Kā iegādāties auto ja no mašīnām neko nesaprotat?

Kā iegādāties auto, ja no mašīnām neko nesaprotat?

Ja Jūs plānojat iegādāties savu pirmo automašīnu, jāapzinās, ka šis uzdevums nebūs viegls. Lai atrastu auto, kas atbilst Jūsu vajadzībām un iespējām, ir jāveic izpēte un plānošana. Tās laikā centieties iziet cauri turpinājumā minētajiem soļiem.

 1. Izvērtējiet savas vajadzības. To, kas ir piemērota mašīna tieši Jums, nosaka dažādi aspekti. Kādam svarīgāks ir tās ražotājs, cits pievērš uzmanību modelim, izlaiduma gadam vai vietu skaitam. Jums vajadzētu padomāt par šādiem jautājumiem:
  • Cik pasažierus ikdienā plānojat pārvadāt?
  • Pa kāda veida ceļiem pārvietojaties (iela, lielceļš, lauku ceļš)?
  • Kādām funkcijām jāpiemīt auto?
  • Vai papildu drošība ir nozīmīga?
  • Cik liels bagāžas nodalījums Jums ir nepieciešams?
  • Vai automašīna ir ekonomiska?
 2. Nosakiet savu budžetu. Retos gadījumos cilvēki iekrāj nepieciešamo summu auto iegādei, taču visbiežāk šī mērķa sasniegšanai tiek noformēts kredīts. Par laimi, mūsdienās nav obligāti jāvēršas bankā, jo kredītu automašīnas pirkšanai iespējams noformēt arī pie “Creamcredit”, tādā veidā, piepildot savus sapņus. Noskaidrojiet, kāda summa nepieciešama, piesakieties un saņemsiet personalizētu piedāvājumu ar tieši Jums pielāgotu atmaksas plānu.
 3. Apsveriet citu mašīnu izvēli Jums interesējošā klasē. Reizēm pircēji tik ļoti ir ieskatījušies vienā konkrētā auto modelī, ka nemaz neapsver iespēju aplūkot arī citus transportlīdzekļus tajā pašā klasē. Šī ir kļūda, jo tādā veidā palaižam iespēju atrast modeļus, kas varbūt ir pat labāki un lētāki par sākotnēji atlasīto. Auto piedāvājums šobrīd ir tik plašs, ka nepieciešams apskatīt pēc iespējas vairāk mašīnu, lai izvēlētos īsto.
 4. Ņemiet vērā izmaksas, kas saistītas ar automašīnas uzturēšanu. Kā zināms, izdevumi nebeidzas ar brīdi, kad auto nopirkts. Dažkārt pēc tam jāizdod vēl lielākas naudas summas nekā, iegādājoties transportlīdzekli. Jāņem vērā, ka regulāri būs jāpērk degviela, eļļas un citi šķidrumi, dažādi piederumi auto kopšanai, sezonai atbilstošas riepas, jāmaksā nodokļi un citas nodevas, jāveic remonts, jāiziet tehniskā apskate un arī, protams, ik pa laikam mašīna jāmazgā. Kopā visas šīs vajadzības var radīt pamatīgus izdevumus, tādēļ, pirms pērkat auto, padomājiet, vai varēsiet atļauties par to pienācīgi rūpēties.
 5. Veiciet testa braucienu. Neatkarīgi no tā, vai plānojat iegādāties jaunu, vai lietotu automašīnu, vienmēr ir nepieciešams ar to izbraukt, lai saprastu, vai transportlīdzeklis Jums der. Izmēģiniet pārvietošanos uz priekšu un atpakaļ, manevrēšanu līkumos un atpakaļgaitā. Pievērsiet uzmanību bremžu darbībai, stūres kontrolei, ātrumu pārslēgšanai, stabilitātei, motora darbības skaļumam un īpatnībām, lukturiem, riepām, skaņas signālam un citiem nozīmīgiem aspektiem. Ja nejūtaties pārliecināti par savām zināšanām, noteikti uzaiciniet līdzi kādu personu, kas pārzina auto specifiku.
 6. Izvēlieties automašīnu. Pārdomājot visu iepriekš minēto, viens no galvenajiem jautājumiem, ar kuru Jums nāksies sastapties, pērkot jaunu mašīnu, būs izvēle starp jaunu, lietotu vai mazlietotu modeli. Lai arī katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi, noslēgumā nozīme būs tikai tam, kāds ir Jūsu pieļaujamais budžets. Lai izdodas izvēlēties īsto, un atcerieties, ka drošībai vienmēr ir jābūt pirmajā vietā!

Saistītie raksti

Kā iegādāties automašīnu? 10 ieteikumi pareizas izvēles veikšanai