Ar ko rēķināties, piesakoties kredītam

Mūsdienās daļa cilvēku izmanto tādu iespēju kā kredīts. Aizdevums var palīdzēt vairākās dzīves situācijās. Piemēram, lai iegādātos jaunu automašīnu, mājokli, veiktu remontu jau esošajā dzīvesvietā. Aizdevums lieliski noder, ja pašam nepietiek līdzekļu studiju maksas segšanai. Protams, vienmēr jāaizņemās atbildīgi un jāizvērtē aizdevumu atmaksāt vajadzīgajā laikā. Tomēr ir vairākas citas lietas, ar kurām ir jārēķinās, piesakoties kredītam. 

Kādas tās ir? Lasiet raksta turpinājumu un Jūs uzzināsiet!

Vai tiešām nepieciešams kredīts?

Kredīta ņemšana ir ļoti nopietns lēmums. Arī, ja nepieciešamā summa nav liela, šāds solis ir rūpīgi jāpārdomā. Ja Jums ir nepieciešama pavisam neliela summa, tad vispirms pajautājiet saviem draugiem vai ģimenes locekļiem, vai viņi var Jums palīdzēt. Šāds aizņemšanās veids būs daudz drošāks, nekā stāties kredītsaistībās. Tāpat, ja summa nav liela, un tā nav nepieciešama steidzami, labākais variants būs iekrāt.

Kāda veida kredīts ir nepieciešams?

Ir vairāki kredītu veidi. Tāpēc Jums, atkarībā no nepieciešamības, ir jāsaprot, kāds kredīta veids nepieciešams. Ja Jūs vēlaties iegādāties nekustamo īpašumu, tad Jums nepieciešams hipotekārais kredīts vai kāda alternatīva šim kredītam. Šis kredīts būs piemērots arī tad, ja vēlēsieties labiekārtot mājokli vai veikt tajā remontu. Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums. 

Savukārt, ja Jums ir nepieciešams aizdevums, ko izmantosiet kāda lielāka pirkuma veikšanai vai arī kā pirmo iemaksu jaunas automašīnas iegādē, tad Jums piemērots būs šis kredīts. Taču, ja esat nolēmis studēt, taču nepietiek līdzekļu, tad studiju kredīts var būt kā risinājums, lai iegūtu izglītību.

Ir vēl daudz un dažādi kredītu veidi. To, kāds būs piemērotākais tieši Jums, ieteiks kredītdevējs.

Papildu izdevumi

Lai gan no sākuma varētu šķist, ka kļūsiet bagātāki, kad saņemsiet kredītu, patiesībā tā nebūt nebūs. No kredīta saņemšanas brīža, Jums ik mēnesi parādīsies jauni izdevumi, kas būs kredīta maksājums. Tāpēc Jums jau laikus savā budžeta plānā ir jāiekļauj šie izdevumi. Summa, ko katru mēnesi nāksies maksāt, būs atkarīga no kredīta summas lieluma, kā arī no tā, uz cik ilgu laika posmu kredīts Jums ir piešķirts.

Kredīta atteikums

atteikums

Ne vienmēr un ne visiem cilvēkiem izdodas saņemt kredītu. Kredīta atteikuma iemesli var būt ļoti dažādi. Piemēram, ja cilvēkam ir sabojāta kredītvēsture, tad būs kredītdevēji, kas šādam cilvēkam vairs nevēlēsies piešķirt jaunu aizdevumu. Tiesa, ir arī kredītdevēji, kas piešķir aizdevumus cilvēkiem, kuriem ir sliktāka kredītvēsture. Tikai tādos gadījumos ir jārēķinās, ka procentu maksājumi var būt lielāki, nekā tad, ja iepriekš nav bijušas problēmas ar aizdevuma atmaksāšanu.

Lielu lomu spēlē arī ienākumu līmenis. Ja Jūs pelnāt maz, tad būs grūti aizdevumā saņemt lielu summu. Tāpēc esiet gatavs arī saņemt atteikumu no kredītdevēja, ja Jums nepieciešamā summa ir liela.

Līguma nosacījumi

Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību visiem punktiem, kas minēti līgumā. Cilvēki reti izlasa pilnībā visu līgumā norādīto informāciju, it sevišķi smalko druku. Tomēr, lai Jūs netiktu apmānīts, noteikti izlasiet pilnībā visu. Īpašu uzmanību pievērsiet kredīta procentu likmei un termiņam.

Pirmā iemaksa

Ja Jums kredīts ir nepieciešams kādam lielam pirkumam, piemēram, mājokļa iegādei, rēķināties, ka Jums būs nepieciešama pirmā iemaksa. Ja tās nebūs, tad kredītu, visticamāk, nesaņemsiet. Tāpēc jau laicīgi visu noskaidrojiet un iekrājiet nepieciešamo naudas summu.