Kā laulība maina to, kā attiecamies pret naudu?

Izvirziet finansiālās prioritātes

ģimenes finanses

Kad cilvēki apprecas, viņu dzīves mainās. Laulība nereti maina pāra savstarpējās attiecības, tai skaitā arī abu cilvēku finansiālo atbildību un attieksmi pret naudu kopumā. Tagad Jūs abi kopā atbildat par ģimenes budžetu, un vairs nav tik vienkārši veikt impulsīvus pirkumus, doties uz ballīti ar draugiem vai pēkšņi nopirkt dīvānu, kas Jums iepaticies, nekonsultējoties ar savu partneri.

Neatkarīgi no tā, vai budžetu plānojat kopā vai atsevišķi, vai Jums ir bērni vai dzīvojat divatā, vienprātīga naudas plānošanas jautājumos ir ļoti svarīga. Galvenais uzdevums ir izveidot budžetu, kas atbilst reālajai situācijai un ir piemērots Jums abiem. Neaizmirstiet budžetā iekļaut ne tikai pamata izdevumus, bet arī tādas izmaksas kā aizdevums, iekrājumi, ceļojumi, dāvanas un izklaides.

Iespējams, Jūs abi vēlaties iekrāt naudu mājokļa iegādei, ir jāatmaksā aizdevums internetā, vai arī jāiegādājas jaunas mēbeles guļamistabai. Neatkarīgi no mērķa kopīgas finansiālās prioritātes palīdzēs izvairīties no strīdiem un nesaskaņām par naudas tērēšanas paradumiem un finansiālo ieceru piepildīšanu.

Esiet zinoši par finansiālās situācijas juridisko pusi laulībā

finanses laulībā

Laulība izmaina daudzas lietas pāra dzīvē, tai skaitā arī finanšu un citu jautājumu kārtošanas juridisko pusi, piemēram, apdrošināšanas noformēšanu, testamentus, īpašuma iegādi un citus aspektus. Lai arī var gadīties, ka liela daļa šo tēmu Jums šobrīd nav aktuālas, tas nenozīmē, ka par tām nebūtu jāzina.

Kopīgs ģimenes budžets

Viens no svarīgākajiem soļiem ir saprast to, ka tagad Jums nav vairs jādomā tikai par savu personīgo budžetu, bet arī par vienu kopīgu – ģimenes budžetu. Šis ir laiks, kad būtu svarīgi parūpēties par pamata lietu sakārtošanu, piemēram, apdrošināšanas polišu iegādi, mājokļa pirkšanu un citiem nozīmīgiem jautājumiem. Turklāt Jums abiem vajadzētu būt piekļuvei bankas kontiem un citai ar finansēm saistītai informācijai.

Nākotnes vīzija

Atrodiet laiku, lai aprunātos par Jūsu abu nākotnes plāniem, tai skaitā to, kā vēlētos pavadīt vecumdienas, vai esat domājuši par iekrājumu veidošanu pensijas laikam un citiem līdzīgiem jautājumiem. Ja nepieciešams, varat arī piesaistīt finanšu konsultantu, kas palīdzēs noteikt skaidrus mērķus un izplānot, kā tos sasniegt. Lai vieglāk sekotu līdzi budžetam, kopā ar savu partneri vismaz reizi mēnesī ieplānojiet nelielu “finanšu sapulci”.

Visa pamatā ir kompromiss

kompromiss

Tikai ļoti retos gadījumos abiem precētajiem ir pilnīgi vienādi uzskati par to, kā tērēt un taupīt naudu. Bieži vien viedoklis par šiem jautājumiem atšķiras, taču, lai izvairītos no strīdiem, svarīgi paturēt prātā, ka Jūs abi nākat no dažādām ģimenēm, kur spēkā bijuši, iespējams, atšķirīgi naudas pārvaldīšanas nosacījumi.

Mainīt attieksmi pret finanšu pārvaldību nav viegli, it īpaši, ja līdz šim esat pieraduši darīt visu tikai tā, kā paši vēlaties. Taču laulībā teju visu jautājumu risināšanas pamatā ir viens vārds – kompromiss. Jums abiem ir jāiemācās to atrast, lai spētu dzīvot saticīgi un būt laimīgi savā laulībā.

Apvienojiet savas personības un finanšu ieradumus

Tas nozīmē, ka, ja kopā dzīvo izšķērdīga un ļoti taupīga persona, viņiem abiem nāksies pielāgoties, lai spētu plānot budžetu, apmaksāt rēķinus, veidot iekrājumus un arī risināt neplānotas situācijas, jo tādas atgadās ikvienam pārim. Vēl svarīgāk kopīgu valodu ir rast tad, ja ģimenē ienāk bērniņš, jo arī tas pilnībā izmaina finansiālo situāciju un budžeta plānošanu.

Atcerieties, ka laulībā Jums nekad neizdosies sadalīt izdevumus 50:50. Reizēm gadīsies, ka kādam no Jums nāksies iztērēt vairāk, turklāt šo aspektu ietekmē arī ienākumu līmenis un bērnu esamība. Svarīgi saprast, ka Jums abiem ir jākomunicē un jārisina problēmas, ja tādas radušās, neatkarīgi, vai saistītas ar naudu vai citiem jautājumiem.

Lai izdodas!