Apdrošināšana – vai tā ir nepieciešamība?

Ko iegūsiet, nopērkot apdrošināšanu?

Mūsdienās, kad apkārt notiekošais ir neparedzams un ir daudz faktoru, kas var ietekmēt mūsu ikdienu, īpašumu un veselību, apdrošināšana ir viens no veidiem, kā sevi un sev apkārt esošo pasargāt. Neviens nevēlas ciest vai neparedzēti iztērēt lielu naudu gadījumos, kad notikusi avārija, ceļojumos pazaudēta bagāža vai saslimšana, kas nes smagas veselības problēmas un sekas.

Kāpēc daudzi cilvēki izvēlas sevi vai savu īpašumu neapdrošināt? 

Iespējams, ka tas ir tādēļ, ka vienmēr šķiet, ka nelaimes gadījumi vai avārijas notiek tikai ar citiem cilvēkiem – tikai ne ar mani vai manu ģimeni. Jā, iespējams, ka tas patiesi Jūs nekad neskars, tomēr, ja skars, tad arī finansiāli tas var būt dārgi un sāpīgi. 

Kāpēc apdrošināt veselību?

Mūžsena patiesība – ja ir veselība, tad pārējais ir mazsvarīgāks! Laba veselība un stipra imunitāte ir milzīga vērtība, tomēr bez stabilas veselības mūs var skart arī zobu sāpes vai rudens gripa. 

Kāpēc apdrošināt veselību, ja reti slimojat?

Veselības apdrošināšana segs gan pacienta iemaksas, ārstu konsultācijas un izmeklējumus un zobārstus. Pat, ja Jūsu zobi ir labā stāvoklī, apdrošināšana paredz arī ikgadējo higiēnista apmeklējumu, tāpat arī ginekologa vai profilaktiskos medicīniskos izmeklējumus. Bez tā visa, Jūs nekad nezināsiet, vai nenokļūsiet slimnīcā vai nenotiks kāds nejaušs kritiens, avārija vai kas cits, kas var radīt veselībai kaitējumu. 

Nelaimes gadījumu un dzīvības apdrošināšana

veselība

Pasargā sevi

Vai esat kādreiz aizdomājies, kas un kā notiktu, ja ar Jums notiktu kāds nelaimes gadījums, kā rezultātā būtu pēkšņa darba nespēja, invaliditāte? Protams, ka mēs varam cerēt, ka par mums parūpēsies ģimene, bērni vai radinieki, tomēr šādu situācijas varbūtību varat veiksmīgi atrisināt jau laikus pats, proti, iegādājoties dzīvības vai nelaimes gadījumu apdrošināšanu. 

Pasargā tuviniekus

Šāda veida apdrošināšana palīdzēs ne tikai Jums, bet arī Jūsu tuviniekiem un ģimenei, ja kas atgadīsies. Apdrošināšana garantē aizsardzību Jūsu ģimenei, gan lai atmaksātu rēķinus, gan, ja palicis neatmaksāts kredīts, nepieciešams pabalsts bērnam.

Vai ceļojumos ir vajadzīga apdrošināšana?

Nelaimes gadījumi

Ceļojumi asociējas ar pozitīvām emocijām, iespējām. Neviens neplāno un nevēlas sabojātus ceļojumus, kuros sāk sāpēt zobs, tiek izmežģīta kāja vai tiek nozagta bagāža. Lai no tā visa sevi pasargātu, ceļojumu apdrošināšana ir vairāk kā vajadzīga, jo, atrodoties ārzemēs, apdrošināšana ir tā, kas var mums kompensēt gan medicīniskos izdevumus, gan sniegt risinājumu apzagšanas gadījumā. Sliktākā gadījumā, ja apdrošināto personu piemeklē nāve, tad apdrošināšana sedz arī repatriācijas izdevumus, kas, kā zināms, var sasniegt vairākus tūkstošus eiro. 

Lidojuma aizkavēšanās

Bez visa augstāk minētā, ceļojuma apdrošināšanā var nākt klāt arī izdevumu segšana, ja aizkavējas lidojums (ēdienreizes, transports un viesnīcas), lidojumu atcelšana un pat gadījumā, kad paša vainas dēļ nokavējat lidojumu. Tikpat vērtīgi ir, ja ceļojumu apdrošināšana sedz arī izdevumus, ja esat nejauši nodarījis zaudējumus citai personai vai tās īpašumam. 

Vai dodoties ceļojumā Jūs justos drošāk, ja iegādātos pāris eiro vērtu apdrošināšanu, kas kompensētu visus augstāk minētos kritiskos un neparedzamos momentus?

Īpašuma apdrošināšana

īpašums

Tehniska avārija

Ja Jums ir savs īpašums, noteikti tajā arī ieguldiet vai plānojat ieguldīt savu naudu, tāpēc Jūs noteikti nevēlētos pēc kapitālā remontā mājoklī sastapties ar kaimiņu ūdens noplūdi, apkures vai santehnikas avāriju. Sliktāk, ja remontdarbiem ir ņemts kredīts, un šis kredīts ir vēl aktuāls, bet mājoklī ir notikusi kāda jau minētā avārija, tad pavisam noteikti situācija, kurā apdrošināšana nav bijusi prioritāte, var būt ļoti sāpīga. 

Zādzība

Īpašuma apdrošināšana paredz kompensāciju gan tad, ja mājoklī notiek kāda tehniska avārija, kas bojā īpašumu, gan, ja mājoklis tiek apzagts vai cietis no vandālisma. Jebkas, ko nevarat ietekmēt, var skart Jūsu īpašumu, tāpēc, lai garantētu sev drošību no finansiāliem zaudējumiem – īpašuma apdrošināšana ir vajadzība, nevis izvēle.