Investīcijas izglītībā – vai prātīga doma?

Mūsdienās izglītībai ir milzīga vērtība. Ja agrāk, lai strādātu vidusmēra darbu, pietika ar vidējo vai vidējo profesionālo izglītību, tad šodien minimālā prasība jau ir bakalaura grāds vai vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība. Darba devēji vēlas strādāt ar profesionāļiem, ar cilvēkiem, kas ir studējuši, iedziļinājušies specialitātē un prot runāt un uzstāties.

Investējiet izglītībā – tā ir investīcija Jūsu labklājībai

Lai iegūtu augstāko izglītību, savs laiks patiešām jāvelta studijām, grāmatām un pētījumiem, toties jāiegulda arī finansiāli līdzekļi. Maksājums par augstāko izglītību ir sākot no 170 EUR mēnesī Latvijas vadošajās augstskolās, ja izdalām maksājumus pa mēnešiem. Gada maksas atšķiras. Vien daļa studentu spēj apmaksāt savu izglītību bez aizdevēja palīdzības.

Aizdevums izglītībai – pirmais lielais ieguldījums savā nākotnē

aizdevums

Bieži vien jauniem cilvēkiem pirmā saskare dzīvē ar kredītiem ir tieši tad, kad nepieciešams aizdevums izglītībai – kredīts studijām. Jaunietis rūpīgi izskata un izvērtē, kur vēlas studēt un tad dodas pie aizdevēja, kurš īsteno sapni par studijām.

Lai apmaksāt studijas, var izmantot patēriņa kredītu, kuram var pieteikties šeit. Patēriņa kredīts privātpersonām ir populārs kredīta veids Latvijā, jo tas noder dažādās dzīves situācijās – kad jāmaksā par mācībām, jāapmaksā ārstniecības izdevumi u.c.

Aizdevēji irlabvēlīgi, kad runa ir par jaunajiem censoņiem, kas vēlas studēt un pilnveidoties. Latvijai ir nepieciešami jauni un centīgi speciālisti, tāpēc noteikumi jauniešiem no bankām kā Swedbank, SEB vai Citadele ir ļoti patīkami un elastīgi bez “zemūdens akmeņiem”. Studentiem pieejamas iespējas ne tikai apmaksāt ar kredīta palīdzību studiju maksu, bet iegūt arī kredītu ikdienas izmaksām – dzīvošanai studiju laikā un citiem tēriņiem. Protams, pirms tam šī iespēja ir rūpīgi jāizvērtē, jo tas ir ļoti atbildīgs solis un saistības.

Bez izglītības neiztikt

izglītības nozīme

Dzīves līmenis mainās ļoti strauji, tāpat arī prasības mums pašiem pret sevi un citiem pret mums. Izglītība ir tas, ko spējam sev dāvāt kā milzīgu ieguldījumu savā nākotnē. Arī savu bērnu nākotnē. Atbildīgiem vecākiem vajadzētu atbalstīt savus bērnus, lai kāda būtu viņu izvēle – studēt medicīnu P.Stradiņa medicīnas koledžā vai R.Stradiņa universitātē vai mākslu Rīgas mākslas skolā vai Jūrmalas mākslas skolā, apmeklēt dažādus īsus kursus, vai pavadīt vairākus gadus augstskolas solā. Prieks par tiem vecākiem, kas jau kopš bērna dzimšanas veido uzkrājumu nākotnei, izglītībai.

Īstās profesijas izvēle

Mūsdienu jauniešiem ir lielas ambīcijas. Viņi visi vēlas ieņemt vadošus amatus, kad pabeiguši studijas. Tomēr tas nebūt nav tik vienkārši. Latvijā ir problēmas ar darba spēku tieši zemākajā un vidus līmenī – mums trūkst vidēja līmeņa darbinieku: IT speciālisti, inženieri, medmāsas. Diemžēl, bieži vien, uzsākot studijas, jaunieši neizanalizē to, kādas profesijas būs pieprasītas nākotnē – ne tikai tad, kad būs pabeigtas studijas, bet arī pēc pieciem un desmit gadiem. Jaunieši ir pilni entuziasma, svaigu zināšanu un ideju, lai tās īstenotu labi atalgotā amatā, lai ātrāk apmaksātu savu aizdevumu par mācībām un uzsāktu patstāvīgu dzīvi.

Lai vai kā, ieguldījums izglītībā ir ārkārtīgi vērtīgs. Izglītība ir kā mūžīgs nodrošinājums, kā gaisa spilvens – ja mēs mākam valodas, mums ir atslēga, ar kuru var atslēgt daudzas durvis, ja mums ir laba izglītība – visa pasaule vaļā.

Zināšanas nekad nevar būt par daudz

Mācieties, studējiet, apgūstiet jaunas prasmes. Ne visi mācās, lai ieņemtu augstus amatus. Daudzi vienkārši mācās priekš sevis, lai iegūtu zināšanas, lai papildinātu esošās un lai patstāvīgi pilnveidotos. Izglītība ir zelts, kuru mums neviens nevar atņemt. Tas ir ieguldījums, kas vienmēr liks par sevi manīt – tieši mācoties mēs iegūstam jaunus draugus un paziņas, dibinām darījumu kontaktus, kas noderēs nākotnē. Viss nenotiek uzreiz, dažkārt vienkārši vajag apbruņoties ar pacietību.