Dzīvokļa remonts – ar ko sākt?

Iegādājoties jaunu dzīvokli, mums ir iespēja izvēlēties tieši tādu mājokli, par kādu esam sapņojuši. Tiesa, tādu īpašumu, kas precīzi atbilstu visām mūsu vajadzībām un vēlmēm, ir grūti atrast, tādēļ nereti mērķa sasniegšanai nepieciešams veikt remontu. To, protams, visai bieži veic arī tie, kas savos mājokļos dzīvojuši jau vairākus gadus. Lai pārmaiņas izdotos veiksmīgi, ir vairāki soļi, kurus vajadzētu ievērot.

Dzīvokļa remonts – ar ko sākt? Turpinājumā esam aprakstījuši svarīgāko, kas noderēs, lai startētu remontdarbus un veiksmīgi tos pabeigtu. 

Pārziniet savas dzīvojamās ēkas noteikumus

dzīvojamās ēkas regulējumi

Pirms uzsākat remontdarbu īstenošanu, svarīgākais ir projekta izveidošana. Taču, lai projektu būtu iespējams pārvērst īstenībā, tam jāsaskan ne tikai ar Jūsu vēlmēm un vajadzībām, bet arī konkrētās ēkas īpašnieka noteikumiem un, iespējams, arī pašvaldības ierobežojumiem.

Atšķirībā no privātmājām remontdarbu veikšana dzīvokļos ietekmē arī citus ēkā dzīvojošos cilvēkus, tādēļ ar šāda veida darbībām parasti saistās virkne ierobežojumu. Tos noteikti vajadzētu noskaidrot, kā arī nepieciešams saņemt vajadzīgās atļaujas darbu veikšanai, ja tādas ir vajadzīgas.

Izveidojiet atbilstošu budžetu

Nav noslēpums, ka remonta izmaksas ātri vien var no mazas summas pārtapt par iespaidīgu skaitli. Tieši tādēļ, pirms darbu sākšanas arī ir nepieciešams izveidot pēc iespējas detalizētāku un realitātei pietuvinātu remonta budžetu. 

Katram posmam ieteicams iedalīt atsevišķu budžeta kategoriju, tāpat vajadzētu izveidot sarakstu ar prioritātēm, kurām tiks veltīts visvairāk naudas, kā arī tās nepieciešams paveikt pēc iespējas ātrāk.

Informējiet savus kaimiņus par plānotajiem darbiem

Vēl viena svarīga lieta, kas būtu jāizdara, uzsākot dzīvokļa remontu, ir aprunāšanās ar saviem kaimiņiem – gan tiem, kas dzīvo blakus, gan tiem, kas dzīvo augšējā vai apakšējā stāvā. Ideālā gadījumā būtu ieteicams informēt visus kaimiņus no Jūsu kāpņu telpas. 

Pastāstiet viņiem par saviem plāniem, kā arī to, kurās dienās un cik ilgi darbi notiks, ka var nākties sadzīvot ar troksni un to, ka kāpņu telpā pārvietojas strādnieki. Esiet godīgi pret saviem kaimiņiem, kā arī neaizmirstiet par iejūtību un sapratni. Draudzīgas attiecības ar kaimiņiem var būt izšķirošas nopietnās situācijās.

Atrodiet īsto komandu, kas paveiks darbus

Ja vien Jūs neesat profesionālis celtniecības un remonta darbos, vienam pašam tikt galā ar visiem uzdevumiem būs patiešām grūti. Tieši tāpēc jau laikus ir nepieciešams veikt izpēti, konsultēties ar radiem, draugiem un kolēģiem, palasīt atsauksmes, lai atrastu īstos meistarus, kas palīdzēs Jums sasniegt iecerēto. 

Atcerieties, ka Jūs strādājat pie sava mājokļa remonta, un Jums tajā būs jādzīvo, tādēļ arī komandai, kas veikt darbus, ir jābūt tādai, kas ciena Jūsu viedokli, izprot vīziju un zina, kā to sasniegt noteiktā laikā un par atbilstošu cenu.

Konsultējieties ar profesionāļiem

profesionāli meistari

Ļoti iespējams, ka Jums ir brīnišķīga stila izjūta un gaume, taču ir lietas, kuras nezinātājs nevar pats noteikt un izplānot. Tādēļ, kad projekti vēl ir tapšanas procesā, ieteicams aprunāties ar zinošiem speciālistiem, precizējot lietas, kas Jums nav pilnībā skaidras, vai arī noskaidrot, kāda būtu labākā izvēle konkrētajā situācijā, kādu risinājumu izvēlēties un tamlīdzīgi. Ja dodat priekšroku moderniem un stilīgiem risinājumiem, veltiet laiku, lai izpētītu, kādas ir galvenās interjera tendences, kas šobrīd ir modē.

Nosakiet termiņus

Ir svarīgi, lai visas remontā iesaistītās puses darbotos ar pilnu atdevi, tai skaitā, visi spējat vienoties par konkrētiem darāmo darbu termiņiem. Mēdz gadīties, ka remontdarbi dažādu iemeslu dēļ aizņem vairāk laika, nekā plānots, taču, ja jau pašā darbu sākumā būs noteikti konkrēti katra posma termiņi, pastāv daudz augstāka iespēja pabeigt darbus laikā.

Rēķinieties ar neplānotiem pavērsieniem

Ikviens, kurš uzsāk mājokļa remontdarbus, veic tos ar pozitīvām domām un cerībām, jo pēc iespējas ātrāk vēlamies redzēt lielisku rezultātu. Taču tajā pašā laikā nedrīkst arī aizmirst par to, ka mums jābūt reālistiem. 

Jo lielāks ir projekts, jo vairāk lietu var noiet greizi, vai arī var rasties dažādas neplānotas situācijas. Ar to ir jārēķinās, un visbiežāk šādi neparedzēti pavērsieni rada papildu izdevumus. Prātīgākais, ko šādā gadījumā darīt, ir laikus atvēlēt summu neplānotiem izdevumiem, taču, ja tas nav iespējams, nereti tiek izmantoti arī naudas kredīti, piemēram, kredīts remontam. Taču, pirms tam ir jāizvērtē savas iespējas atmaksāt.

Esiet pacietīgi un nebaidieties remontdarbu laikā uzdot jautājumus meistariem, lai saprastu, kas notiek un kā veicas ar uzdevumu izpildi. Jūs esat pelnījuši tikt informēti par to, vai visi darbi norit saskaņā ar plānu.

Vai esat gatavi sava dzīvokļa remontam?

Katrs no mums savā dzīvē laika gaitā attīstās un mainās, un arī Jūsu mājoklim ir jāpielāgojas šīm pārmaiņām. Efektīvs, pārdomāts un kvalitatīvi paveikts remonts ir labākais veikts, kā panākt, ka Jūsu dzīvoklis izskatās gluži, kā jauns, un arī sajūta, tajā atrodoties, ir pavisam cita.

Ceram, ka šie padomi Jums noderēs, un vēlam veiksmi plānu īstenošanās!