Ieteikumi, kā finansiāli sagatavoties svētkiem

Bieži vien svētki šķiet tik tālu, līdz attopamies, ka tie jau ir klāt! Laika, lai tiem sagatavotos, ir pietiekami daudz, taču vairums to dara vien pēdējā brīdī. Tad parādās stress, jo steigā jāmeklē dāvanas, jādomā par viesu uzņemšanu un mielastu, jāieplāno izklaide, turklāt tas viss prasa lielu finansiālo ieguldījumu, radot finanšu slogu.

Kā svētkos iepirkties gudri un nepārtērēties?

Lai atvieglotu Jums šo procesu un mazinātu finanšu slogu, sniedzam ieteikumus, kā finansiāli sagatavoties svētkiem.

Veidojiet iekrājumus

Veidot papildu iekrājumus, lai iegādātos dāvanas, pārtiku mielastam, svētku tērpus u.c., vienmēr ir laba doma. Ja vēl neesat iekrājis, noteikti sāciet to darīt tūlīt pat. Vēl nav par vēlu!

Padomājiet, cik Jūs aptuveni mēdzat iztērēt, gatavojoties svētkiem. Pēc tam katru nedēļu vai mēnesi atlieciet malā konkrētu summu, ievietojot to aploksnē, krājkasē vai kur citur. Vienmēr domājiet par finansēm laicīgi – tas atvieglos kopējo slogu.

Parūpējieties par budžetu

dāvanu budžets

Gatavojoties svētkiem finansiāli, budžets kļūst par neatņemamu vajadzību. Tas ir pats efektīvākais rīks, ar kura palīdzību kontrolēt svētku tēriņus. Īpaši tad, kad ir radies svētku noskaņojums, var rasties arī neizmērāms kārdinājums iegādāties nevajadzīgo.

No sākuma definējiet tēriņus, izveidojot sarakstu ar vajadzībām – lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti, pierakstiet itin visus paredzētos tēriņus. Neaizmirstiet iekļaut sarakstā arī slēptos izdevumus, tādus kā pārtika, rotājumi un ceļa izdevumi, kas rodas, apciemojot radus un draugus. Tikai tad, kad izveidots saraksts, varat reālistiski spriest par to, cik daudz varat atļauties tērēt.

Gatavojiet dāvanas pats

Patstāvīgi gatavota dāvana ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu, taču tajā pat laikā – piešķirt dāvanai īpašu noskaņu. Glīta saldumu paciņa, paštaisītas ziepes, ķermeņa skrubis, karameles, utt. – šajā gadījumā viss atkarīgs no Jūsu idejām un skatījuma par to, kādai būtu jābūt svētku dāvanai.

Ikvienam ir patīkami saņemt dāvanu, redzot, ka cilvēks ir centies un ieguldījis savu laiku, mīlestību, lai to izveidotu. Šādas dāvanas saņemt ir daudz patīkamāk, nekā dārgas, veikalos pirktas lietas, kas tiek dāvinātas teju katram.

Gatavojiet pats

gatavošana

Ne tikai dāvanas, bet arī svētku galda klāšana sastāda vienu lielu izdevumu daļu. Izplānojiet ēdienkarti jau laicīgi un iegādājieties to, kas Jums vajadzīgs, cik agri vien iespējams. Tas ļaus ietaupīt un nodrošinās, ka Jums nevajadzēs doties uz veikalu brīdī, kad tur būs burzma.

Nebaidieties aicināt viesus ierasties ar saviem groziņiem – viņi noteikti labprāt palīdzēs un novērtēs Jūsu centību.

Tērējiet apdomīgi

Nepakļaujieties svētku priekam un vilinošajām akcijām – tā vietā pretojieties vēlmei nevajadzīgi tērēt naudu. Daudz labāk ir tērēt apdomīgi un iegādāties vien nepieciešamo, nevis sagaidīt Jauno gadu ar finansiālām grūtībām.

Tomēr, ja Jums pēc svētkiem trūkst naudas un vēlaties aizņemties, pārliecinieties, ka pēc tam varēsiet konkrēto summu atmaksāt. Arī aizdevums nav paredzēts ikdienas tēriņiem, tādēļ rūpīgi apdomājiet, vai tas tiešām nepieciešams.

Meklējiet izdevīgākos piedāvājumus

Vēl viens ieguvums, plānojot svētkus laicīgi, ir tas, ka Jums ir daudz laika atrast labākos piedāvājumus. Tas varētu būt iemesls nomainīt savu iemīļotāko iepirkšanās vietu pret veikalu, kas vēl nekad nav apmeklēts – iespējams, tieši tur ir izdevīgas cenas dāvanai, ko esat noskatījis kādam draugam vai radiniekam.

Tas, ka spējat atrast labākos piedāvājumus, tiešā veidā ietekmē vispārējos svētku tēriņus, jo tie manāmi samazinās. Esiet gudri un veltiet svētku plānošanai vairāk laika, nekā parasti – tas noteikti padarīs svētkus finansiāli izdevīgākus!