Dzīvesvietas maiņa – kā tā ietekmē Jūsu finanses?

Kādas finansiālas pārmaiņas Jūs sagaida, mainot dzīvesvietu?

dzīvesvietas miaņa

Neatkarīgi no tā, vai pārvākšanās notiek pirmo vai desmito reizi, daudzi piekritīs, ka dzīvesvietas maiņas process saistās ar zināmiem riskiem, dažādām grūtībām un uztraukumiem. Turklāt jārēķinās ar dažādiem izdevumiem, kas var rasties pārvākšanās gaitā vai uzreiz pēc tam.

Lai padarītu situāciju vienkāršāku, tai laicīgi jāsagatavojas, tādēļ šajā rakstā esam apkopojuši vairākas svarīgas lietas, kas Jums būtu jāzina par pārvākšanos un ar to saistītiem izdevumiem.

Kādā veidā plānojat pārvākties?

Pirmais solis, par kuru jāpadomā, plānojot dzīvesvietas maiņu, ir pārvākšanās procesa organizēšana, proti, kā Jūs transportēsiet savu iedzīvi. Vai Jums ir pieejams personīgais transports, vai arī palīdzēs draugi un paziņas? Varbūt plānojat nolīgt cilvēkus, kas veic šādus pakalpojumus?

Padomājiet, kurš no variantiem ir izdevīgāks, jo pirmajā gadījumā nāksies domāt par degvielas uzpildi, smagu mēbeļu un citu objektu pārnēsāšanu, savukārt otrais variants nozīmē to, ka Jūs samaksāsiet noteiktu summu, un par mantu pārvietošanu uztraukties nevajadzēs.

Iedzīves pakošana

mantu pārvietošana

Plīstošas mantas

Pēc tam, kad esat noskaidrojuši, kādā veidā visas Jums piederošās mantas tiks transportētas, ir pienācis laiks sākt visu pakot tā, lai būtu viegli un droši pārvietot. Noteikti pievērsiet uzmanību trauslu un plīstošu priekšmetu iepakošanai, izmantojot polsterējumu. Atcerieties, ka, piemēram, trauku saudzēšanai var izmantot dvielīšus un citus audumus.

Kastu sagādāšana

Vairums cilvēku dažādu lietu transportēšanai izmanto kartona kastes, kuras iegādājas par maksu, taču, ja vēlaties ietaupīt, varat jau laicīgi painteresēties, draugiem, radiem un paziņām – iespējams, viņi var palīdzēt, piedāvājot kartona kastes bez maksas.

Tāpat ir vērts pavaicāt par kastu pieejamību vietējos veikalos, kur tās katru dienu vairumā nonāk atkritumos. Ideālā gadījumā būtu ieteicams saglabāt dažādu ierīču oriģinālo iepakojumu ar polsterējumu, kas ievērojami atvieglos to transportēšanu.

Izdevumi jaunajā dzīvesvietā

Pirmie maksājumi

Pirms pārvākšanās vajadzētu padomāt arī par to, ar kādām izmaksām jārēķinās tūlīt pēc ievākšanās jaunajā mājoklī. Viena no šādām kategorijām varētu būt komunālie pakalpojumi, piemēram, ūdens, apkure un gāze, tāpat arī elektrība, internets, TV un citas vajadzības. Jau laicīgi noskaidrojiet, ar ko jāsazinās par šo pakalpojumu nodrošināšanu un apmaksas veikšanu.

Norēķināšanās par iepriekšējo dzīvesvietu

Tāpat nedrīkst aizmirst arī par to, ka pilnībā jānorēķinās par saņemtajiem pakalpojumiem līdzšinējā dzīvesvietā, kā arī jāpabrīdina par adreses maiņu/servisa sniedzēja maiņu/līguma laušanu un tamlīdzīgām situācijām, jo arī tās var būt saistītas ar papildu izmaksām.

Īres maksa

Tāpat jāņem vērā, ka pirms ievākšanās jaunajā mājoklī, piemēram, īrētā dzīvoklī, parasti tiek lūgts samaksāt īri mēnesim un priekšu, kā arī var tikt pieprasīts depozīts viena īres mēneša apmērā. 

Ar šiem izdevumiem noteikti jārēķinās jau laicīgi, tos iepriekš paredzot, taču, ja kādu iemeslu dēļ rodas izmaiņas un parādās jauni izdevumi, ārkārtas gadījumos palīdzēt var kredīts. Taču pret aizņemšanos vienmēr ir jāizturas atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt.

Galvenie faktori, kas ietekmē pārvākšanās izmaksas

pārvākšanās izmaksas

Katrs gadījums ir atšķirīgs, taču, lai būtu vienkāršāk aprēķināt to, kāda summa nepieciešama pārvākšanās procesam, jāņem vērā, ka to ietekmē vairāki faktori, tai skaitā:

Pārvākšanās pakalpojumu izmantošana

 Izvēloties mantu transportēšanu un pārnēsāšanu uzticēt firmai, kas veic šādus darbus, Jūs atvieglosiet savu ikdienu, taču arī vienlaikus palielināsiet izmaksas.

Iedzīves apjoms

Ne mazāk svarīgs aspekts ir tas, cik daudz mantu jāpārvieto. Vai Jums ir daudz lielu mēbeļu, sadzīves tehnikas un citu ierīču, kuru transportēšana ir sarežģīta? Tas viss var sadārdzināt pārvākšanās procesu.

Attālums

Nav šaubu, ka, jo garāks ir attālums starp Jūsu esošo un jauno dzīvesvietu, jo dārgāka būs pārvākšanās.