Kā iegādāties nekustamo īpašumu izdevīgāk?

Vēlaties izīrēt savu īpašumu vai tomēr plānojat iegādāties jaunu īpašumu? Atcerieties – visa pamatā ir izdevīgs darījums. 

Lūk, daži padomi, kurus varat izmantot, lai iegādātos nekustamo īpašumu izdevīgāk, neatkarīgi no tā, vai meklējat, kur ieguldīt, īpašumu savam uzņēmumam vai vienkārši māju savai ģimenei

Izmantojiet pirmo vai pēdējo piedāvājumu

nekustamā īpašuma piedāvājumi

Nekustamo īpašumu tirgū bieži vien realizējas vecais, labais teiciens ‘’ kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ.’’ Bieži vien pirmais piedāvājums nav gluži izdevīgākais, tomēr citiem mēdz paveikties. 

Padoms – ja nepārtraukti apskatāt nekustamo īpašumu tirgu un vēlaties veikt sev izdevīgāko darījumu, domājiet divus soļus uz priekšu:

  • Vajadzības gadījumā laicīgi konsultējieties ar aizdevēju un izvēlieties sev piemērotāko aizdevuma veidu. Tā Jūs, ieraugot pirmo un izdevīgāko variantu, varēsiet noslēgt darījumu uzreiz.
  • Konsultējieties ar nekustamā īpašuma speciālistu un palūdziet viņu informēt Jūs par jebkuru jaunu īpašumu, kas parādījies tirgū.

Pēc tam rīkojieties ātri un izrādiet iniciatīvu. Ja esat izvēlējies šķietami izdevīgu variantu, vislabāk šādā gadījumā iegādāties īpašumu uzreiz, jo pēc tam tas var kļūt krietni dārgāks.

Savukārt cits, pretējs, taču tik pat efektīvs paņēmiens, kā atrast lielisku īpašuma darījumu, ir meklēt īpašumu, kas tirgū ir bijis jau ilgu laiku. Šādi īpašnieki bieži vien ir daudz piekāpīgāki sarunās par atlaides piešķiršanu, jo viņiem ir apnicis gaidīt. Iespējams, īpašnieks pats jūt, ka nevar atļauties nomaksāt esošo īpašuma kredītu un pieņems gandrīz jebkuru piedāvājumu. Protams, esiet samērīgs!

Iegādājieties bankas īpašumu

Ja kāds iegādājies savu nekustamo īpašumu, izmantojot aizdevumu, taču kredīts kādu laiku nav nomaksāts, aizdevējs (visbiežāk banka) ir tiesīga atsavināt īpašumu un likt tās iemītniekiem izvākties. Kad īpašums ir atbrīvots, aizdevējs parasti izliek to pārdošanā.

Lai gan šis process kredīta maksātājam, protams, ir nepatīkams, citiem šie nekustamie īpašumi ir viens no izdevīgākajiem darījumiem, ko iespējams noslēgt nekustamo īpašumu tirgū. Bankas vēlas iesaistīties tikai kreditēšanas darījumos, nevis īpašumu pārvaldīšanā, tādēļ bieži tiek piedāvātas lielas atlaides, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no īpašuma.

Ņemiet vērā

Tā kā īpašums ir lietots, iespējams, tam nepieciešams nopietns remonts vai atjaunošana. Aizdevējs to visu ņem vērā un, iespējams, piešķir papildu atlaides, lai kompensētu izdevumus. Jebkurā gadījumā tā ir lieliska iespēja –  konsultējieties ar nekustamo īpašumu speciālistu, un Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz ir šādu piedāvājumu!

Uzrunājiet neapdzīvotu īpašumu īpašniekus

piedāvājumu izvērtēšana

Aktīvā nekustamā īpašuma tirgū, ko šodien piedzīvo gandrīz visā pasaulē, izdevīgus darījumus  atrast ir sarežģīti, jo ir daudz cilvēku, kas vēlas iegādāties īpašumu. Pat viens vienīgs īpašums pirmajās dienās var saņemt daudz un dažādus piedāvājumus.

Šajā gadījumā mērķauditorija, kas jāuzrunā, lai veiktu labāko darījumu, ir tādi cilvēki, kam pieder īpašums, taču tajā neviens nemitinās. 

Šos darījumus var atrast vairākos veidos, piemēram:

  • Apsekot vēlamo rajonu un apskatot īpašumus, kas izskatās brīvi. Tad izmantot tiešsaistes publiskos rīkus, lai izsekotu īpašnieku un sazinātos ar to;
  • Meklējot vēlamo, iegādāties pieeju publiskajām datu krātuvēm, kurās ir informācija par īpašumiem un to īpašniekiem;
  • Uzrunāt arī tos, kuri savu īpašumu šobrīd izīrē, nevis pārdod.

Viena no labākajām metodēm, ko izmanto nekustamo īpašumu aģenti, ir sazināties ar jebkuru no pārdevējiem tieši, lūdzot viņiem apdomāt īpašuma pārdošanu. Jebkurā brīdī šo iespēju var izmantot arī citi, tādēļ pasteidzieties pirms īpašums netiek pārdots ar māklera starpniecību!

Apskatiet ikvienu no piedāvājumiem 

Visbeidzot, jāsaprot, ka izdevīgu nekustamo īpašumu iegādāšanās lielā mērā ir skaitļu spēle. Jārēķinās, ka tam vajag laiku un, iespējams, piedzīvosiet arī vilšanās, tomēr nekādā gadījumā nepadodieties! Nepalaidiet garām nevienu piedāvājumu un skatieties uz katru no piedāvājumiem kā uz potenciālo Jūsu īpašumu. Apdomājiet – vai Jūs gribētu šobrīd atrasties šādā īpašumā? Apdomājiet itin visus aspektus, kā atrašanās vieta, apkārtne, infrastruktūra, utt.

Vienmēr atcerieties, ka, ieguldot naudu, Jūs savā ziņā arī pelnāt naudu. Ja vēlaties, lai tikko iegādātajā īpašumā būtu tūlītējs kapitāls, kas var palīdzēt veidot nākotnes drošības spilvenu, tam jābūt izdevīgam darījumam. 

panākt izdevīgu darījumu? Esiet uzmanīgs un sekojiet šiem soļiem, un Jums noteikti izdosies!