas TOP velomaršrutos.

Dodieties izbraukumā pa kādu no tiem un pa ceļam izbaudiet skaistas ainavas, vai apmeklējiet dažādas apskates vietas!

Aizraujošākie velomaršruti Latvijā

velomaršruti Latvijā

Populārāko un aizraujošāko velomaršrutu apskatu sāksim ar galvaspilsētu un tās apkaimi. Rīga un tās infrastruktūra kļūst ar vien pievilcīgāka velobraucējiem. Velo maršruti Rīgā ir ārkārtīgi dažādi, sākot no laiskas vizināšanās pa pilsētas centru, beidzot ar aktīvu izbraucienu pa Lucavsalu. 

Biķernieku meža trase

Kā populārākais velomaršruts noteikti jāmin Biķernieku meža trase, kas speciāli ierīkota tieši velo entuziastiem. Šīs trases garums ir 2,8 kilometri un tajā iespējams baudīt skaistus dabas skatus. Biķernieku meža trase ir īpaši iezīmēta – tās sākums atrodas Šmerļa ielas pusē.

No Siguldas līdz Līgatnei

Vidzemes dabas skatu cienītājiem noteikti jādodas Siguldas virzienā. Šīs apkaimes velomaršruti izceļas ar visai gleznainiem skatiem. Visiecienītākais velobraucēju maršruts Vidzemē pavisam noteikti ir maršruts no Siguldas līdz Līgatnei. Tas izvedīs Jūs brīnišķīgā ceļojumā gar pašu Gaujas krastu. Šī maršruta garums ir veseli 46 kilometri. Siguldas apkārtne Jūs apburs ne tikai ar Gaujas klātbūtni – šis maršruts piedāvā iespēju apmeklēt arī vairākas dabas takas un apskatīt Daudas ūdenskritumu. 

Liepājas piekraste

Ja esat ieplānojis doties uz Kurzemes pusi, noteikti neaizmirstiet par pilsētu vārdā Liepāja. Šī vieta uz kartes nepārprotami izceļas ar savu piekrastes zonu, tāpēc maršruts ”Starp ezeru un jūru” ir iekarojis savu vietu velomaršrutu topa augšdaļā. Šis maršruts ir 18 kilometru garš un ir piemērots visiem, kam patīk ezera un jūras ainavas. Maršruts sākas uz grantēta ceļa un ved gar ezera krastu līdz pašai pludmalei. Liepāja, tās apkārtne un pilsētas piedāvātie velomaršruti ir atpūtnieku un velobraucēju iecienītas vietas. Konkrētais maršruts ar nosaukumu ”Starp ezeru un jūru” visbaudāmākais ir tieši saullēkta un saulrieta stundās, kad saule lec ezerā un noriet jūrā. 

Jūrmalas pilsētas līkloči

Jūrmalas populārākie velomaršruti galvenokārt ved gar Baltijas jūras piekrasti. Viens no tiem ved aizraujošā ceļojumā gar vairākiem militārā mantojuma objektiem, kas kalpo kā gana interesantas apskates vietas. Konkrētā maršruta nosaukums ir ” Euro Velo 13” un tas vijas veselu 562 kilometru garumā gar Baltijas jūru. Ja vēlaties apmeklēt tieši Jūrmalas posmu, būtu grēks neizmantot pilsētas piedāvātās atpūtas iespējas. Brauciens caur Jūrmalas pilsētu atgādina pastaigu botāniskajā dārzā. Katras privātmājas īpašnieki cenšas iekārtot savu mazdārziņu tā, lai tas krāšņumā pārspētu visus pārējos.

”Euro Velo 13” militārā gaisotne visvairāk manāma tieši Vecāķu posmā. Tas izvedīs lieliskā izbraucienā gar Mežgarciema militāro bāzi, kur iespējams ne tikai piestāt un atvilkt elpu, bet arī apzināties mūsu pagātni un novērtēt tās atstāto mantojumu. 

Latgales vēsturiskie ceļi

Latgales teritorijā pieejami vairāki interesanti velomaršruti. Kā viens no velotūristu iecienītākajiem noteikti jāatzīmē maršruts, kurš velo kartē atzīmēts ar 34.numuru. Tā kopējais garums ir 169 kilometri, un tas ved lieliskā ceļojumā pa Ziemeļlatgales reģionu. Latgale nebeidz pārsteigt ar savu unikālo auru un viesmīlību ik uz stūra – šis velomaršruts noteikti nebūs izņēmums. 34.maršruts Jūs izvedīs braucienā cauri laikiem, apskatot gan Latgales viensētas, gan muižas, kā arī vairākas baznīcas. Ziemeļlatgales velomaršruts posmā no Viļakas līdz Krāslavai vijas itin tuvu Krievijas robežai. 

Smiltenes reljefs

Arī Smiltenes novads un tā populārākais velomaršruts ”Izriteņo Dienvidkalni” neatpaliek no citiem augstāk minētajiem maršrutiem. Šis maršruts ir 40 kilometrus garš un izceļas ar brīnišķīgi skaisto reljefu. ”Izriteņo Dienvidkalni” velotūristus iepriecinās ar vairākiem apskates objektiem, piemēram, Launkalnes muižu un mūra tiltu pār Ruņģupi.

