Jaunais gads ar jauniem mērķiem – ko darīt, lai tos īstenotu?

Kā tajā teicienā “jauns gads, jauna dzīve”, daudzi cilvēki Jauno gadu sagaida ar izveidotu apņemšanos un mērķu sarakstu, ko tad nākamajā gadā piepildīt. Tomēr nereti jaunā gada apņemšanās jau pirmajās janvāra dienās izzūd slinkuma vai kādu citu apstākļu dēļ.

Kā realizēt savas Jaunā gada apņemšanās?

Lai paredzētos mērķus īstenotu, esam sagatavojuši dažus noderīgus padomus – par tiem arī turpinājumā.

Izvēlieties reāli piepildāmus mērķus

Ja mērķis ir reāli piepildāms, to būs vieglāk sasniegt un īstenot. Piemēram, mērķis sakrāt naudu jaunai mašīnai, ledusskapim vai pat ceļojumam ir īstenojams. Savukārt mērķis Jaunajā gadā nopelnīt 10 miljonus varbūt ne tik ļoti. 

Protams, ir jauki, ja cilvēkam ir sapnis iegūt šos 10 miljonus, sapņi piešķir dzīvei jēgu, tomēr tad ir jāpieliek daudz vairāk pūļu, lai sapni īstenotu un tas kļūtu par reālu mērķi, nevis paliktu tikai nepiepildāms sapnis.

Katram mērķim izveidojiet “soli pa solim” plānu

Lai mērķis nepaliktu tikai mērķis, vēlams izveidot konkrētu plānu, kā panākt šī mērķa īstenošanu, kur soli pa solim aprakstītas visas darbības, kas jāpaveic ceļā uz mērķi. Ja būs izveidots konkrēts plāns mērķa sasniegšanai, tad mērķis liksies reālāk un vieglāk sasniedzams. Turklāt pēc katra izpildītā soļa var sevi apbalvot, lai ceļš uz mērķi liktos patīkamāks. 

Piemēram, ja ir mērķis sakrāt naudu jaunai mašīnai, tad plānā var iekļaut gan laiku, ko dodat sev mērķa sasniegšanai, gan pievienot klāt budžeta aprēķinus un naudas summu, ko atlikt katru mēnesi. Varbūt plānā pat iekļausiet, ka vēlaties atrast labāk atalgotu darbu, lai mērķi būtu vieglāk īstenot. Reizēm cilvēkiem mērķa piepildīšanai palīgā nāk aizdevums, tomēr tad vairāk jādomā, kā visu atmaksāt, lai kredīti nebojātu dzīvi.

plāns

Nebaidieties savu mērķi atklāt publiski

Nebaidieties saviem draugiem, ģimenei un tuvajiem cilvēkiem pastāstīt par saviem mērķiem. Varbūt viņi var sniegt kādu labu padomu mērķa īstenošanai, varbūt viņiem ir līdzīga pieredze, ar kuru padalīties. 

Tāpat arī cilvēki, kuri zina par Jūsu mērķiem, var palīdzēt ar atbalstu brīžos, kad mērķim gribēsies atmest ar roku. Īpaši tas attiecas uz kaitīgo ieradumu, piemēram, smēķēšanas atmešanu, vai ja esat apņēmies sākt sportot vai atbrīvoties no liekā svara. Tuvo cilvēku atbalsts šai procesā būs lielisks palīgs. Turklāt, ja mērķis būs izteikts publiski, būs grūtāk no šiem vārdiem vēlāk atteikties.

Atvadieties no slinkuma

slinkums

Nav nekāds noslēpums, ka bieži vien mērķu īstenošanai patraucē slinkums. Piemēram, ja apņemšanās bijusi sākt sportot vai skriet no rītiem, vieglāk ir pateikt, ka šodien ir slinkums, neko negribas darīt, un pamazām apņemšanās izplēn kā pērnais sniegs. 

Tāpēc ar slinkumu ir jācīnās, tieši tāpat kā jāizvairās no attaisnojumu meklēšanas, lai kaut ko nedarītu, arī attaisnojumus bieži vien rada tas pats slinkums. Ja mērķis ir mainīt kādus ieradumus, piemēram, sākt sportot, tad tie jāpadara par paradumiem, pie kuriem pierod aptuveni 2 nedēļu laikā.

Nepadodieties sķēršļu priekšā

Ne mazāk svarīgi mērķu īstenošanai ir neatmest tiem ar roku, ja kaut kas nesanāk tā, kā sākotnēji plānots. Nevajag padoties pie pirmajām grūtībām vai kādiem šķēršļiem, kas patrāpījušies ceļā, jo beigās būs gandarījums.