Idejas un ieteikumi papildu darbam vakaros

Nepilna laika darbi nav domāti tikai studentiem.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat iespējas, kā papildināt savus pamata ienākumus, vēlaties nopelnīt naudu atvaļinājumam vai Jums steidzami jāapmaksā kredītlīnija, papildus darbs ir lieliska opcija, kā apmierināt savas vēlmes un vajadzības. Ja pa dienu veicat savus pamata darba pienākumus, labākais laiks papildu darbam ir vakars!

Vakaru darbi no mājām

darbs vakaros

Privātskolotājs

Tā kā strauji attīstās modernās tehnoloģijas, arvien aktuālāks kļūst darbs no mājām. Varbūt Jums ir kāds hobijs vai profesionālas prasmes, kurās varat dalīties ar citiem? Privātās lekcijas un nodarbības ir lielisks veids, kā pelnīt Jums ērtā laikā un vietā, jo tehnoloģijas sniedz iespēju mācīt citus tiešsaistē, izmantojot videokonferences. Mācības tiešsaistē ir elastīgas, jo varat ietaupīt laiku un ceļa izdevumus, turklāt varat strādāt ar cilvēkiem dažādās laika joslās, kas ļauj sasniegt lielāku auditoriju. 

Autors

Viena no lielākajām rakstīšanas priekšrocībām, izņemot pilnīgu elastību, ir tā, ka ir ļoti daudz veidu, kā rakstīt, un dažādas nozares, par ko rakstīt. Jūs varat rakstīt personīgo emuāru, kļūt par ārštata satura veidotāju, piestrādāt par žurnālistu. Iespēju ir daudz un tās ir dažādas – varat pievērsties viena veida rakstīšanai vai arī veikt vairākus darbus reizē. Piemēram, varat rakstīt savu emuāru un tajā pašā laikā piedāvāt savus autora pakalpojumus arī citiem. 

Pārdevējs

Vai esat radošs un regulāri izgatavojat kaut ko jaunu? Ja radāt unikālas lietas, tādas kā rotaslietas, gleznas, apģērbu utt., varat pārvērst savu hobiju par darbu un ienākumiem.  Pašizgatavotās preces varat izvietot un pārdot tiešsaistē, piemēram, tādā pārdošanas vietnē kā eBay

Sociālo tīklu menedžeris

Arvien attīstoties tehnoloģijām, aktuālāks kļūst tāds termins kā medijpratība. Sociālie tīkli kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, radot jaunas darba vakances. Viena no tām – sociālo tīklu menedžeris.  Sociālo tīklu menedžeri izstrādā sociālo mediju plānus, plāno un veido kampaņas. Tāpat menedžera uzdevumos ietilpst saziņa ar auditoriju, klientu apkalpošana un reklāma. Turklāt Jums nav obligāti jākļūst par lielo mediju menedžeri, jo mūsdienās iespējams pelnīt arī ar saviem sociālo tīklu profiliem.

Pavārs/konditors

Ja Jums padodas gatavot, arī tā ir lieliska iespēja nopelnīt! Viens no veidiem, kā pelnīt – cepot kūkas. Ne visiem piemīt prasme gardi gatavot un ne visiem ir laiks, lai, piemēram, uzceptu svētku kūku, tādēļ noteikti atradīsies kāds, kam interesēs Jūsu pakalpojums. Iespējams, Jums ir kāda īpašā recepte vai kulinārijas noslēpums, kas kādu dienu palīdzēs vakara darbu pārvērst veiksmīgā biznesā.

Datu ievades speciālists

Iespējams, šis nav sevišķi aizraujošs darbs, tomēr datu ievade ir stabils un elastīgs ienākumu avots. Parasti datu ievades speciālistiem tiek maksāts par veikto ierakstu (kolonnu vai rindu) skaitu, nevis tiek noteikta stundas likme, kas nozīmē, ka to iespējams darīt ikvienā brīvajā mirklī. Jo vairāk izdarīsiet, jo vairāk saņemsiet. Ievadot datus, Jūsu atrašanās vieta nav svarīga- galvenais, lai Jums ir dators un interneta savienojums.

Citi vakaru darbi

Uzkopšanas speciālists

Ja esat rūpīgs un protat ātri un kvalitatīvi uzkopt, profesionāli tīrīšanas pakalpojumi var kļūt par ienesīgu nepilna laika biznesu. Uzkopt iespējams gan privātmājas, gan komerctelpas. Šī ir sfēra, kas nekad nezaudēs savu aktualitāti un pieprasījumu, jo visi vēlas dzīvot un strādāt tīrā un kārtīgā vidē, taču ne visiem ir laiks, lai nodrošinātu šādu vidi!

