9 vērtīgi padomi, kā internetā atpazīt viltotu preci no oriģinālas

Daudzi pircēji internetā iegādājas preces balstoties uz tās zīmolu, logo, kā arī paša produkta kvalitāti. Katru gadu lielie brendi, kas pazīstami visā pasaulē novirza miljardus, lai aizsargātu savu oriģinālo zīmola tēlu, kā arī pārliecinātos, ka pircēji izvēlas oriģinālu. Diemžēl joprojām aktīvi darbojas arī viltotu preču tirdzniecība. Turpinājumā uzzināsim pazīmes, pēc kurām internetā var vieglāk atšķirt viltojumu no oriģinālās preces.

“Pārāk labi, lai būtu īstenība”

Ja Jūs kaut ko iegādājaties internetā, noteikti būsiet ievērojuši, ka dažādos veikalos ik pa laikam mēdz piedāvāt akcijas un atlaides. Taču, ja preces cena ar atlaidi šķiet pārāk laba (piemēram, 70% – 80% zemāka par īsto cenu), iespējams, tā arī ir.

Ja šaubāties par kādas preces cenu interneta veikalā, pārbaudiet, cik tā maksā, apmeklējot oriģinālā ražotāja mājas lapu vai citus uzticamus interneta veikalus. Tāpat atcerieties, ka iepirkšanās akciju laikā ne vienmēr ir izdevīga. Svarīgāko, kas jāzina par izpārdošanām, lasiet šeit.

Pareizrakstības un gramatiskās kļūdas

Vēl viena pazīme, kas var būt raksturīga viltotām precēm, ir kļūdaina to nosaukumu rakstība vai nepareiza gramatika. Piemēram, Louis Vuitton vietā var būt Vitton un tamlīdzīgas neprecizitātes. Ja kļūdas preču nosaukumā acīmredzami parāda to, ka krāpnieki vēlas piesaistīt neuzmanīgus vai vientiesīgus pircējus, tad kļūdaini produkcijas apraksti un instrukcijas tiešā veidā atspoguļo tirgotāja izglītības trūkumu.

Viltus mājaslapas

viltus mājaslapa internetā

Mūsdienās krāpniecība internetā diemžēl joprojām ir visai izplatīta, tādēļ vienmēr ir jābūt piesardzīgiem un gudriem, neatkarīgi, vai veicat maksājumus, meklējat informāciju, sazināties ar citiem cilvēkiem vai iepērkaties.

Kas attiecas tieši uz iepirkšanos, par laimi, ja mums rodas aizdomas par viltus vietnēm, to var pārbaudīt diezgan viegli, piemēram, meklējot ar mājaslapas nosaukumu saistīto informāciju Google, kā arī, lūkojoties, vai vietnes saites sākumā ir https (nevis tikai http) un slēdzenes ikona, kas norāda par mājaslapas drošību.

Zemas kvalitātes produkti

Šo īpašību būs grūtāk pārbaudīt tikai pēc attēliem, taču ņemiet vērā, ka pircējiem vairumā gadījumu ir tiesības atgriezt preci 14 dienu laikā pēc iegādes.

Saņemot preci, rūpīgi to aplūkojiet un pārbaudiet. Viltotām precēm var būt nekvalitatīvi nošūtas vīles, neizturīgi savienojumi, izmantota mākslīgā āda, lēti stikla un auduma izstrādājumi, kā arī neizturīga plastmasa.

Neprecīzi logo un neatbilstoši fonti

Līdzīgi kā preces nosaukuma pareizrakstība, viltojumu var atpazīt arī pēc neprecizitātēm zīmola logo, preču zīmē vai fontā. Ja sekojat līdzi šādām detaļām, ātri vien varēsiet atšķirt, kurš ir oriģināls zīmola logo un kurš ne. Turklāt to var arī viegli noskaidrot internetā.

Paviršs iepakojums

preu iepakojums

Tas, ko vajadzētu zināt par augsta līmeņa un luksusa klases zīmoliem – tie vienmēr piedomā pie preču iepakojuma, noformējot to līdz katrai smalkākajai detaļai.

 Ja saņemat internetā pasūtītu populāra zīmola preci, kas ir pavirši iepakota, iespējams, precīzi neiederas kastē vai arī iepakojums ir izgatavots no lēta un neizturīga materiāla, šī var būt viltojuma pazīme. Tāpat arī iepakojuma neesamība var nozīmēt, kas esat iegādājušies viltojumu.

Etiķešu, kodu un modeļu numuru neatbilstība

Ikviena uzticama kompānija uz savām precēm vai to iepakojumiem norāda svarīgu informāciju, piemēram, kodu, sērijas vai modeļa numuru, preču zīmi un patenta informāciju. Viltotiem produktiem visbiežāk trūkst viens vai vairākas šīs detaļas. Ja tomēr kāds no numuriem vai kodiem ir pieejams, tiešsaistē parasti var pārbaudīt to atbilstību.

Trūkst ražotāja kontaktinformācijas

Ja ražotāja adrese, e-pasts, telefona numurs vai cita kontaktinformācija nav atrodama uz iepakojuma vai preces, pret to vajadzētu izturēties ar piesardzību, un nav ieteicams šādus produktus iegādāties.

Prece nav pilnā komplektācijā

produkti internetā

Kad saņemat internetā iegādātu preci, pārliecinieties, ka tam ir visas vajadzīgās detaļas, piemēram, pogas, kniedes, rāvējslēdzēji, vadi, garantijas talons un citi aksesuāri. Ja kāda no daļām trūkst, par to nekavējoties jāziņo tirgotājam.

Iepirkšanās internetā mūsdienās ir kļuvusi par neatņemamu daļu daudzu cilvēku ikdienas daļu. Ja būsim piesardzīgi un gudri, palīdzēsim sev nodrošināt patīkamu iepirkšanās pieredzi. Gadījumos, kad nepieciešams veikt steidzamu vai apjomīgāku pirkumu, noderēt var aizdevums. Pirms aizņematies, izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu!