Kā ietaupīt, veicot pirkumus internetā?

Iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka – cilvēki tiešsaistē pērk gan ikdienas preces, gan arī veic lielākus pirkumus. Tomēr iepirkšanās tiešsaistē nenozīmē tikai noklikšķināšanu uz izvēlētās preces un gaidīšanu, kad pasūtījums atceļos līdz Jūsu nama durvīm. Iepērkoties gudri, Jūs varat arī ietaupīt naudu!

Turpinājumā seši veidi, kā samazināt summu, ko samaksāsiet par nākamo un visiem turpmākajiem pirkumiem internetā.

1. Nogaidiet

Vienīgā rīcība, kas ir labāka par tūlītēju pasūtījuma noformēšanu, ir nogaidīšana. Ja Jūs nogaidāt pāris dienas, pastāv iespēja, ka pārdevējs Jums atsūtīs atlaižu kodu vai kādu citu vilinošu piedāvājumu, kas ļaus ietaupīt. Kādēļ? Tādēļ, ka pārdevēji zina, ka dažkārt pircējam nepieciešams neliels pamudinājums, lai pabeigtu šo iesākto pasūtījumu. Viņi ir ieinteresēti tajā, lai šis darījums notiktu, tādēļ to padara pievilcīgāku.

Reģistrējieties interneta veikalos un esiet pacietīgs. Tas ir ieradums ar pievienoto vērtību.

2. Izmantojiet atlaižu kuponus

Meklējiet atlaižu kuponus un izmantojiet tos saprātīgi. Liela daļa cilvēku zina par reģistrēšanos uzņēmumu jaunumu un īpašo piedāvājumu saņemšanai. Taču ir vēl kas – bieži vien internetā pieejami arī digitālie atlaižu kuponi, kurus var un vajag izmantot, lai būtiski samazinātu pasūtījuma izmaksas.

3. Iepērcieties īstajā dienā

Uzņēmumi ir izpildījuši mājas darbu un zina labākās dienas, kad paaugstināt vai samazināt cenas. Izmantojiet to savā labā! Piemēram, grāmatas visizdevīgāk ir iegādāties sestdienās, savukārt drēbes – ceturtdienās.

Neliela iedziļināšanās piedāvājumos un tendencēs, kā arī cenu salīdzināšana palīdzēs saprast izdevīgākās dienas dažādiem pirkumiem.

maksājumi internetā

4. Parādiet savu lojalitāti

Reģistrējieties lojalitātes atlīdzības programmās, ja bieži iepērkaties vienā interneta vietnē – bieži vien sakrātos pirkumu punktus iespējams apmainīt pret dāvanām vai atlaidēm.

Tomēr, lai iepirkšanās patiešām būtu izdevīga, nepērciet kaut ko tikai tādēļ, lai saņemtu lojalitātes punktus. 

5. Izvērtējiet aizdevuma priekšrocības

Dažkārt lielāku pirkumu veikšanai noderīgs var būt arī patēriņa kredīts vai kredītlīnija, taču tikai tad, ja pirkums ir steidzams un nav iespējas gaidīt, kamēr nepieciešamā naudas summa būs pieejama pašiem. Neaizņemieties naudu tikai tādēļ, ka Jūsu uzmanību piesaistījis kāds īpašs piedāvājums – jebkuram pirkumam jābūt pārdomātam, īpaši, ja šajā darījumā iesaistīts aizdevums.

Kopumā – lojalitātes programmas ir labas, taču vienmēr der pārliecināties, ka tās tiešām strādā Jūsu labā.

6. Esiet kaut nedaudz sabiedrisks

Sekojiet iemīļoto zīmolu un uzņēmumu sociālo tīklu kontiem. Arī tas ir veids, kā iegūt visu aktuālo informāciju, saņemt atlaižu kuponus un īpašos piedāvājumus.

Izmantojies sociālos tīklus savā labā

Labi uzņēmumi novērtē savus sekotājus un Jūs varat saņemt dāvanu tikai tādēļ, ka Facebook esat uzspiedis ‘’Patīk’’ pogu. Šis ir viens no vienkāršākajiem naudas ietaupīšanas veidiem, ja, protams, neiebilstat, ka informācija par uzņēmumiem un to piedāvājumiem parādās Jūsu ziņu plūsmā. Taču – ja tā ir Jūsu iecienītā preču zīme, arī informācija, ko iegūsiet, Jums noteikti būs vērtīga.

sociālie tīkli

7. Nepārmaksājiet par piegādi

Daudzi uzņēmumi nodrošina bezmaksas piegādi, ja pasūtījumam iztērējat noteiktu summu. Palieliniet izredzes saņemt pasūtījumu bez maksas, vienā pasūtījumā iekļaujot vairākas Jums nepieciešamās preces. 

Atcerieties par iespēju atgriezt preci 

Der arī atcerēties, ka, iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam ir tiesības 14 dienu laikā iegādāto preci atdot atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ tomēr neatbilst prasībām.

Ieradums meklēt atlaides un salīdzināt dažādus piedāvājumus palīdz ietaupīt naudu. Tas attiecas gan uz iepirkšanos internetā, gan arī klātienē. Ietaupīto naudu, savukārt, varat izmantot citiem – daudz svarīgākiem mērķiem.