Kā kompakti iekārtot mazu dzīvokli?

9 padomi maza dzīvokļa iekārtošanai

interjers

Jauna mitekļa iegāde vienmēr ir satraucošs notikums. Ne mazums laika un pūļu tiek veltīts tam, lai atrastu savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošu dzīvokli, kas vienlaikus atrastos izdevīgā vietā, un tā apkārtē būtu pieejama visa nepieciešamā infrastruktūra. Tomēr, kad ideālais miteklis atrasts, nereti nākas secināt, ka telpu izmēri gluži neatbilst sākotnēji izvirzītajām prasībām. Tomēr tas nebūt nav galvenais! 

Liekot lietā mazliet izdomas un nedaudz viltības, telpas iespējams pārvērst līdz nepazīšanai, padarot funkcionālu katru kvadrātmetru.

1. Gaišie toņi

Lai padarītu telpas vizuāli plašākas, ieteicams izvēlēties toņus no gaišo krāsu paletes, turklāt griestu krāsojumā jāizvēlas tonis, kas ir nedaudz gaišāks par sienu krāsu, tādejādi tiks panākts vizuāls iespaids par to, ka griesti ir daudz augstāki, nekā tie ir patiesībā.

2. Bez masīviem dekoratīviem elementiem

Nelielu telpu iekārtošanā vajadzētu izvairīties no masīviem dekoratīviem elementiem un tapešu rakstiem, tā vietā ieteicams izvēlēties smalkas līnijas un sīkus tapešu rakstus. Masīvi dekoratīvie elementi un biezas līnijas telpas apdarē radīs smagnēju noskaņu un telpa izskatīsies mazāka, nekā tā ir patiesībā.

3. Žalūzijas

Mazā dzīvoklī kā logu noformējumu vajadzētu izvēlēties žalūzijas, kas labi piegulst stiklam. Aizkari šajā gadījumā padarīs telpu vizuāli šaurāku, turpretī – dodot priekšroku žalūzijām, Jūs ietaupīsiet vietu uz palodzes, uz kuras varēsiet izvietot krāšņumaugus vai citus dekoratīvus elementus. Turklāt, uzstādot logiem žalūzijas, Jūs labāk varēsiet regulēt telpas dabisko apgaismojumu, un tās vienlaicīgi pildīs arī skaņas izolācijas funkcijas.

4. Radoša mantu glabāšana

mantu glabāšana

Lai iegūtu papildus vietu dažādu mantu glabāšanai, piemēram, virtuvē, plauktu iekārtošanai var izmantot sienu visā tās garumā. Nevajadzētu baidīties eksperimentēt un iekārtot dekoratīvus un funkcionālus plauktus pat nestandarta vietās, piemēram, virs durvīm vai sienas izvirzījumā.

5. Daudzfunkcionālas mēbeles

Izvēloties mēbeles, iepriekš būtu ieteicams pārliecināties par to, ka tās ir funkcionālas un aprīkotas ar papildus sekcijām, kurās būtu ērti uzglabāt, piemēram, gultas veļu, sadzīves tehniku vai apģērbus un apavus, kas neatbilst sezonai. Ja mēbeļu iegādei paredzētais budžets ir samērā liels vai šai vajadzībai tiek noformēts, piemēram, patēriņa kredīts, kredīts mēbelēm, būtu ieteicams dod priekšroku mēbeļu komplektiem. Šajā gadījumā Jums nebūs jānopūlas ar mēbeļu krāsu un faktūru saskaņošanu, un būs vieglāk ieturēties vienotā stilā.

6. Bīdāmas durvis

Lai ietaupītu vietu mazā dzīvoklī, rūpīgi jāapsver arī durvju izvēle. Ja ne visām, tad atsevišķām telpām būtu vērts apdomāt bīdāmo durvju ierīkošanu. Ja virtuve ir maza, tad stikla, bīdāmo durvju ierīkošana to ne tikai paplašinās, bet arī nodrošinās ar papildus apgaismojumu, kas ir visai svarīgs nelielās telpās. Lai norobežotu, piemēram, guļamistabu no viesistabas, ieteicams izvēlēties bīdāmās durvis ar dažādiem spoguļa elementiem. Jāatceras, ka visas virsmas, kas atspīd gaismu, padara telpu vizuāli plašāku.

7. Iebūvējamie virtuves mēbeļu komplekti

virtuves mēbeles

Kad pienācis laiks izvēlēties virtuves mēbeles un sadzīves tehniku, ieteicams vispirms izpētīt iebūvējamo mēbeļu komplektu piedāvājumu. Mūsdienās ir pieejami visdažādākie iebūvējamo mēbeļu un tehnikas komplekti, kurus ērti var izvietot pat ļoti nelielā un specifiskas formas virtuvē. Turklāt nebūs jālauza galva par to, kur ierīkot plīts virsmu, vai – kur novietot ledusskapi, šajā gadījumā – visam būs atvēlēta sava konkrēta vieta.

8. Veļas mašīna kā papildu plaukts

Ja veļas mašīnas izvietošanai nav atradusies vieta virtuvē, to ērti var izvietot arī vannas istabā. Ieteicams izvēlēties neliela izmēra veļas mašīnu, kurā veļas ielāde tiek veikta no priekšpuses, tādējādi uz veļas mašīnas virsmas varēsiet izvietot sadzīves, kosmētikas un higiēnas preces, ietaupot vietu vannas istabas plauktos.

9. Iebūvējamais vai sienas skapis

Lai paslēptu no acīm liekos priekšmetus, parastā drēbju skapja vietā būtu jāpadomā par iebūvējamā, sienas skapja ierīkošanu. Lielākais vairums iebūvējamo skapju modeļu ir aprīkoti ar ērtām, bīdāmām durvīm un dažādām papildsekcijām, kas nodrošinās funkcionālu mantu glabāšanu.