Budžeta plānošana 2021.gadam: Ko darīt citādāk?

Jaunais gads nereti nāk ar kaudzi jaunu apņemšanos, kas ir apsveicami, taču to izpildīšana vai ieviešana reālajā dzīvē visbiežāk pieklibo vairākumam cilvēku. Daži no izplatītākajiem Jaunā gada mērķiem finanšu jomā mēdz būt tādas lietas kā efektīvāka budžeta plānošana, uzkrājuma veidošana, kā arī vispārēja finansiālās situācijas uzlabošana.

Šoreiz mēģināsim iedziļināties tieši budžeta plānošanas kategorijā, lai saprastu, kādas izmaiņas Jūs varētu ieviest savā ikgadējā finanšu plānošanas rituālā.

Budžeta plānošana dzīves kvalitātes uzlabošanai

Pirms ķeramies klāt pie dažām no izcilākajām budžeta plānošanas stratēģijām, jāsaprot, ka budžeta plānošana nav tikai nenozīmīgs finanšu pārskats, bet lielisks ieguldījums Jūsu nākotnē.

Iesāciet 2021.gadu ar sekojošo domu gājienu – jo sakārtotākas būs Jūsu finanses, jo kvalitatīvāka būs Jūsu dzīve! Jā, budžeta plāns ir viens no pakāpieniem ceļā uz dzīves kvalitātes latiņas pacelšanu. Tas palīdzēs Jums izšķirties par labu gudriem tēriņiem, kā arī spert soli tuvāk tik ļoti nepieciešamajiem iekrājumiem.

Stratēģijas pielietošana efektīvam rezultātam

Ja esat viens no tiem cilvēkiem, kas jau ir mēģinājis ietaupīt un veikt uzkrājumus, pielietojot personīgās zināšanas un finanšu plānošanas prasmes, taču Jūsu centieni nav rezultējušies ar ievērojamiem panākumiem, iespējams, ka tieši 2021.gads ir īstais laiks, lai iepazītos ar divām no visefektīvākajām budžeta plānošanas stratēģijām, proti, aplokšņu un prioritāšu stratēģiju.

● Aplokšņu stratēģijas principi

Aplokšņu budžeta plānošanas stratēģija būs vispiemērotākā tiem cilvēkiem, kuriem patīk savus ienākumus realizēt skaidras naudas veidolā. Lai ieviestu aplokšņu stratēģiju savā ikdienas dzīvē un sāktu ietaupīt līdzekļus, būs jāsāk ar ikmēneša tēriņu saraksta sastādīšanu.

Kad saraksts ir izveidots, laiks ķerties pie aplokšņu izmantošanas. Katru aploksni būs nepieciešams iedalīt konkrētam mērķim. Iezīmēšanas vajadzībām vislabāk  būtu izmantot marķieri, lai aploksnē ievietotās naudas mērķis būtu pietiekoši skaidrs un labi pamanāms.

Kā šī stratēģija var tikt pielietota ikdienas dzīvē? Tiklīdz kādā no aploksnēm līdzekļi būs izsīkuši, Jums būs jārīkojas atbildīgi un jāiedala līdzekļi konkrētam mērķim no citas aploksnes satura.

Aplokšņu stratēģija strādās lieliski arī gadījumā, ja vēlaties veikt nelielus uzkrājumus, jo, veicinot apdomīgu pirkumu veikšanu, mēneša beigās kādā no aploksnēm pavisam noteikti būs iekrājušies papildu līdzekļi, ko varēsiet likt lietā kāda jau sen iecerēta mērķa sasniegšanā.

● Prioritāšu stratēģijas principi

Ja aplokšņu stratēģija Jums neliekas gana piemērota Jūsu ikdienas paradumiem, izmēģiniet savus spēkus prioritāšu stratēģijas pielietošanā. Prioritāšu stratēģija ir balstīta uz prioritāšu noteikšanu, proti, tiem tēriņiem, kuri nav atliekami un ir būtiski Jūsu dzīves kvalitātes uzturēšanai pašreizējā līmenī.

Brīdī, kad esat noteicis, kur līdzekļus tērēsiet vispirms, jāpievēršas mūsdienīgajiem interneta bankas pakalpojumiem, kas piedāvā Jūsu naudu ‘salikt pa plauktiņiem’ Jūsu vietā. Kā tas strādā? Ieviešot automatizēto jeb regulāro maksājumu shēmu, Jūsu līdzekļi tiks ‘sakārtoti’, proti, ikmēneša izdevumi tiks apmaksāti automātiski un atlikusī summa būs pieejama tērēšanai pēc Jūsu ieskatiem. Jāatzīmē, ka prioritāšu stratēģija iet roku rokā ar finanšu plānošanas mobilajām aplikācijām, piemēram, ‘’Goodbudget’’ un ‘’Mint’’.

Lielisks palīgs finanšu nepietiekamības gadījumā

Jūsu izstrādātais budžeta plāns būtībā ir kā finanšu ceļvedis, kas nepieciešamības gadījumā atgādinās par Jūsu pažreizējās finanšu situācijas ietilpību. Brīdī, kad kādas konrētas ieceres realizēšanai līdzekļu uzreiz nepietiek, un Jums nākas meklēt atbildi uz jautājumu – aizņemties vai iekrāt naudu pašam, rūpīgi apdomājiet savas iespējas!

Kredīti internetā ir lielisks un mūsdienīgs risinājums, kas ne tikai atvieglos Jūsu finansiālo situāciju, bet arī kalpos kā izcils palīgs jaunu un līdz šim atliktu mērķu sasniegšanām, taču pirms galīgās izvēles izdarīšanas izvērtējiet savas iespējas aizdevumu laicīgi atmaksāt!