Droša atpūta pie dabas Covid 19 laikā: 5 mazāk zināmas apskates vietas

Nav noslēpums, ka viens no labākajiem stresa un noguruma mazināšanas veidiem ir uzturēšanās svaigā gaisā. Šajā sarežģītajā laikā, kad katru dienu sastopamies ar dažādiem ierobežojumiem COVID-19 dēļ, ir grūtāk atrast drošus veidus, lai pavadītu laiku dabā. Par laimi, Latvijā ir daudz skaistu vietu, kur doties garās pastaigās. Šajā rakstā apskatīsim piecas mazāk zināmas apskates vietas, kuras apmeklēt, ja vēlies baudīt atpūtu pie dabas droši un bez lieliem cilvēku pūļiem.

Ogres Zilie kalni

Kā vēsta sena teika, reiz velns gājis uz Rīgu ar smagu smilšu maisu plecos, bet pa ceļam piekusis. Viņš izlēmis atgulties purvainā vietā un atpūsties. Tikmēr garām gājuši bērni, kas, vēlēdamies velnu izjokot, maisā izplēsuši caurumu. Velns pamodies, paņēmis maisu un turpinājis ceļu, nejūtot, ka smiltis birst laukā. Tā izbirušo smilšu vietā izveidojušās grēdas, kuras tagad zinām kā Zilos kalnus jeb Velna gultu.

Ogres Zilo kalnu parka teritorija aizņem lielu platību – 312 hektārus, kur sastopamas dažādas aizsargājamās augu sugas. Šajā teritorijā aktīvās atpūtas cienītājiem būs, ko darīt gan vasarā, gan ziemā. Šeit iespējams doties pārgājienos, piknikos, kā arī braukt ar velosipēdiem pa dažādu sarežģītību un garumu takām. Tāpat parkā ir 30 metrus augsts skatu tornis, kas darināts no koka, un no tā paveras skaists skats uz Ogri. Ziemas laikā teritorijā var slēpot, slidināties no kalna un izbaudīt braucienus ar suņu pajūgu.

Kaņiera ezera niedru taka

Daudzas Latvijas skaistākās vietas nereti ir apmeklētāju pārpildītas. Taču tas nenozīmē, ka pie mums trūkst citu vietu, kurp doties, lai izbaudītu mieru. Piemēram, Lapmežciemā esošais Kaņiera ezers ļauj izbaudīt skaistu dabu, klusumu un putnu vērošanu.

Doties pastaigā pa ezera niedru taku var jebkurā sezonā, un katrā gadalaikā šai vietai ir savs skaistums. Kaņiera ezers ir daļa no Ķemeru Nacionālā parka, un šeit mīt ļoti daudz dažādu putnu (vairāk nekā 200 sugu) un zivju. Pie takas izveidots arī putnu novērošanas tornis.

Kaltenes akmeņainā pludmale

Kurzemes piekrastē esošā akmeņainā pludmale izceļas ar savu neparasto ainavu, kuru veido daudzi dažāda lieluma laukakmeņi. Šeit var apskatīt arī Latvijas lielāko jūrakmeni – Grīļu dižakmeni. Tā apkārtmērs ir 15 metri, bet augstums – 2,4 metri. Interesanti, ka arī šī vieta saistīta ar teiku par velnu. Viņš reiz esot gājis no Zviedrijas uz Talsiem un nesis līdzi akmeņus, lai būvētu pakalnu. Velns lēnām gājis pa tumsu, un, kad pienācis rīts, dziedot gailim, tas bēdzis prom, izbārstot akmeņus pa zemi.

Kaltenes akmeņainā pludmale slavena arī ar to, ka šeit atrodas vairākus tūkstošus gadu veci Litorīnas laika jūras veidojumi ar molusku atliekām, kas ir aizsargājami. Pašā Kaltenē var apmeklēt arī pastaigu taku un skatu torni.

Lielais Liepu kalns

Ja dodaties uz Latgali, noteikti vērts piestāt Rēzeknes novadā esošajā Lielajā Liepu kalnā. Tā augstums ir 289,3 metri virs jūras līmeņa, kas šo kalnu padara par augstāko Latgalē un trešo augstāko Latvijā! 

Kalnā uzbūvēts Latvijas augstākais koka skatu tornis (34 metri) ar deviņām skatu platformām, no kurām var baudīt elpu aizraujošu ainavu. Rūpes par veselību COVID-19 laikā ir svarīgas, tādēļ uzkāpšana šajā tornī būs patīkams treniņš ar “saldo ēdienu”. No torņa augšas redzami vairāki ezeri, tai skaitā, Rāznas, kā arī meži un pakalni. 

Lielajā Liepu kalnā ir izveidota arī pastaigu taka ar atpūtas vietām piknikam.

Skaņākalna dabas taka

Vidzemes pusē kārtīgi izlocīt kājas varēsit, apmeklējot gleznaino Skaņākalna dabas taku Mazsalacā. Varēsiet pastaigāties pa laipiņām, tiltiņiem un takām gan kalnā augšā, gan lejā, apskatot skaisto Salacas upi un ne tikai. Kopumā taka ir aptuveni 3 km gara, un pastaigas laikā būs iespēja arī senos sarkanā smilšakmens segumus, kas pievilcīgi izskatās jebkurā gadalaikā.

Skaņākalna parkā redzamas dažādas ozolkoka skulptūras, tāpat var apmeklēt Velna alu un akmeni, Vilkaču priedi un daudzus citus interesantus objektus.

Ceram, ka šīs vietas Jūs iedvesmos doties aplūkot retāk dzirdētas un apmeklētas vietas Latvijā. Atcerieties, ka, ceļojot ar auto, vienmēr pārbaudiet sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Ja nepieciešami uzlabojumi vai svarīgu detaļu iegāde, noderēt var kredīts automašīnas remontam. Kā arī parūpējaties par drošu braukšanu ziemas laikā!