Velobrauciena plānošana

ēšana pārgājienā

Viens no velotūrista labākajiem sabiedrotajiem nepārprotami ir pirms brauciena veicamie plānošanas darbi. Izvērtējiet, vai kopējais maršruta garums nekonkurē ar Jūsu velobraucēja spējām. Garākas distances pieprasa atbilstošu fizisko sagatavotību un regulārus treniņus. Ja esat tikai iesācējs, izplānojiet vairākas atpūtas vietas, kurās būs iespējams piestāt, ievilkt elpu un iestiprināties ar kādu veselīgu uzkodu.

Ļoti būtisks faktors ir arī izvēlētā maršruta ceļa segums. Ja izvēlētais velomaršruts sevī ietver braukšanu pa asfaltētām pilsētas ielām, labāk izvēlēties plānākas un vieglākas riepas. Savukārt, ja esat nolēmis būt tuvāk pie dabas, ieteicams dot priekšroku platākām riepām, kuras aprīkotas ar protektoru.

Vairāku dienu velo pārbraucienam rūpīgi jāizvēlas naktsmītnes. Ja nevēlaties atvēlēt papildu līdzekļus viesu nama īrei, sagādājiet pārbraucienam piemērotu telti vai guļammaisu. Ņemiet vērā, ka jebkura veida aprīkojums ir papildu svars, kas ceļā var sagādāt grūtības. 

Jāsagatavo arī velosipēds

Ielāgojiet, ka velosipēdam vienmēr ir jābūt labā tehniskā kārtībā, lai pārvietošanās ar to būtu gana droša. Lai pienācīgi sagatavotu velosipēdu ceļam, vēlams sākt ar riepu pārbaudi. Riepu spiedienam nevajadzētu būt mazākam par 3 atmosfērām. Ja ritenis ilgi stāvējis novārtā, rūpīgi apskatiet, vai velosipēda ķēde nav pārāk nodilusi un ir kārtīgi ieeļļota.

Pirms izbraukuma jāpārbauda arī velosipēda bremzes. Tās ir visai cieši saistītas ar Jūsu vispārējo drošību uz ceļa, tāpēc vienmēr jāpārliecinās par to bremzēšanas efektivitāti. Pievērsiet uzmanību arī velosipēda stūrei – tai jābūt viegli manevrējamai, taču stingri piestiprinātai pie paša braucamrīka rāmja.

Lai velobrauciens būtu pēc iespējas ērtāks, velosipēdam ieteicams piestiprināt ūdens pudeles turētāju, kas ievērojami atvieglos slāpju remdēšanas procesu. Savukārt, ja nevēlaties noslogot savu muguru ar papildu slodzi, ieteicams mugursomas vietā izvēlēties braucamrīka somas stiprinājumus, pie kuriem itin viegli iespējams piestiprināt velotūrista somu.

Lietas, bez kurām neiztikt

gatavošanās velobraucienam

Dodoties garākā velobraucienā, jāparūpējas ne tikai par velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī par paša velobraucēja apģērbu un somas saturu. Apģērba ziņā, protams, jācenšas pielāgoties laika prognozēm, proti, karstā laikā mugurā noteikti nevajadzētu vilkt tumšas krāsas apģērbu. Izvēlieties pēc iespējas elpojošākas drēbes, taču atcerieties, ka, braucot ar riteni, vienmēr jānodrošinās arī ar kādu siltāku apģērba gabalu.

Atvēliet somā nedaudz vietas arī lietusmētelītim. Tas diez vai būs ērts lietošanai braucot, taču apskatot dažādas apskates vietas, kalpos kā labs glābiņš no lietus. Galvenais faktors riteņbraucējam ir maksimāls ērtums, tāpēc džinsus labāk atstāt skapī un izvēlēties sportiskāka tipa drēbes.

Kad par apģērba atbilstību esat padomājis, laiks pievērsties galvenajam velotūrista mugursomas saturam. Ja esat ieplānojis doties garākā maršrutā, kuru īsti labi nepārzināt un neesat tur devies iepriekš, silti ieteicams apbruņoties ar karti. Tā var būt gan teritorijas karte, gan īpaši velosipēdistiem izveidota velo maršrutu karte, kurā apkopoti populārākie maršruti. Katram gadījumam līdzi vajadzētu paņemt arī plāksterus un kādu ārstniecisku ziedi, kas līdzēs pret nobrāzumiem vai sasitumiem. Noteikti neaizmirstiet arī par tādām lietām kā ūdens, pārtika, atstarojošā veste un citi atstarojošie elementi, kā arī nedaudz naudas.

Iegādājieties savu sapņu velosipēdu

Ja Jums vēl nav sava personīgā velosipēda, ar kuru doties velo atpūtas piedzīvojumos, Creamcredit.lv piedāvā lielisku iespēju saņemt aizdevumu savu mērķu īstenošanai. Aizdevums velosipēda iegādei ir ērts un vienkāršs veids, kā realizēt savas ieceres un apskatīt Latviju no velotūrista skata punkta jau tūlīt. Ņemiet vērā, ka aizdevums nozīmē atbildību un regulārus ikmēneša maksājumus, tāpēc pirms pieteikšanās rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju

Pārvietošanās ar velosipēdu sniegs iespēju ne tikai apskatīt brīnišķīgos dabas brīnumus, kas atrodami tepat Latvijā, bet arī nodarbinās vairākas svarīgas muskuļu grupas Jūsu ķermenī. Atcerieties, ka dzīvība mīt kustībā, tāpēc izmantojiet ikkatru iespēju doties izbraucienā ar riteni pa pilsētas vai tieši pretēji – lauku nostūriem. Lai labi ripo!