Palīgstrādnieks

Interneta vidē parādās arvien vairāk sludinājumu, kuros tiek meklēti praktiski un daudzpusīgi cilvēki. Pamēģiniet piedāvāt saimniecības un remontdarbu pakalpojumus! Ir daudz un dažādi darbi, kuru izpildei cilvēkiem trūkst zināšanu vai gluži vienkārši nav laika. Apdomājiet konkrētu specifiku un nozari – varbūt varat piestrādāt par automehāniķi? Teju ikvienam no mums ir personīgais auto, kam ik pa laikam nepieciešama profesionāla aprūpe.

Tulks

Ja protat kādu svešvalodu, darbs Jums ir garantēts! Notiekot straujai globalizācijai, tulkošanas pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki. Pārsteidzoši, taču, kad Rīga kļuva par Eiropas galvaspilsētu, bija vērojams pat divkāršs tulku pieaugums. Tomēr, ja vēlaties piestrādāt par tulku, esiet uzmanīgs – tas ir nopietns darbs, kam nepieciešami profesionāli kursi un arī reģistrācija. Tulks, kam nav izglītības dokumenta, var strādāt vien, lai tulkotu informāciju privātām cilvēku vajadzībām.

Piegādātājs

Ja Jums ir savs auto un Jums patīk ar to pārvietoties, varat piestrādāt par piegādātāju jeb kurjeru. Ir daudz un dažādas nozares, kurām nepieciešami piegādātāji, lai pievestu cilvēkiem pārtiku, ziedus, apģērbu un jebko citu, ko klients var saņemt, neapmeklējot veikalu. Turklāt šim amatam ir arī lieliskas priekšrocības – auto apdrošināšanas atlaides, degvielas atlaides, reizēm pat bezmaksas preces. 

Treneris, uztura speciālists

Daudzi uzskata, ka, lai strādātu par treneri vai uztura speciālistu, nepieciešama speciāla izglītība, taču tā nav – citos gadījumos vienkārši sporta entuziasti ir daudz profesionālāki par tiem, kas ieguvuši konkrēto kvalifikāciju. Atkarībā no savām prasmēm, varat sniegt individuālas un/vai grupas nodarbības kā personīgais treneris vai dalīties savās zināšanās par uzturu. Mūsdienās cilvēki arvien biežāk sāk domāt un interesēties par veselīgu uzturu un aktivitātēm, taču, tā kā šie pakalpojumi ir salīdzinoši dārgi, daudzi tos neizmanto. Piedāvājiet saviem klientiem kādas atlaides un Jūs noteikti spēsiet veiksmīgi realizēties!

Kas jāapdomā, pirms uzņematies papildu darbu?

papildu darba iespējas

Ko Jūs vēlaties un varat?

Pirms sākat meklēt darbu vakariem, rūpīgi apdomājiet, kāda veida darbu Jūs vēlaties un varat darīt. Galvenokārt nepieciešams noteikt, kādā nozarē vēlaties atrast darbu, tomēr svarīgi ir arī citi faktori – Cik daudz laika varēsiet veltīt darbam?  Vai meklējat darbu tikai vakaram vai tomēr līdz rītam? Uz cik ilgu laiku Jums nepieciešams darbs vakariem? Ir daudz un dažādi sludinājumi, kuros tiek piedāvāts papildus darbs vakaros, tādēļ apskatiet un izanalizējiet katru sludinājumu, kas Jūs kaut mazliet ieinteresē!

Vai to iespējams apvienot ar pamata darbu un citiem pienākumiem, vajadzībām?

Izturieties pret papildu darbu kā pret pilnas slodzes darbu. Apdomājiet, kāds ir Jūsu dienas darbs – vai papildu darbs tam netraucēs? Vai Jums būs laiks atpūtai un ēdienreizēm? Vislabāk, protams, ja tas ir darbs no mājām, kas ir elastīgāks, tomēr tā tas ir ne vienmēr. Ja nespēsiet veiksmīgi realizēt abas lomas, var gadīties, ka ar laiku Jums trūks laika, spēka un vēlmes veikt papildu darbu.

Vai tas apmierinās Jūsu finansiālās vajadzības?

Ja esat secinājis, ka vajadzības pārsniedz Jūsu iespējas un tādēļ nepieciešams vakara darbs, apdomājiet, vai vakara darbs patiesi atmaksāsies. Vai tas ir darbs no mājām vai tomēr būs transporta izdevumi?

Izveidojiet aptuvenu mēneša izdevumu sarakstu, apkopojiet savus ienākumus un seciniet – vai papildu darbs patiesi nepieciešams? Jāsaprot, ka ne visi spēj veiksmīgi realizēt papildu darba pienākumus, tādēļ, ja Jūsu pamata ienākumi apmierina Jūsu finansiālās vajadzības, apdomājiet šo soli īpaši rūpīgi!