Galvenie faktori, kas ietekmē siltuma zudumu mājoklī

Siltums mājoklī ir ārkārtīgi svarīgs īpaši gada aukstajā sezonā, taču, ko darīt, ja, piemēram, par dzīvokli jāmaksā diezgan lieli apkures rēķini, taču siltums nav tāds, kā tam vajadzētu būt? Iespējams, problēma ir pašā mājoklī. Siltuma zudums var rasties dažādu faktoru ietekmē. 

Kam jāpievērš uzmanība, lai Jūsu mājoklī vienmēr būtu siltums?

Turpinājumā daži no galvenajiem faktoriem.

Logi – svarīgs, bet ne tik ietekmīgs faktors

Apdomājot siltuma zudumu mājoklī, cilvēki vispirms pievērš uzmanību logiem. Daudzos gadījumos rodas ideja visiem ierastos viena stikla logus aizstāt ar dubultstikliem, lai palīdzētu apturēt siltuma zudumus mājoklī.

Tomēr šajā gadījumā jāapsver divas pozīcijas – pirmkārt, kopējam stiklu biezumam nevajadzētu pārsniegt faktisko sienas biezumu. Parasti vispirms tiek nosiltinātas sienas un tikai tad var ķerties klāt logiem.

Otrkārt, dubults stiklojums ir ļoti dārgs, cilvēki tā ierīkošanai mēdz izmantot tādu iespēju kā aizdevums, neaizdomājoties, ka logi patiesībā manāmi neietekmē siltuma zudumu, ka tas nav pats labākais risinājums.

Sienas

Tiek uzskatīts, ka visvairāk siltuma zudumu mājoklī ietekmē sienas. Kopumā mēdz būt divu veidu sienas – mūra un bloka. Ar mūra sienām ir sarežģītāk – tām nav spraugu, kuras varētu aizpildīt, tādējādi mazinot iespējamo gaisa plūsmu. šādā gadījumā sienas nepieciešams iekšēji vai ārēji siltināt, kā rezultātā zaudējat oriģinālo estētiku vai zaudējat grīdas seguma platību. Tāpat tas ir diezgan dārgs process.

Savukārt, ja Jums ir bloka sienas, Jums nav jāuztraucas! Tā kā šīm sienām ir tukšas vietas, ir viegli novērst siltuma plūsmu, jo izolācijas materiāls tiek pildīts spraugās. Tas ir salīdzinoši lēti un atmaksājas ar uzviju, jo garantē pamatīgu siltuma saglabāšanu.

sienas

Ikviena sprauga

Caurvējš, ko dzirdam mājoklī, diemžēl visbiežāk tiek ignorēts. Spraugas netiek uztvertas nopietni, taču patiesībā to mēdz būt daudz un pamatīgas, radot tikpat lielu siltuma zudumu kā sienas. Pa tām ne tikai izplūst siltais gaiss, bet papildu tam arī ieplūst aukstais gaiss.

Lai atbrīvotos no spraugām un novērstu caurvēju, nepieciešams tās aiztaisīt ar piemērotu celtniecības materiālu, līstēm vai jebko citu, kas aizsedz nevēlamo caurumu.

Grīda

Stāvēt uz aukstas grīdas ir nepatīkami ikvienam. Labā ziņa – arī to pavisam viegli iespējams novērst! Siltināta grīda, lai arī pavisam maz, tomēr ietekmē siltuma plūsmu. Viens no vieglākajiem veidiem, kā to nosiltināt – paklājs. Tas aiztur ikvienu iespējamo plūsmu un garantē, ka radiatori turpmāk spēs nodrošināt siltu grīdu.

Protams, lai vēl vairāk saglabātu siltumu, iespējams mainīt grīdas segumu, pievienot elektriskos grīdas sildītājus, u.c. Taču, kā jau noskaidrojām, visvairāk siltuma mūsu mājokļiem atņem sienas, tādēļ primāri jādomā tieši par tām!

Neapdomāta rīcība

Lai arī siltuma zudumu ietekmē daudz un dažādi faktori, vairāk par visu esam atbildīgi mēs paši. Ņemiet vērā – jo mazāki siltuma zudumi, jo mazāk enerģijas nepieciešams, lai apsildītu mājokli. Ja ievērosiet visus pamata principus, pamatīgi mazināsies ne tikai siltuma zudums, bet arī kopējās tā izmaksas.

Pievērsiet uzmanību tam, kā un cik bieži Jūs, piemēram, atverat logus. Lai arī šķietams sīkums, šī izšķērdība rada pamatīgus siltuma zudumus, jo apkures sistēma nespēj nodrošināt siltuma saglabāšanu, ja telpā nepārtraukti ieplūst auksts gaiss. Iemesls, kādēļ cilvēks mēdz atvērt logus, ir vēdināšana – atcerieties, ka iespējams atvērt logu tam paredzētā režīmā, taču jebkurā gadījumā neaizmirstiet pēc kāda laika to aizvērt!