Darba meklēšana: Kā meklēt un atrast darbu ātri?

Neatkarīgi no tā, vai Jūs atlaida no iepriekšējā darba, pārceļaties uz citu vietu vai, piemēram, iepriekšējais darbs gluži vienkārši vairs neapmierina, situācijas, kad darbs nepieciešams ātri, ir neapskaužamas. Darba meklēšana ir sarežģīts process un daudzos gadījumos tas var aizņemt pat vairākus mēnešus. 

Diemžēl nav daudz iespēju, ko Jūs varētu darīt, lai paātrinātu šo procesu, tomēr esam apkopojuši dažus ieteikumus, kā darba meklēšanas procesā izvairīties no laikietilpīgiem šķēršļiem.

Esiet konkrēts

apzināties darba tirgu

Laiks ir vērtība vienmēr, arī tad, kad meklējat darbu, tādēļ netērējiet to, piesakoties uz darba vakancēm, kas Jūs interesē daļēji vai neinteresē vispār. Tā vietā veltiet laiku tam, lai izdomātu, kāda veida amats Jums patiešām interesē, un tad meklējiet darba vakances, kas atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām. 

Lai atvieglotu un paātrinātu procesu, meklēšanas vietnēs varat iestatīt konkrētus kritērijus, pēc kuriem varat atlasīt sev vēlamās darba vakances.

Izveidojiet saistošu pieteikumu

Cilvēks, kurš Jūs pieņems darbā, iespējams, Jūsu pieteikumam veltīs vien 5-7 sekundes, tādēļ tam jābūt saistošam. Pieteikuma vēstule, CV un motivācijas vēstule veido pamatīgu teksta apjomu, tādēļ pirms tam rūpīgi jāapdomā, kādu informāciju tajos iekļaut. Ņemiet vērā – katram amatam, uz kuru piesakāties, ieteicams rakstīt citādu pieteikumu. Izveidojiet īsu savas kvalifikācijas kopsavilkumu un nosakiet, kā Jūs plānojat palīdzēt uzņēmumam attīstīties.

 Ir svarīgi, ka Jūs atšķiraties no citiem kandidātiem, tādēļ apdomājiet savu ”odziņu”! Protams, svarīgi ir arī tas, lai pieteikums atbilstu visām valodas normām.

Esiet vienkāršs

Esat strādājis gadiem ilgi, neskaitāmas reizes mainījis darba vietas un ieņēmis daudz un dažādus amatus? Esat gan kāpis pa karjeras kāpnēm, gan piedzīvojis straujas karjeras lejupslīdes? Nav nekādas vajadzības uzskaitīt katru no šīm darba pieredzēm. Esiet vienkāršs! Pietiek, ka minēsiet pēdējās trīs darba vietas vai veiksiet pēdējo 5-7 gadu darba pieredzes uzskaiti, lai priekšnieks spētu skaidri saprast Jūsu darba pagātni. 

Esiet tāds, kāds esat – darba devējs nevēlas redzēt nepatiesu smaidu vai dzirdēt jau iepriekš rūpīgi sagatavotas atbildes. Tas, ko, Jūsuprāt, darba devējs no Jums sagaida, var pamatīgi atšķirties no tā, kāda ir patiesība, tādēļ godīga sevis prezentēšana ir labākais veids,  kā sevi pierādīt un ātri iegūt darbu, neliekot darba devējiem šaubīties par veikto izvēli.

Meklējiet nepārtraukti

Viens no laikietilpīgākajiem darba meklēšanas procesa aspektiem ir vakanču atlasīšana. Ja vēlaties to paātrināt, atlasiet divus līdz trīs uzņēmumus, kuros gribētu strādāt, un noteikti iestatiet paziņojumus, lai nepārtraukti būtu informēts par jaunākajām vakancēm. Tas viss ietaupīs Jūsu laiku, jo nebūs nepieciešams katru dienu pārskatīt vienu un to pašu vakanču sarakstu. Jo rūpīgāk meklēsiet, jo lielāka iespēja, ka darba atrašana prasīs maz laika!

Apdomājiet savu sociālo tīklu saturu

Šajā informācijas un tehnoloģiju laikmetā darba devēji un personāla atlases speciālisti aktīvi seko līdzi arī pretendentu sociālo tīklu profiliem. 

Kad meklējat darbu, apdomājiet, vai saturs, ko esat ievietojis un ar ko dalāties, ir atbilstošs, un turpmāk rūpīgi piedomājiet, pirms kaut ko publicējat! Sociālie tīkli ir lielisks kanāls, ar kura starpniecību parādīt darba devējam savu interesi un prasmes. 

