Kā mainīt mēbeļu izvietojumu, lai interjers izskatītos lieliski?

Pāris vienkārši veidi, kā atsvaidzināt mājokļa interjeru

Laiku pa laikam visiem gribas piedzīvot kādas pārmaiņas gan dzīvē, gan apkārtējā vidē. Vienkāršākais veids, kā to panākt, ir ieviest nelielas izmaiņas savā mājoklī, īpaši tad, ja esošais interjers jau ir apnicis vai ir novecojis.

Lai mājokļa interjers šķistu jauns un skaists, kapitālais remonts, kas prasa lielus finansiālos līdzekļus, nemaz nav nepieciešams. Pietiek ar pavisam vienkāršu mājas pārkārtošanu. 

Tieši tāpēc esam sagatavojuši dažus padomus par to, kā mainīt mēbeļu izvietojumu savā mājā vai dzīvoklī, lai interjers atkal izskatītos lieliski.

interjers

Ieskicējiet jauno mēbeļu plānojumu

Lai saprastu, ar ko sākt un kā mainīt mēbeļu izvietojumu, vēlams vispirms uzzīmēt plānu jeb shēmu, kā varētu izskatīties jaunais iekārtojums. Tas palīdzēs saprast, vai mēbeles izskatīsies labi jaunajā vietā un aiztaupīs lieku darbu, pārnēsājot mēbeles turp un atpakaļ, ja noskatītā vieta tomēr neapmierinās vai kādu iemeslu dēļ nederēs.

Vadieties pēc savām izjūtām

Ne tikai uzzīmēts plānojums palīdzēs saprast, kā pārvietot mēbeles. Labs padomdevējs mājas pārkārtošanā ir arī tā brīža garastāvoklis un sajūtas, it īpaši, ja vecais iekārtojums jau apnicis vai arī ir novecojis. 

Pat izlasot visas grāmatas par mājas iekārtošanu pēc fen šui principiem, ieteicams vadīties pēc savas gaumes un sajūtām, jo tās pateiks priekšā, vai pārkārtošana Jums radīs patīkamas emocijas.

Saglabājiet telpas funkcionalitāti

Ja citi cilvēki mājokļa izdaiļošanai, remontam vai atsvaidzināšanai reizēm izmanto tādus palīglīdzekļus kā aizdevumi, tad mēbeļu pārvietošana neizmaksās neko un tāpat ļaus atsvaidzināt telpas sākotnējo izskatu, tomēr jāatceras, ka pārkārtojot kādu istabu, tai jāsaglabā funkcionalitāte. Varbūt ar mēbeļu pārvietošanu funkcionalitāti var pat uzlabot. Jāparūpējas, lai viss vajadzīgais būtu pa rokai un viegli un ērti sasniedzams.

Iegūstiet plašumu

telpas pārkārtošana

Jebkuram mājoklim nepieciešams plašums, īpaši tas attiecas uz mazajiem dzīvoklīšiem, kuros maz vietas un nereti viss ir piebāzts ar mēbelēm un mantām. Tāpēc, ja veicat mājokļa pārkārtošanu, padomājiet, kā mēbeļu pārvietošana spēs dot tik ļoti nepieciešamo plašuma sajūtu. 

Varbūt ir iespējams mēbeles izvietot vairāk gar sienām, nevis istabas vidū. Plašuma sajūtu arī var radīt mājās esošo spoguļu un gaismekļu pārvietošana. Pārvietojot mēbeles, parevidējiet arī pārējās mantas, varbūt atradīsies, kas tāds, ko droši var mest laukā, tā atbrīvojot papildu vietu, radot plašumu.

Nebaidieties eksperimentēt

Mājas pārkārtošana var būt relaksējošs un interesants process, kam ne vienmēr var paredzēt gala rezultātu, tieši tāpēc nevajadzētu baidīties eksperimentēt ar mēbeļu pārbīdīšanu arī uz vietām, kas sākumā nešķiet piemērotas, varbūt rezultāts Jūs patīkami pārsteigs. Ja ne, visu vienmēr var atlikt atpakaļ.

Ņemiet talkā dekorācijas

Ne vienmēr mājokļa atsvaidzināšanai jāizmanto kredīts, reizēm pietiek ar mēbeļu pārbīdi un dekorāciju nomaiņu. Piemēram, atrodot jaunu vietu vecajam dīvānam, to var papildināt ar jaunu pārvalku un spilveniem. Vai veco skapi var vienkārši pārkrāsot un izrotāt ar uzlīmēm. Ne tikai mēbeļu pārlikšana jaunās vietās interjeram liek izskatīties lieliski, bet arī akcenti ar dekoriem mājokļa interjeram piešķir jaunu un atsvaidzinošu izskatu.

Mēbeļu pārvietošana viennozīmīgi ir ekonomiskākais veids, kā mājoklim un interjeram piešķirt jaunu elpu. Un kas ir pats labākais – mēbeles var pārbīdīt, cik vien bieži katrs vēlas, izmēģinot arvien jaunas variācijas dažādās kombinācijās. Ja dzīvē gribas kādas patīkami jaunas pārmaiņas, tad pārbīdiet mēbeles!