Kā nezaudēt apņēmību, īstenojot Jaunā gada mērķus?

Ir daudz cilvēku, kuri aizrautīgi nosaka Jaunā gada mērķus, apsola sev tos realizēt un mainīt savu dzīvi uz labāko pusi. Diemžēl liela daļa no šiem cilvēkiem ātri vien saprot, ka nespēj īstenot nostādītos mērķus, jo ir zaudējuši apņēmību. 

Ja Jūs nevēlaties būt viens no viņiem, ņemiet vērā ieteikumus, kā nezaudēt apņēmību, īstenojot Jaunā gada mērķus.

Pāris padomi veiksmīgai Jaunā gada mērķu īstenošanai

Atbalsta persona vai personas

Atbalsta persona ir cilvēks, kas motivē un kuram varat atskaitīties par sasniegto. Ikdienas ritumā ir pavisam viegli zaudēt motivāciju, tādēļ ir svarīgi, lai vienmēr ir kāds, kurš tic Jūsu spēkiem. Svarīgi, lai šī persona zina Jūsu Jaunā gada mērķus – tikai tā iespējams palīdzēt un mudināt sasniegt nostādītos mērķus arī brīžos, kad gribēsiet padoties.

Progresa dokumentēšana

Progresa dokumentēšana ir viens no efektīgākajiem paņēmieniem, lai saglabātu motivāciju. Neatkarīgi no tā, vai pie mērķa sasniegšanas izdodas strādāt katru dienu, nedēļu vai mēnesi, pieraksti palīdz sekot līdzi tam, kas ir sasniegts līdz šim.

Piemēram, ja Jums ir aizdevums, ko esat apņēmies apmaksāt, centieties to darīt pamazām, taču regulāri. Ik pa laikam aprēķiniet, cik esat atmaksājis un pierakstiet atlikušo parādu – redzot, ka Jums izdodas un summa sarūk, radīsies vēlme turpināt iesākto. Vizualizēšanā ir spēks!

Grūtības

Ceļā uz mērķu sasniegšanu Jums nāksies saskarties ar dažādām grūtībām. Vienmēr atcerieties, ka grūtības padara Jūs stiprāku un pilnveido Jūsu personību! Neviens nav teicis, ka Jaunā gada mērķu īstenošana ir viegls process, šajā gadījumā jāiemācās pieņemt kļūdas un vājuma mirkļus. Ja Jums neizdevās šodien, pavisam noteikti izdosies rīt!

grūtības

Nākotnes vīzija

Lai spētu sasniegt nostādītos mērķus, ir svarīgi iztēloties sevi tur, kur vēlaties atrasties nākotnē. Nākotnes vīzija ir lielisks atgādinājums par to, ko iegūsiet, ja ceļā uz mērķi nezaudēsiet apņēmību. 

Piemēram, ja esat apņēmies vairāk ceļot, redzamā vietā novietojiet attēlus ar konkrētām vietām, kuras vēlaties apmeklēt. Katru reizi, kad ieraudzīsiet šos attēlus, Jums radīsies iedvesma strādāt savu mērķu labā arvien vairāk, lai tur nonāktu pēc iespējas ātrāk. Jo pēc iespējas vairāk un biežāk vizualizēsiet vēlamo nākotni, jo lielāka iespēja, ka spēsiet saglabāt apņēmību un īstenot ikvienu Jaunā gada mērķi.

Pacietība

Jāņem vērā, ka vēlamie rezultāti, iespējams, nebūs jūtami tik ātri, cik ātri Jūs to vēlaties. Mērķu īstenošana reizēm mēdz būt ļoti lēns un pat šķietami bezgalīgs process. Tomēr nekādā gadījumā neuztraucieties, nepadodieties un turpiniet iesākto!

Noteikti nesalīdziniet sevi ar citiem, jo katrs gadījums ir savdabīgs un katram ir citādāki nodomi attiecībā uz saviem mērķiem. Koncentrējieties uz sevi un savu mērķu īstenošanu, un ar laiku Jūsu pūles pavisam noteikti atmaksāsies!

Nevēlama ietekme

Ja patiesi vēlaties sasniegt ikvienu Jaunā gada mērķi, Jums jābūt gatavam, ka būs cilvēki vai lietas, kas kavēs Jūsu panākumus un centīsies Jūs novest no pareizā ceļa.

Ik pa laikam rūpīgi izpētiet un apdomājiet savus mērķus un vidi, kurā tos cenšaties realizēt, lai pārliecinātos, vai Jums nav jāatbrīvojas no kaut kā, kas bremzē Jūsu progresu.

Tāpat regulāri aprunājieties ar draugiem un ģimeni, citiem sev tuvajiem cilvēkiem, kas ir pozitīvi, atbalsta Jūs un par spīti visam – tic Jūsu spēkiem. 

Šis ir viens no vissarežģītākajiem padomiem, taču, lai mainītu sevi, vispirms ir jāmaina vide ap sevi.