Darbs attālināti: Kā iekārtot savu darba telpu?

Darbs no mājām ir daudzu cilvēku sapnis, tomēr tas ir pilns ar izaicinājumiem. Pārslēgties no ‘’mājas režīma’’ uz ‘’daba režīmu’’ var būt ļoti grūti – īpaši, ja Jūsu ērtais dīvāns ir vien dažu soļu attālumā. Ko darīt, lai gūtu iedvesmu darbam? 

Lai gan var būt vienkārši iekārtoties dīvānā un pieņemt, ka tas tagad ir Jūsu jaunais birojs, produktivitātes uzlabošanai vajadzētu tomēr rūpīgāk padomāt par savu darba telpu. 

Darba efektivitāti palielināt palīdzēs atbilstoši iekārtota vide un aprīkojums. Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs iekārtot savu darba telpu.

Ergonomisks krēsls 

ergonomisks krēsls

Lai vēlāk nebūtu problēmas ar muguru un pašsajūtu kopumā, svarīgi izvēlēties ergonomisku krēslu. Ērts ergonomisks krēsls, kas paredzēts maksimālam jostas vietas atbalstam, palīdzēs mazināt muguras sāpes un ļaus Jums koncentrēties. Kā vēsta pētījumi, darbinieki, kuri sēž uz ergonomiska krēsla, mazāk saskaras ar negatīviem fiziskiem simptomiem, pieaug arī produktivitātes rādītāji. 

Labs biroja krēsls nemaksā maz – šim pirkumam var būt vajadzīgs, piemēram, patēriņa kredīts, tomēr ieguldījums noteikti ir tā vērts – gan pašsajūtas, gan produktivitātes ziņā. 

Kvalitatīvi skaļruņi vai austiņas 

Mūzika var palīdzēt relaksēties vai arī dot papildu enerģiju. Tā var arī uzlabot Jūsu produktivitāti

Kvalitatīvi skaļruņi vai austiņas var palīdzēt novērst apkārtējos trokšņus un labāk koncentrēties darbam. Izveidojiet atskaņošanas sarakstu ar savām iemīļotajām dziesmām un izvēlieties savām prasībām atbilstošākos skaļruņus vai austiņas – atkarībā no vajadzības. 

Galda lampa 

Vēl viena sakārtotas un produktīvas darba vides pazīme ir  funkcionāla galda lampa. Svarīgi arī, lai tās radītā gaisma nav pārlieku spilgta. Maigs starojums piešķir darba videi omulīgāku gaisotni, palīdz mazināt stresu.

Pētījumi liecina, ka dabiskas gaismas iedarbība dienas laikā pozitīvi ietekmē arī mūsu garīgo un fizisko veselību, tāpēc atveriet žalūzijas un ļaujiet gaismai plūst – Jūsu smadzenes jums par to pateiksies. No otras puses, darbs vāji apgaismotā vidē, kur galvenais gaismas avots ir ekrāni, apgrūtina acis – tas var izraisīt nogurumu, galvassāpes un neskaidru redzi.

Ergonomiska tastatūra 

Pēc ilgāka pie datora pavadīta laika vismazāk vēlēsieties saskarties ar sāpošām, saspringušām plaukstu locītavām. Pareizi izvēlēta tastatūra palīdzēs novērst gan šo, gan arī vēl lielākas problēmas. 

Piemērots darba galds 

Domājot gan par savu produktivitāti, gan veselību, svarīgi izvēlēties piemērotu galdu. Te svarīgi ņemt vērā gan dd, gan arī vajadzībām atbilstošus parametrus – galdam jābūt pietiekami lielam, lai uz tā ērti varētu novietot visu vajadzīgo. Ideāli, ja galds ir aprīkots ar vismaz dažām atvilknēm, kur varētu novietot visu darbam nepieciešamo, piemēram, dokumentus, rakstāmpiederumus un citas lietas. 

Tāfele pierakstiem 

Vēl viens risinājums, kā uzlabot produktiviāti un koncentrēšanās spējas, ir ieviest tāfeli radošiem pierakstiem vai atgādinājumiem. Tā ir viegli izmantojama un pārskatāma – apkārt vairs nemētāsies neskaitāmas piezīmju lapiņas, pie tāfeles tās visas būs vienkopus. Un varēsiet būt drošs, ka nepalaidīsiet garām svarīgāko. 

Telpaugi labākam garastāvoklim 

telpaugi

Telpaugi ir kaut kas vairāk nekā vienkārši jauki interjera elementi. Tie uzlabo gaisa kvalitāti, turklāt iedarbojas terapeitiski. Augi palīdz mazināt stresu, pārorientēt enerģiju, paaugstināt produktivitāti. 

Ja līdz šim ar telpaugiem Jums nav bijušas pārāk ciešas attiecības, izvēlieties tādus, kas ir izturīgi un neprasa īpašu kopšanu. 

Uzticams rūteris 

Viena no visvairāk satraucošajām lietām, strādājot no mājām, ir kļūdaina interneta savienojuma izveidošana. Tas neļauj Jums veikt savu darbu, un  pārtraukts wifi savienojums var sabojāt videozvanus. Būtisks jebkuras produktīvās darba vietas elements, bez šaubām, ir uzticams un ātrs bezvadu  rūteris uz kuru varat paļauties.

Ātrs dators 

Pilnīgi jauna datora jauda nav salīdzināma ne ar ko citu. Lapas ielādējas zibens ātrumā, un vairs nav nekādas kaitinošās gaidīšanas. Vai ir pienācis laiks vēlreiz piedzīvot šo apbrīnojamo sajūtu? Ja esat jauna portatīvā datora meklējumos, ņemiet vērā sava darba ikdienas prasības. Vai esat grafiskais dizainers, kuram vienlaikus jāstrādā ar vairākām lielām programmām? Vai varbūt Jūs esat programmētājs, kuram nepieciešams ātri sastādīt kodus? Pirms izdarāt izvēli, izvērtējiet šos faktorus.