Investīcijas izglītībā – vai prātīga doma?

Dzīves līmenis mainās ļoti strauji, tāpat arī prasības mums pašiem pret sevi un citiem pret mums. Bet, vai izglītība tiešām ir tas, ko mūsdienās novērtējam un vai to aizvien pieprasa darba devēji?

Vai ir vērts papildināt zināšanas un mācīties?

Ir darba vietas, kur tik tiešām pietiks ar vidējo vai vidējo profesionālo, vai pat pamata izglītību, tomēr augstākā izglītība vai dažādi kursi ir darba devēju novērtēti, jo tie parāda, ka cilvēks ir entuziasma, ideju pilns, mācījies, veltījis brīvo laiku kaut kā jauna apgūšanai, iedziļinājies jomā un ir gatavs sevi attīstīt un uzlabot prasmes. Bez šaubām labi darbinieki ir tie, kurus darba devēji arī vēlas pieņemt savā komandā.

Ieguldījums izglītībā ir ārkārtīgi vērtīgs. Izglītība ir kā mūžīgs nodrošinājums, kā gaisa spilvens – ja mēs mākam valodas, mums ir atslēga, ar kuru var atslēgt daudzas durvis; ja mums ir laba izglītība – visa pasaule ir vaļā.

Kādēļ vērts studēt vai apmeklēt kursus?

Jāatceras, ka izglītība nenozīmē tikai augstākā līmeņa izglītību. Arī kursi un dažādas apmācības var būt labs veids, kā sevi attīstīt, nostiprināt esošās un iegūt papildu zināšanas, un uzlabot prasmes.

1. Ieraksts CV un plašākas darba iespējas

Nav noslēpums, ka darba devēji pieņem darbā cilvēkus ar atbilstošākajām zināšanām, prasmēm un pieredzi. Ja Jūs plānojat mainīt darba vietu vai atrast labāk apmaksātu darbu, ir svarīgi gūt zināšanas, kas Jūs izcels citu kandidātu vidū.

Mūsdienās iespējams mācīties ne tikai klātienē, bet arī tiešsaitē. Turklāt šādā veidā attālināti var ne tikai mācīties kursos, bet pat apgūt augstāko izglītību.

Ja esat atradis interesējošos kursus, taču Jums pietrūkst personīgo finanšu uzreiz, kredīts izglītībai var palīdzēt, taču pirms pieteikšanās izvērtējiet savu maksātspēju!

2. Jaunākās aktualitātes

Neatkarīgi no tā, vai plānojat mācīties pēc ilgākas bezdarbības vai jau uzreiz pēc maģistra grāda iegūšanas, tā kā kursus vada jomas speciālisti, tā ir iespēja uzzināt jaunākās aktualitātes konkrētajā jomā. Pasniedzējs sniegs ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī pastāstīs par savu pieredzi, kas vēlāk arī Jums palīdzēs nepieļaut kļūdas vai tieši otrādi – sekot veiksmīgiem piemēriem.

Un tas var būt noderīgi arī, ja tomēr nolemjat mainīt un izvelēties kādu, iespējams, pieprasītāku profesiju.

komunikācija

3. Jauni kontakti

Kursi un studijas visbiežāk notiek grupās, kas nozīmē, ka Jums ir iespēja iepazīties ar citiem domubiedriem. Nereti tie ir cilvēki, kuriem jau ir bijusi pieredze praktiski darbojoties. Tas nozīmē to, ka arī no viņiem varat mācīties. 

Turklāt jaunas iepazīšanās nevienam nav traucējušas. Varbūt nākotnē radīsies jaunas sadarbības iespējas.

4. Pašdisciplīna

Bieži vien jau pāris mēnešus pēc tam, kad esam sākuši strādāt, esam aizmirsuši, kā tas ir – mācīties. Mācīšanās process nav tikai skolas apmeklēšana. Investīcijas izglītībā un mācības ir arī laika plānošana, režīms, sava darba organizēšana, lai iekļautos termiņos, noteikumi – pašdisciplīna. Jūs attīstāties, turklāt atsakāties no bezjēdzīgas laika pavadīšanas.

Līdz ar pašdisciplīnu Jūs attīstāt arī neatlaidību, centību un gribasspēku, kas virza uz mērķu piepildīšanu, piemēram, augstākas atzīmes iegūšanu, taču ne tikai skolā, bet arī turpmāk dzīvē.

Mācoties Jūsos rodas vēlme iekļauties starp pārējiem, varbūt – būt labākam, pierādīt sevi. Tā ir lieliska iespēja sevi disciplinēt un attīstīt vēl daudz citu prasmju un rakstura īpašību.

5. Komunikācijas prasmes un konfliktsituāciju risināšana

Spēja pielāgoties dažādiem apstākļiem un sarunas partneriem, lai sasniegtu sev vēlamu rezultātu, ir ļoti svarīga, īpaši, ja ikdiena, piemēram, darba vietā būs jāpavada komunicējot ar cilvēkiem.

Iepazīstiet cilvēku tipus

Kā zināms, cilvēkus iedala introvertos un ekstravertos, lai gan “tīrus” introvertus vai ekstravertus ir grūti sastapt, jo parasti cilvēki apvieno sevī abus rakstura tipus.

Introverti cilvēki bieži vien ir noslēgti sevī, nereti komunikācija ar citiem, īpaši vēl neiepazītiem cilvēkiem, var sagādāt grūtības. Viņi ir labāki klausītāji, nekā runātāji. Savukārt ekstravertiem cilvēkiem patīk būt uzmanības centrā un sarunāties ar citiem, iepazīties.

Izkopiet savu runas prasmi

Mūsdienu pasaulē, kad, šķiet, bez komunikācijas arī darba vietā neiztikt, šī prasme ir jāattīsta, un gan ekstravertiem, gan introvertiem ir ko mācīties. Un būšana starp cilvēkiem, arī kursa biedriem, kuri, visticamāk, ir raksturos atšķirīgi, ar dažādu pieredzi un zināšanām, ir iespēja izkopt savu runas stilu, saprast, kā veidot pirmo iespaidu par sevi, izprast un iemācīties sastrādāties ar dažādu tipu un temperamentu cilvēkiem. 

Papildu tam visam Jūs varat iemācīties arī to, kā risināt un novērst dažādas konfliktsituācijas, pārvarēt stresu un uztraukumu.

izglītības nozīme

Izglītība – ieguldījums sevis attīstībā

Jebkura veida zināšanu apguve un pieredzes gūšana ir ļoti vērtīga, jo māca ne tikai redzamās lietas, bet arī attīsta Jūs kā cilvēku.

Secinājums

Mācieties, studējiet, apgūstiet jaunas prasmes! Ne visi mācās, lai ieņemtu augstus amatus. Daudzi vienkārši mācās sev – lai pilnveidotos.

Izglītība ir zelts, kuru mums neviens nevar atņemt. Tas ir ieguldījums, kas vienmēr liks par sevi manīt – tieši mācoties mēs iegūstam jaunus draugus un paziņas, dibinām darījumu kontaktus, kas noderēs nākotnē. Viss nenotiek uzreiz, dažkārt vienkārši vajag apbruņoties ar pacietību.