Kā aprēķināt nepieciešamo budžetu vannas istabas remontam?

Kādi faktori jāņem vērā, plānojot vannas istabas remonta budžetu?

vannas istaba

Vannas istaba ir viena no intensīvāk izmantotajām telpām mājoklī, tādēļ remonts vai vismaz nelieli uzlabojumi tajā nepieciešami biežāk kā citās telpās. Pat neliels vannas istabas remonts var izmaksāt dārgi, tādēļ ir svarīgi rūpīgi plānot budžetu, lai remonta gaitā izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Turpinājumā daži praktiski padomi, kā plānot vannas istabas remonta budžetu un nodrošināt, ka netiek iztērēts vairāk, kā nepieciešams.

Ir skaidrs, ka kopējās izmaksas var būt ļoti atšķirīgas – tas atkarīgs no telpas platības un plānojuma, veicamajiem darbiem, izmantotajiem materiāliem un citiem aspektiem. 

Lai gūtu aptuvenu priekšstatu par to, cik izmaksās Jūsu projekts, pievērsiet uzmanību vairākiem faktoriem.

Kurš veiks darbu?

Pirmkārt, jāizlemj, kurš veiks darbu. Vai Jūs pats realizēsiet šo projektu, vai nolīgsiet kādu citu? Nolīgstot meistarus, Jūs viņiem samaksāsiet noteiktu naudas summu, kas parasti ietver gan samaksu par darbu, gan darbā izmantotajiem materiāliem. Atsevišķos gadījumos šī maksa ietver arī dizaina pakalpojumus.

Ja izvēlaties remontdarbus veikt paša spēkiem, Jūs varētu ietaupīt zināmu naudas summu, taču Jūs arī uzņematies visu atbildību par galarezultātu. Jārēķinās, ka projekta īstenošanai tik un tā, visticamāk, būs jāpiesaista vēl kāds meistars, piemēram, santehniķis. Taču, ja arī šos darbus vari paveikt pats, tad par šo aspektu jāuztraucas nav.

Kādi ir aktuālie darbi?

Pēc tam jāizdomā, kādi ir aktuālie darbi. Vai Jūs veiksiet tikai kosmētisko remontu vai arī Jūs telpu pārveidosiet pilnībā? No tā arī atkarīgs, cik liela naudas summa būs nepieciešama projekta īstenošanai.

Izvērtējiet arī, vai būs jāveic nopietni un dārgi ieguldījumi, piemēram, jāmaina santehnika, jāizgāž siena vai jāveic kādi citi laikietilpīgi darbi, kas attiecīgi arī izmaksā vairāk.

remonts

Negaidītās izmaksas

Negaidītas izmaksas parasti ir iemesls, kādēļ plānotais budžets tiek krietni pārtērēts. Ir jārēķinās ar slēptiem bojājumiem, kas var atklāties remonta laikā, tāpat var nākties nomainīt kādus elementus, par kuriem sākumā šķita – tie vēl ir labā darba kārtībā. Ja ir pagājuši vairāki gadi kopš santehnikas vai elektroinstalāciju uzstādīšanas, iespējams, Jums nāksies veikt to nomaiņu, lai viss atbilstu drošības prasībām.

Neplānotu izmaksu gadījumā noderīgi var būt naudas aizdevumi – tā ir iespēja saņemt nepieciešamo naudas summu uzreiz, lai darbi tiktu veiksmīgi pabeigti. Tomēr, plānojot remonta budžetu, uz to vien paļauties nevajadzētu. Vislabāk tomēr paredzamām izmaksām pierēķināt klāt vismaz 10% – labāk, lai paliek pāri, nekā pietrūkst.

Materiālu izmaksas

Izvērtējiet, kur veiksiet materiālu iegādi. Salīdziniet materiālu cenas dažādās tirdzniecības vietās un, ja nepieciešams, konsultējieties ar speciālistu, kas varēs ieteikt izdevīgākos risinājumus. Noteikti vērts iedziļināties dažādu materiālu specifikācijā, jo dažkārt dārgākie materiāli kvalitātes ziņā neatšķiras no lētākajiem. Lai pēc iespējas precīzāk aprēķinātu materiālu izmaksas, jāzina telpas platība un darāmo darbu saraksts.

Secinājums

Esiet reāls: ja Jūs vēlaties skaistu, izsmalcinātu vannas istabas dizainu, negaidiet, ka tas tiks īstenots ar nelielu budžetu. Novērtējiet savas vajadzības un reāli saprotiet, cik maksās to apmierināšana.

Skaidra izpratne par plānotajām remonta izmaksām palīdzēs plānot budžetu – neatkarīgi no tā, vai šī mērķa īstenošanai aktuāli patēriņa kredīti, vai naudu krājat pats. Jo rūpīgāk izvērtēsiet savas vajadzības un paredzamās izmaksas, jo mazāk nepatīkamu pārsteigumu Jūs sagaidīs remonta laikā. Protams, vienmēr arī jārēķinās ar neparedzētiem tēriņiem un apstākļiem, kas var ietekmēt turpmāko projekta gaitu.