Kas jāņem vērā, izvēloties sētu privātmājai?

Nevar nepiekrist, ka privātmājas nožogojums nereti kalpo kā pašas mājas un pagalma vizītkarte, taču, izvēloties sētu privātmājai, būtu grēks domāt tikai un vienīgi par nožogojuma vizuālo aspektu. Ja arī Jūs esat nonācis šīs sarežģītās izvēles priekšā un vēlaties atjaunot, vai uzstādīt sētu privātmājai, mēs esam parūpējušies par būtiskāko atskaites punktu apkopošanu, kas pavisam noteikti palīdzēs Jums izdarīt pareizo izvēli.

Finansiālās iespējas

Privātmājas nožogojuma izvēle lielā mērā atkarīga tieši no Jūsu finansiālajām iespējām. Jo kvalitatīvāks  sētas materiāls, jo ilgtspējīgs uzstādītais nožogojums – tas palīdzēs izvairīties no papildu tēriņiem, kas saistīti ar sētas atjaunošanu. Viens no finansiāli izdevīgākajiem variantiem ir koka sēta – tas ir pietiekoši klasisks un mājīgs risinājums, kas, ar pareizu un sezonai atbilstošu kopšanu, kalpos daudzus  gadus.

Sētas, kas veidotas no metāla, būs mūsdienīgākas un nepieprasīs praktski nekādus apkopes darbus, taču vienlaikus būs viens no cenā dārgākajiem privātmāju nožogojuma veidiem. Tāpēc, lemjot par labu kvalitatīvas metāla sētas uzstādīšanai, visticamāk, būtu jāapsver lēmums aizņemties patēriņa kredītu mājas remontam, kas nodrošinātu Jūsu vēlmju realizēšanu pēc iespējas ātrākā laika periodā.

Privātmājas izmēri

sēta privātmājai

Piekritīsiet, ka sētas izvēle privātmājai nav nekāda joka lieta. Nožogojums savā ziņā kalpos arī kā Jūsu drošības un privātuma garants, tāpēc, izvēloties atbilstošāku sētu privātmājai, noteikti jāņem vērā arī pašas mājas izmēri. Jāievēro, ka sētai nevajadzētu slieties augstāk par mājas pirmo stāvu. Tas nodrošinās, ka sēta vizuāli iederas kā ēkas, tā kopējās apkārtnes ainavā, sniedzot pietiekamu privātuma līmeni, taču vienlaikus pilnībā neaizsedzot ēku.

Reljefa īpatnības

Kas attiecas uz sētas izvēli un Jūsu pagalmu reljefu, svarīgi ņemt vērā, ka kalnaina un nelīdzena zemes virskārta var būtiski apgrūtināt Jūsu iekārotā nožogojuma uzstādīšanu. Kamēr līdzens pagalms var tikt apbūvēts ar teju vai jebkura materiāla palīdzību, nelīdzenām virsmām būtu vēlams izvēlēties pietiekoši elastīgu risinājumu, piemēram, metināta sieta žogu. Siets lieliski piemērosies jebkuras teritorijas reljefam – lielisks un finansiāli izdevīgs variants caurredzama žoga kārotājiem.

Materiāla pieskaņotība mājas fasādei

Protams, privātmājas nožogojumam jābūt vairāk vai mazāk pieskaņotam arī mājas fasādes niansēm, tāpēc, izvēloties no daudzajiem tirgū pieejamajiem materiāliem, atcerieties, ka:

● Akmens žogi, kas dekorēti ar kalta metāla elementiem, lieliski saskanēs ar klasiskiem akmens fasāžu mājokļiem, paspilgtinot to spēcīgo identitāti un piedāvājot maksimāli augstu drošības līmeni;

● Metāla sētas būs viegli pieskaņojamas praktiski jebkuram ēkas apdares materiālam. Tās ir iespējams kombinēt arī ar citiem materiāliem, piemēram, akmeni, ķieģeļiem un gofrētajām plāksnēm, panākot stilistiski oriģināla nožogojuma izveidi;

● Koka sētas vislabāk iederēsies teritorijās, kas papildinātas ar citiem koka elementiem, piemēram, koka soliņiem privātmājas pagalmā, izceļot mājokļa unikālo auru un akcentējot privātmājas vintāžas stila iezīmes.

Nožogojuma izturības līmenis

Neskatoties uz Jūsu izvēlētās sētas estētisko pievilcīgumu un tās pieskaņotību ēkas apdarei, nevajadzētu aizmirst arī par nožogojuma izturību. Mājokļiem, kas atrodas tuvu braucamās zonas daļai, nebūtu vēlams izvēlēties gofrēto plākšņu žogus. Šīs plāksnes ir salīdzinoši viegli deformējamas, kas nozīmē – mehānisku bojājumu gadījumā sētu būs visai grūti atgriezt tās sākotnējā stāvoklī, nenomainot deformēto nožogojuma posmu pilnībā.

Neatsakieties no kvalitatīva, ilgtspējīga un Jūsu vēlmēm atbilstoša nožogojuma uzstādīšanas nepietiekamu finansiālo līdzekļu dēļ. Creamcredit.lv kredīts remontam palīdzēs īstenot Jūsu vēlmes par sakoptu, drošu un mājīgu apkārtējo vidi. Izvēlieties pārredzamu un uzticamu patēriņa kredītu – piesakieties kredītam tiešsaistē jau šodien un saņemiet personalizētu patēriņa kredīta piedāvājumu pāris minūšu laikā!