Kā izvēlēties dzīvesveidam atbilstošu automašīnu?

Mūsdienās nu jau reti kurā ģimenē nav savas automašīnas. Ikdiena ir nemitīga kustība, ar automašīnu skolā vai bērnudārzā tiek nogādāti bērni, tiek braukts uz lielveikaliem atjaunot nedēļas pārtikas krājumus un, protams, automašīna ir arī neatsverams sabiedrotais brīvdienās, kad iespējams doties uz laukiem vai kādā izklaides braucienā. Tas, kā notiek vajadzībām atbilstoša automašīnas izvēle, protams, ir gaumes un iespēju jautājums. Tomēr galvenokārt automašīnas izvēli nosaka tieši dzīvesveids un paredzamie maršruti.

Ja ģimenēm ar bērniem piemērotāks būs auto ar plašu salonu, vismaz septiņām sēdvietām un ietilpīgu bagažnieku, tad pilsētniekam vairāk piedienēs neliela izmēra auto, lai pilsētvidē būtu daudz vienkāršāk veikt manevrus un atrast atbilstošu auto stāvvietu. 

Kādi apsvērumi tad būtu jāņem vērā, izvēloties automašīnu savām un ģimenes vajadzībām, pastāstīsim raksta turpinājumā.

Kādi faktori būtu jāņem vērā, izvēloties jaunu auto?

Ikdienas lietojums

Pirms automašīnas iegādes vajadzētu rupīgi izsvērt galvenos galamērķus, potenciālo ikdienas pasažieru skaitu un, protams, vai ar to ikdienā tiks pārvadāti kādi specifiski instrumenti vai ekipējums.

Ja ar automašīnu plānots pārvietoties tikai pilsētvidē, tad derēs arī neliels, ekonomiskās klases auto, bet, ja plānots regulāri pārvadāt dažādas mēbeles un inventāru, tad jau būtu jāpadomā par automašīnu ar piemērotu ietilpību un atbilstošu jaudu.

Maršruts

Izvēloties auto, ir ļoti svarīgi ņemt vērā arī to, pa kādu ceļu segumu ar to visbiežāk pārvietosieties. Ja dzīvojat ārpus pilsētas un bieži jāmēro gari ceļa gabali pa lauku ceļiem, tad jāizvēlas automašīnas modelis ar augstu piedziņas spēju un augstu izvietotu karkasu, labs risinājums šajā gadījumā būs jaudīgs apvidus auto.

Uzturēšanas izmaksas

Jāapsver arī tas, cik bieži auto tiks izmantots un kādas būs tā uzturēšanas izmaksas. Bieži vien tiek noformēti kredīti, lai iegādātos ekskluzīvu automašīnas modeli, bet vēlāk izrādās, ka tā rezerves daļu nomaiņa un apkope izmaksā daudz dārgāk, nekā īpašnieks prakstiski var atļauties. Tādēļ svarīgi padomāt par to, ko tiešām varēsiet atļauties.

Degvielas tips

Ja esat aktīva dzīvesveida piekopējs un plānojat ar auto mērot lielus attālumus, rūpīgi jāapsver arī jaunā auto degvielas tips. Vislabākais risinājums šajā gadījumā būs auto ar jau ierīkotu gāzes iekārtu, kas manāmi samazinās Jūsu tēriņus. Savukārt tiem, kas plāno mērot ceļu no mājām uz darbu un bieži stāvēt sastrēgumos jāpadomā par auto modeli, kas būs ekonomisks arī pilsētvides apstākļos.

Ja esat gatavs lielākām pārmaiņām, iespējams, laba izvēle būs elektroautomašīna. Par mītiem lasiet šajā rakstā.

drošība

Drošība

Ģimenēs, kurās aug bērni īpaša vērība jāpievērš auto drošības aspektam, turklāt auto aizmugurē vienmēr jāatrodas vietai bērnu sēdeklītim, ratiņiem un citiem piederumiem.

Tāpat auto salonam ir jābūt gana plašam, lai tajā ērti justos gan mauzuļi, gan pieaugušie un atliktu brīva vieta arī dažādu sadzīves priekšmetu pārvadāšanai.

Auto izmērs

Bieži vien lielas ģimenes maldīgi izvēlas apjomīga izmēra automašīnu modeļus, uzskatot, ka tādejādi visiem pietiks vietas auto salonā. Tomēr jāņem vērā, ka jo apjomīgāks ir auto, jo apjomīgākas būs arī degvielas un uzturēšanas izmaksas.

Ne vienmēr auto ar vislielāko virsbūvi nodrošinās ģimenei atbilstošu ietilpību, tirdzniecībā ir pieejama virkne automašīnu modeļu, kas ir gabarītos nelielas, tomēr ar apbrīnojamu ietilpību. Tādēļ, pirms izdarīt izvēli konkrēta modeļa labā, noteikti jāizpēta visi automašīnas parametri.

Lietots vai jauns auto

Domājot par to, iegādāties jaunu vai lietotu auto, vajadzētu atbilstoši izanalizēt savu finansiālo stāvokli. Protams, jauna auto iegādei ir virkne priekšrocību, tomēr tas ir pietiekami nopietns lēmums, kurā rūpīgi jāizsver visi par un pret. Arī lietots auto, kas iegādāts no uzticama pārdevēja, var kalpot ilgi un godam. Tāpēc, izvēloties savam dzīvesveidam un ikdienai atbilstošu auto, vienlīdz svarīgas ir tās uzturēšanas izmaksas un, protams, vajadzībām piemērota modeļa izvēle.

Lasiet arī mūsu rakstu – kā droši braukt ar auto naktī!