Neatkarīgi no Jūsu pieteikuma, ja arī virtuāli sekojat uzņēmumiem, kurā vēlaties strādāt, tas noteikti paaugstinās Jūsu iespējas iegūt konkrēto vakanci.

Koncentrējieties uz ikvienu detaļu

Meklējot darbu, jāpievērš uzmanību daudz un dažādām detaļām. Izveidojiet sarakstu ar lietām, kas būtu jāzina un jāatceras saistībā ar konkrēto vakanci. Izpētiet cilvēkus, kas Jūs intervēs, apskatiet sociālos tīklus, apgūstiet uzņēmuma vēsturi un noskaidrojiet kādus interesantus faktus. 

Pirms dodaties uz interviju, varat sagatavot arī vairākus jautājumus, ko uzdot darba devējam. Protams, intervijas gaitā nav obligāti jāuzdod visi sagatavotie jautājumi, taču tie palīdzēs domāt pareizajā virzienā. Jo rūpīgāk gatavosieties, jo vairāk zināsiet, tādējādi pastāv lielāka iespēja, ka spēsiet pierādīt savu atbilstību konkrētajam amatam un veiksmīgi sasniegt karjeras kāpņu virsotni. 

Ieguldiet laiku

Darba meklēšana nav vienkāršs process, īpaši, ja vēlaties to izdarīt pēc iespējas ātrāk. Ja vēlaties ātri atrast jaunu darbu, jārēķinās ar to, ka meklēšanas procesā būs jāiegulda laiks un pūles. Ja Jums pašreiz nav darba, uzskatiet  darba meklēšanu par savu darbu un veltiet tam “darba” stundas. Ja pašreiz vēl strādājat, tad veltiet tik daudz laika, cik vien varat, tomēr atcerieties, ka pamata karjera un pašreizējie darba pienākumi ir Jūsu prioritāte.

Apzinieties situāciju un pielāgojieties

pieteikšanās vakancei

Iespējams, ka pieejamās darba vakances nav tas, par ko Jūs sapņojat, taču gadījumos, kad tuvojas rēķinu apmaksas datumi, un īpaši tad, ja Jums ir vēl neapmaksāts aizdevums, nekādā gadījumā nav jākaunas uz laiku uzņemties darbu, kurš neatbilst Jūsu kvalifikācijai. 

Lai ātri iegūtu darbu, svarīgi saprast un pieņemt, ka, visticamāk, Jums kādā ziņā nāksies upurēties. Piemēram, ja meklējat darbu finansiālu iemeslu dēļ un nauda nepieciešama steidzami, nāksies upurēt darba veidu. Apdomājiet tādas vakances kā viesmīlis, kasieris, administrators, jo tās ir aktuālas vienmēr. 

Esiet pārliecināts, nevis izmisis

Iespējams, pašreiz patiesi esat izmisis, jo nevarat atrast darbu, tomēr darba devējam tas nav jāzina. Paužot izmisuma pazīmes, Jūs pamatīgi riskējat, jo strauji zūd Jūsu vērtība. Tas ir kā sarkanais karogs, jo cilvēks, kurš Jūs pieņems darbā, noteikti brīnīsies, kādēļ Jūs tā steidzaties un nervozējat. Centieties saglabāt mieru un radiet iespaidu, ka esat pilnībā pārliecināts par to, ko darāt vai sakāt. Raksturs ir viens no faktoriem, kam personāla atlases speciālisti pievērš vislielāko uzmanību, un pašpārliecināts darbinieks ir liela vērtība!

Ja atrodaties neapskaužamā situācijā, kad ātri jāatrod darbs, centieties saglabāt mierīgu prātu. Ja darba meklēšana tiks sasteigta, pieļausiet rupjas kļūdas, kas gala rezultātā Jūs tikai un vienīgi ierobežos un visu palēlinās. Kamēr vien Jūs zināsiet, ko vēlaties, Jums būs rūpīgs plāns, motivācija un Jūs koncentrēsieties, veiksme būs Jūsu pusē!

Par spīti uztraukumiem, veltiet laiku sev – dodieties pastaigā, pagatavojiet savu iecienītāko maltīti, skatieties filmu vai satieciet draugus. Darba vakances nekur nepazudīs, tieši pretēji – to kļūst arvien vairāk. Mēs ticam, ka Jums izdosies atrast savām vēlmēm un vajadzībām piemērotāko darbu!