Ieteikumi, kā droši braukt ar auto naktī

Katrs autovadītājs zina, ka pārvietošanās ar automobili nakts stundās ir ievērojamāki bīstamāka nekā braukšana diennakts gaišajā periodā. Apžilbinošas gaismas, noguruši autovadītāji, meža dzīvnieki – tie visi ir gana nopietni riska faktori, kas saistīti ar braukšanu naktī un var izraisīt ne tikai izbīli, bet arī nopietnus draudus gan šoferīša, gan automobilī esošo pasažieru dzīvībai. Tieši tamdēļ svarīgi izlasīt ieteikumus, kā droši pārvietoties ar auto naktī.

Pirms sēšanās pie stūres nepieciešams sagatavoties

Ne visi autovadītāji apzinās, ka sēšanās pie stūres vēlās nakts stundās pieprasa atbilstošu sagatavošanos. Lai pārvietošanās ar automobili naktī būtu maksimāli droša, pirms plānotā brauciena būtu vēlams veikt nelielu auto apskati, pārbaudot un vajadzības gadījumā noregulējot automašīnas spoguļus, notīrot auto lukturus un pārliecinoties, ka kāda no lukturos esošajām lampiņām nav izdegusi vai strauji netuvojas izdegšanas robežai.

Nemēģiniet apvienot nogurumu ar auto vadīšanu

Dodoties ceļā diennakts tumšajā periodā, ir svarīgi ievērot regulārus pārtraukumus, it īpaši, ja esat iecerējies pieveikt salīdzinoši garāku ceļa posmu.

Nogurums ir viens no sliktākajiem šoferīša sabiedrotajiem, tāpēc centieties izvairīties no ilgstošas braukšanas bez apstājas.

Autovadītāji nereti par zemu mēdz novērtēt aizmigšanas risku pie stūres, tāpēc, tiklīdz izjūtat kādu no biežākajām noguruma pazīmēm (žāvāšanās, bieža plakstiņu aizkrišana, koncentrēšanās spēju zudums utt.), nekavējoties piestājiet drošā vietā, lai pievērtu acis vismaz uz 15 līdz 20 minūtēm.

Apžilbināts autovadītājs ir bīstams autovadītājs

Par vienu no biežākajiem ceļu satiksmes nelaimes gadījumu cēloņiem naktī nereti kļūst tieši pretim braucošo autovadītāju apžilbināšana ar tālās gaismas lukturiem.

Atcerieties, ka, sastopoties ar pretējā virzienā braucošu automobili, Jūsu pienākums ir laicīgi pārslēgties uz tuvajām gaismām (vismaz 150 m pirms sastapšanās ar pretim braucošo spēkratu). Taču, ja esat nonācis pretējā situācijā, secinot, ka tuvojošais autovadītājs ir piemirsis par tālās gaismas lukturu izslēgšanu, centieties maksimāli novērst skatienu no tālās gaismas lukturu izdalītajiem gaismas stariem.

Ziniet, kā rīkoties gadījumā, ja uz ceļa parādās dzīvnieks

Diennakts tumšais laiks ir tas brīdis, kad uz ceļa visbiežāk pārādās nelūgti viesi meža dzīvnieku veidolā. Ja esat nonācis šādā situācijā, nekādā gadījumā nemēģiniet dzīvnieku apbraukt. Meža iemītnieki mēdz sekot gaismas stariem, kas nozīmē, ka vislabākā rīcība konkrētajā brīdī būtu nogaidīt līdz dzīvnieks nolemj brauktuvi pamest brīvprātīgi.

Ja nu tomēr dzīvnieks uz ceļa parādās pavisam negaidīti un Jums nav sanācis izvairīties no sadursmes ar noklīdušo meža zvēru, ņemiet vērā, ka Creamcredit.lv kredīts auto remontam palīdzēs Jums atkal tikt uz pareizā ceļa, turpinot savas autovadītāja gaitas ar perfektā darba kārtībā esošu auto.

Ieslēgts iekšējais apgaismojums – visbiežākā autovadītāju kļūda nakts stundās

Visbeidzot nedrīkst nepieminēt arī braukšanu ar ieslēgtu iekšējo auto apgaismojumu. Lai gan šis apgaismojuma veids nav tik spilgts un koncentrēts, cik tālo lukturu gaismas, arī tas var apžilbināt pretim braucošo šoferīti un izraisīt bīstamu situāciju uz ceļa. Parūpējieties par savu un citu drošību – izslēdziet auto iekšējo apgaismojumu tiklīdz novērojama krēslas stundas iestāšanās.

Creamcredit.lv iesaka – pirms braukšanas tumšajās nakts stundās, pārliecinieties ne tikai par sava auto, bet arī savu sagatavotības līmeni ieplānotajam braucienam. Atcerieties, ka nelaimīgas sadursmes un smagu auto bojājumu gadījumā, kredīts jauna auto iegādei ļaus realizēt sapni par jaunu automašīnu Jums ērtā, saprotamā un finansiāli izdevīgā veidā.