Kāds ir ideālais automobiļa aprīkojums ziemas sezonā?

Joprojām ir cilvēki, kas uzskata, ka, braucot ar mašīnu, pietiek tikai ar pilnu bāku.

Protams, vairumā gadījumu mēs tā arī droši varam aizbraukt no punkta A uz punktu B, taču ziemas sezonā ir dažādi faktori (aukstums, sniegs, ledus, lietus un vējš, dažkārt arī akvaplanēšana), kas pieprasa būt uzmanīgam, dodoties ceļā. 

Jums ir jābūt gatavam uz visu, tai skaitā arī negadījumiem. Neatkarīgi no tā, vai braucat tikai no mājām uz veikalu vai arī mērojat lielāku attālumu, iesakām līdzi ņemt sekojošu aprīkojumu.

Avārijas trijstūris, atstarojošā veste un ugunsdzēšamais aparāts 

Šīs ir trīs lietas, kurām jāatrodas automašīnā vienmēr, neatkarīgi no sezonas. Tās var noderēt gan negadījumos, gan arī situācijās, kad tumšā laikā pēkšņi sabojājas auto, pārplīst riepa, vai arī kādu citu iemeslu dēļ jāapstājas ceļa malā. Trijstūris un veste nodrošinās to, lai Jūs pamanītu citi autovadītāji.

Lāpsta 

Lai arī mēdz uzskatīt, ka lāpstas parasti jāvadā līdzi mašīnā tikai ziemas sezonā, drošības apsvērumu dēļ to vajadzētu paņemt līdzi arī citos gadalaikos. Ja Jums kādreiz ir nācies rakt ārā iestigušu auto, noteikti zināsit, cik lāpsta ir noderīga. Izvēloties lāpstu šim mērķim, jāņem vērā izmērs, lai tā ērti ietilptu bagāžas nodalījumā.

Sniega birste un ledus skrāpis

 Šie ir vieni no biežāk izmantotajiem auto piederumiem ziemas laikā. Pārliecinieties, ka arī Jūsu automašīnā tie vienmēr ir, jo jebkurā brīdī var rasties nepieciešamība notīrīt logus un lukturus no sniega vai ledus.

Vadi mašīnas iedarbināšanai

Zema gaisa temperatūra vai atstātas ieslēgtas gaismas var radīt problēmas ar auto iedarbināšanu, tādēļ ir labi, ja Jums līdzi paņemti speciāli vadi, kurus izmantot, lai savienotu Jūsu un citas mašīnas akumulatoru, tādā veidā to iedarbinot.

Lukturis

Lai arī mūsdienās vairums viedtālruņu ir aprīkoti zibspuldzi, kuru izmantot tumsā, taču var gadīties, ka tieši tad, kad tā vajadzīga, telefona baterija ir izlādējusies. Lukturis noderēs situācijās, kad jāiedarbina mašīna, jānomaina riepa, vai arī tumsā jāaplūko, kas notiek ārpus auto.

pirmās palīdzības aptieciņa

Pirmās palīdzības aptieciņa

Arī pirmās palīdzības aptieciņa ir viens no piederumiem, kuriem obligāti jāatrodas automašīnā visa gada garumā, ietverot visus vajadzīgos medikamentus un medicīnas preces, kas noderēs gadījumos, kad radušās traumas vai parādījušās cita veida veselības problēmas.

Smiltis vai kaķu kastītē liekamie pakaiši

 Šis aprīkojums noderēs, lai izkļūtu no bedrēm un sniega vai ledus, kad auto riepas griežas ap asi, taču mašīnu nevar izkustināt no vietas.

Laba rezerves riepa

Kā zināms, iestājoties 1. decembrim, automašīnai obligāti jābūt aprīkotai ar ziemas riepām. Braukšana slapjos, slidenos un aukstos apstākļos ir bīstama, tādēļ, ja nepieciešams, šis riepu komplekts jāuzstāda jau ātrāk. Tā kā mēdz gadīties, ka uzbraucam uz naglām vai kādā citā veidā pārplēšam riepu, esot uz ceļa, ir svarīgi, lai līdzi būtu labs rezerves ritenis.

Aizdevums auto aprīkošanai

Mēs zinām, ka mašīnas remonts vai jauna riepu komplekta iegāde var radīt pamatīgus izdevumus, tādēļ atcerieties, ka ārkārtas situācijās, lai ātrāk varētu turpināt ceļu, noderēs Creamcredit kredīts no 100 līdz 10 000 eiro apmērā. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!